Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivihetem a kutyámat sétáltatni?

Kivihetem a kutyámat sétáltatni?

Figyelt kérdés
Szeretek vele sétálni, és igényli is. Viszont mostanában nem merem, mert nincs benne chip. Februárban tetetem bele, de addig is szeretném sétáltatni. Ki lehet vinni? Ellenőrzik a sétáltatott kutyákat? Nem akarom, hogy megbüntessenek ezért.

2013. jan. 18. 17:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Viheted, ne szegény kutyát büntesd magad helyett.
2013. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Viheted nyugodtan, nem valószínű,hogy bárki is ellenőrizne és első körben nem büntetnek,hanem felszólítanak,hogy rakass bele chipet.

Az én kutyám kb. két hete kapta meg a chipet, mindennap sétálunk többször is és még egyszer se volt ellenőrzés.

Szóval nyugodtan! :)

2013. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Eddig is vittem, csak azért nekem kicsit feszélyezett volt a légkör.

2013. jan. 18. 17:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Máshol is írtam már, ne állítsátok ilyen nagyon biztosra h nem ellenőriznek, meg h csak figyelmeztetnek....Kazincbarcikán január 3-án már meg is született az első büntetés. Ott a közteresek chipolvasóval stéálgatnak és random odamennek bármelyik kutyáshoz.
2013. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs chip egyik kutyában sem, mégis sétáltatjuk őket. Februárban akarom én is berakatni. Először figyelmeztetnek, ha nem rakatod be, akkor jön a bünti. Vidd nyugodtan sétálni a kutyust.
2013. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 19:29

Milyen jogon teszik mindezt? Van szerződésük, felhatalmazásuk a jegyzőtől? Sehol nincs leírva a törvényben, hogy a közteresnek joga lenne chipet ellenőrizni.Kissé túlbuzgóak abban a városban.

2013. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Budapest XII. kerületben már ellenőriznek az utcán. Chipleolvasó van náluk.
2013. jan. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 compactegon ***** válasza:
nem is értem, komolyan. egy éve mindenhol ezt olvasni/hallani, hogy január 1.-től kötelező. eddig miért nem tetetted bele?
2013. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21:56-os! szabálysértési bírságot a közterület felügyelet is kiszabhat. Tudod, mint a parkolási bírság, vagy a kéregetés.
2013. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vidd sétálni! Max megbüntetnek, de legalább sétáltatok! :D
2013. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!