Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Első lónak milyen fajtát...

Első lónak milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

már tudok menni szabad száron,nem futószáron megyek már jó ideje :)

már terepen is voltam.

Ja és melyik jobb?kanca vagy herélt?



17/L


2011. jan. 8. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
egy kancával lehetnek gondok, mikor sárlik, de ez egyéntől függ persze.:D A heréltekre én semmi panaszt nem hallottam még. Első lónak valami nyugodt, és kedves pacit választnék, lehetőleg olyat amit már ismersz. Ha nem vagy túl magas akkor egy haflingi vagy egy hasonló ló, nekem a hafi nagyon bejön csak nekem elég kicsi.:/ :):) De szerintem egy magyar fajta is tökéletesen megfelel, nekem a kibéri vált be.:) Ajánlom figyelmedbe, én imádom az enyémet.(L):):)
2011. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az első lovam, amit határozottan én kaptam, egy hatalmas szürke mén volt. De lovagolni egy wels pónin tanultam, amelyik még most is megvan. 22/L
2011. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Használt, megkímélt, kisfogyasztásút.
2011. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Egyik se, 3-4 év lovas iskolába és utána lóvásárlás! Ha kezdőként veszel lovat,1, hogy átvágnak, 2, nem tudod mi az ami neked való, 3, annyira elrontod a lovat, hogy a végén belecsömörlesz és eladod. Ez tény.
2011. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Jól gondold meg a vásárlást és utána vegyél csak,mert a ló mindennapos gondozást igényel vagy bértartást,ami ugye sok pénzbe is kerülhet.Nem unhatsz rá két nap után.

Mindenképp vigyél magaddal hozzáértő lovast/esetleg dokit aki kipróbálja,megvizsgálja a pacit mielőtt megvennéd.

Hogy milyet?Hát ez attól is függ,h.mire szeretnéd használni.

Mindenképp idősebb,tapasztaltabb lovat választanék,első lónak.

Mondjuk egy magyar félvért.Kanca vagy herélt?Ha nem akarsz csikót vegyél heréltet őt nem zavarják a hormonok.Csődört inkább ne,az több tapasztalatot igényel.Remélem segítettem!

2011. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5 éves korom óta érdekelnek a lovak,már 2 éve a ló vásárláson vagyok tehát tudom miért kell fizetni és kb mennyit.

megnézek egy lipicait,aztán ha nem olyan amilyen nekem kell akkor megnézek egy magyar félvért.

2011. jan. 8. 19:15
 7/20 anonim ***** válasza:

nehéz megmondani

ha veszel egy nehéz esetet vagy feladod vagy eg életre elkötelezed magadat..

2011. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

már elköteleztem magam,lótenyésztőnek tanulok :)

csak saját lovam még nincs

2011. jan. 8. 20:53
 9/20 Guano Apes ***** válasza:
hát lipicai első lónak nem annyira szerencsés. de attól függ mennyi idő és mennyire kiképzett. nagyon okosak, de nehéz őket tanítani. de ez teljesen egyed függő. tapasztalatból beszélek, több lipicaim volt már.
2011. jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hol akarsz lovat tenyészteni?-nem lesz munkád
2011. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!