Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Mennyibe kerülhet egy ilyen ló?

Figyelt kérdés

19-20 éves nyakon sütött kisbéri kanca, ugrattak is vele. Jól saccolom 200-500 közé?

Egy ugrós kép:

[link]


2013. máj. 4. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol már, 200 max. Ez egy öreg ló, aki már nyugdíjazásra érett, max néhány évig lehet még kíméletesen lovagolni, tenyészteni már nem illik, azmeg hogy elindult versenyen nesze semmi fogd meg jól. Eredményei? De tök mind1, ha még jó is volt, mert max 1-2 csikót lehet kisajtolni belőle...
2013. máj. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már nem elletném. Lightos hobbi lovaglásra alkalmas, bár azért nem ártana megnézni mennyire strapálták le a versenyek. Heti 2-3 alkalommal laza terep vagy munka elég neki, inkább másik ló mellé venném legelőtársnak, max 200 ezerért. Sütés, származás ebben a korban már nem nagyon számít, ugratni nem ugratnék vele már, versenyzés szempontjából max ügyességin indulnék vele.
2013. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Laura012 ***** válasza:
Én 200.000ft-ra saccolnék mivel már elég öreg ló. Ugratni már nyilván nem lehet vele. Inkább gyerekeknek lenne jó hobby célra, de ha esetleg háton lenne sütve akkor elképzelhető, hogy többet érne.
2013. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hobbi célra"... Az annyi mindent takar mondjuk, ismerek olyat, aki kiviszi terepre és pálcával szétveri, a lényeg, hogy rohanjon a ló, mint az őrült, aztán ő meg jól érezte magát, mert ma is száguldottak egy jót, pár hét múlva boldogan meséli, hogy már pálca se kell neki terepre...


Na mindegy, komolyabbra véve a dolgot, olyan 22-25 éves koráig még lehet dolgozni vele, de ez nem minden esetben igaz, ismerni kell az előéletét, főleg pl. ugrólónál, hiszen az ugrás nagyon megterheli a mellső lábakat, ha esetleg nem megfelelően ugrottak, dolgoztak vele, akkor a ló már most nyugdíjas igazából, és nem etikus ráülni, arra meg, hogy kitegyek a lovat legelőre egy másik mellé, és csak legelgessen, 40 ezerért veszek egy akármilyen pónit.


Nyakon sütött, tehát értelmetlen tenyésztésbe vonni is, ha esetleg eddig nem volt még csikója, akkor főleg nem biztos, hogy most kellene kezdeni.

"Ugrottak is vele" - ez nem minőségi jelző, nem úgy működik, hogy 90%-kal soha nem fogsz ugrani, mert szar hozzá a ló, no de amelyikkel lehet, az milliókat is megér. Arról nem is beszélve, hogy se azt nem írtad, milyen versenyeken indult, sem azt, hogy milyen eredménnyel, ámbár ilyen idős korban ez csak tenyésztési szempontból lenne érdekes, de mint fentebb írtam, nyakon sütött, tehát az se túl lényeges.

2-300 ezerért kapsz 8-12 éves, belovagolt, kis erőbefektetéssel versenyre is vihető lovat, ami nyereghelyen van sütve, van útlevele, és később tenyészthető is, ha nagyon szeretnéd. Ezt is meggondolva én százezernél többet ilyen lóért biztosan nem adnék, és akkor csak azért hoztam el, hogy mondjuk xy ismerősömmel csak lépő terepre kettesben ki tudjunk menni heti kétszer, vagy heti egyszer befogjam a lovam mellé szintén csak lépésben kis sétakocsira, mondjuk 30-50 percre, nyilván nem szénszállításra.

2013. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egészségi állapotától nagyban függ. Jól saccolod, de függ a gerincétől, ízületeitől, csontjaitól, mennyire lovagolható. 400-nál nem hiszem, hogy több.
2013. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!