Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lónak milyen lovat...

Első lónak milyen lovat ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Viszonylag tapasztalt lovas vagyok nem pedig anyuci pici lánya aki az ég világon semmit nem tud de lovat kap... Már mindhárom jármód megy terepre is járok. Csupán hobbilovat szeretnék kisebb versenyeken is részt szeretnék venni. A fajta nem számít annyira de kíváncsi vagyok milyen fajtát esetleg lovat ajánlanátok.

2013. máj. 4. 11:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem első lónak a Haflingi ideális, mert nyugodt állat általában. Aztán ott van még a Gidrán, a Shagya-arab szintén nyugodt, megbízható állatok.
2013. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egy viszonylag tapasztalt lovasnak már ezért illene tudnia milyen lóra van szüksége nem gondolod?

Nyugodt, középkorú, tapasztalt, jól belovagolt lovat keress.

2013. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

8-10 éves, egészséges, rendesen belovagolt herélt, melynek van lóútlevele (még az amatőr falusi versenyeken is kérik már). Arabot, angol telivért első körben kizárnám, innentől kezdve a fajta mindegy. Kb lődd be mekkora méretű lovat szeretnél, a 150-155centi lovak általában rövideket lépnek ügetésüket nehéz kiülni, az ideális olyan 160-170centi marmag. közt van.

Mindig próbáld ki a megnézendő lovat, vigyél magaddal egy edzőt is, és amelyik ló komolyabban érdekel, azt nézesd meg dokival is, hogy nincs-e baja. Írd fel a ló lóútlevél számát, sütését és érdeklődj utána a tenyésztési felügyeletnél, hogy nem-e hamis, és tényleg stimmel minden (sajna sok lóútlevél öröklődik, nem passzol az adott lóhoz). Kupecekkel ne üzletelj, és írjatok adás-vételi szerződést.

2013. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Laura012 ***** válasza:
Szerintem is a Haflingi lenne jó első lónak de akár a Gidrán vagy Kisbéri is megfelel. A kisbéri eléggé tanulékony ló könnyen tudnál vele dolgozni.
2013. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

nekem magyar sportlovam van.kisebb versenyekre, tereplovaglásra megfelelő ez a fajta.

de tudnám ajánlani a kisbéri félvér, furioso lovakat.ültem ilyen fajta lovakon.160-170 cm marmagasságban találhatsz már köztük olyat amelyik egyed megfelelő lenne számodra.a kisebb lovakon tényleg pattog az ember.nehezebb kiülni..

Hobbilónak ezeket tudnám ajánlani.korban 8-12 közöttit választanék a helyedben.belovagolt,tapasztalt lóban gondolkodnék.keress rá a neten ezekre a fajtákra és még azt mondanám hogy lóvásárlás előtt ha lehetőséged van kérdezz rá a természetükre és próbálj ki több fajta lovat hogy tényleg olyat válassz ami az igényeidet kielégíti.

shagya vagy arab, angol telivért én sem vennék első lónak.hevesebb természetű lovak.a díjugratásban sem jeleskednek annyira és elég menős lovak.

2013. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 FannaL ***** válasza:
Nekem kisbéri vs. telivérem van. Tök mind1 milyen a ló fajtája, egy nóniusz is lehet, ha bírnak vele. A lába legyen egészséges, és az egész ló. Egy hisztis lefogyott 0-ás sütésű lóból is lehet hobbi-kisversenylovat csinálni, csak meglegyen a megfelelő fizikuma.
2013. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kisbéri, gidrán, shagya temperamentumos, ezt nem árt tudni, első lónak nem biztos, hogy tuti. Jól képzett, középkorú, viszonylag nyugodt, méretben megfelelő heréltet (esetleg kancát) javaslok.
2013. máj. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy a fajta, egyedet nézz. Én válogatás nélkül néztem olyan lova,t aminek a kiállása szép volt, voltak papírjai (!), be volt lovagolva (legalábbis állítólag), kanca vagy herélt volt, és 7-13 év között volt korban.


Első lónak kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, és nagyon jó belovaglású paci kell amúgy, bár attól is függ, milyen lovas tudásod van, mióta lovagolsz, stb...

Én kisbérit, gidránt, telivért, ügetőt, szinte semmilyen arabot pl. nem ajánlanék, mert ezek jellemzően nem felelnek meg annak, amit fentebb írtam, de akadhatnak köztük is kivételek, ezért megnézni épp megérheti őket.

Ménben ne gondolkodj szerintem semmiképp, és frissen belovagolt csikóban se. Ami 4-5 évesen nagyon komoly ugrópályákat csinál, az is gyanús.

2013. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kihagytam, hogy amit viszont bármikor érdemes megnézni:

- magyar félvér, furioso... :) kisebb versenyekre remek lehet, a magyar félvér (akár magyar sportló) között remek lovak is vannak, főleg a félvérnél a fajta miatt ezek nem is a legdrágábbak, de vanak köztük olyanok, hogy ejjha... Meg olyanok is, hogy "na ezt inkább nem".

Esetleg lehet még gondolkodni kislóban is (120-148 cm között), ekkor pl. sportpóni (minimum 25%-os póni hányad, nem pónik ők igazából, ez nem fajta, hanem használati típus, mint a magyar sportló), vagy haflingi, bár ők elég makacs jószágok tudnak lenni, ugrásban meg elég rosszak.

2013. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 money:) válasza:
annyit mmondok a Hannoveri és a Gidrán a legjobb hobbiló vagy a 2 keresztezése nekem az első lovam ez a 2 keveréke és vele mindent megtudtam csinálni dijlovalástol a westermig :)) ajánlom figyelmedbe eszt a 2 lofajtát :)))
2013. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!