Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kivihetem legelgetni?

Kivihetem legelgetni?

Figyelt kérdés

Egész nap futkározhat elkerített helyen, de ott nincs fű amit legelhet az egy éves csikóm. Viszont ha kiviszem a mezőre türelmetlenkedik, hogy inkább vissza akar menni a társaihoz, de legeléssel mindig is letudtam foglalni, de már régóta nem volt kint velem a mezőn.

Ötletek még esetleg amit együtt csinálhatunk?



2013. máj. 7. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyilván jobban örül, ha egyszerre megy mindenki, de nem baj ,ha már most megtanulja, hogy van, hogy csak ti vagytok ketten- ez terepen, vagy pályán, bárhol bármikor előfordulhat, viheted legelni nyugodtan, annyira kell figyelni, hogy időnként adj neki féreghajtót, kb. félévente, akkor is, ha nem látszik rajta semmi.


A ló az emberre is lóként tekint, ha elfogad téged alfának, nem lesz amúgy nagy baja azzal, hogy csak kettesben vagytok. :)

2013. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Parellizhetsz vele, elkezdheted vele a 7 játékot, ez a kapcsolatotokat is elmélyíti, ha helyesen csinálod (ha nem ismered még a módszert, nézz utána, vagy keress egy oktatót) meg nem olyan unalmas, mint álldogálnod, míg legel. Nem baj, ha elszakad kis időkre a társaitól, hiszen később is egyedül kell dolgoznia, sőt, lehet hogy terepre is kell majd mennie egyedül, csak szokja :)
2013. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor holnap ez lesz a programunk. :)

Ha esetleg vissza akar fordulni, mi a helyes megoldás? Vagy ha hisztizik, bármi.

2013. máj. 7. 20:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Féreghajtózva van legkésőbb félévente, most a héten kap megint. Természetesen megkapja.

A parellit ismerem, rengeteget olvastam róla, az első kettőt, hármat elkezdeném vele valamikor.

2013. máj. 7. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A parelli játékok egymásra épülnek, amíg az első nem megy, ne lépj tovább, másfelől ha még nem csináltad, kérj fel egy instruktort, hogy segítsen, mert akárhogy szuggerálják, hogy ez az isten, és nyomatni, csinálni kell ezerrel, ezt is el lehet rontani, ezzel együtt a lovat is.


Ha vissza akar fordulni, legyél határozott, le kell fektetni az alapokat, ki vezet ki, stb. Ha pl. el akar rohanni mellettem, én már a csikót is megállítom, és hátraléptetem, mert van, aki ráhagyja, hogy csikó, aztán később 5 évesen is fennáll a gond, mert rögzül...

2013. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elrohanni hála nem szokott, csak lassan lépeget mert megunja az életét is kifelé, vagy épp nyugtalankodik, mert a nagy kanca nyerít neki, közben meg a fejét is letépné ha a közelében van. De régen mindig kint voltunk a mezőn, leültem mellé, legelt, elmentünk sétálni messzire, és még a legjobb barátnőjétől is el tudtam így "szakítani"

Ma már nem tudom mit csinálna, biztos be lesz rezelve, de nem hagyhatom rá, mert később még egyszer ekkora csődörrel (akkorra már herélt lesz) nem fogok bírni. :)

2013. máj. 7. 21:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg volt a kint lét kettesben. Néha vissza kukkantott, mert a kanca nyerített neki, felnézett, de azonnal rágcsálta is tovább a füvet, és elvoltunk. Visszafele kicsit sietett.
2013. máj. 8. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!