Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit kéne tennem érte?

Szerintetek mit kéne tennem érte?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz, hogy 4 éve lovagolok. Eddig egy igazán rossz lovaglóiskolába jártam, ahol semmit nem tettek a fejlődésem érdekében: Abbahagyták egy ponton az oktatást.

Egy új lovardában lovagolok, ahol ugratni szeretnék, mert szerintem az nem valami fényes eredmény, hogy négy év alatt az osztálylovaglás lépés-, ügetés szintjéig jutottam CSAK el... Nem szeretnék olyan akaratosnak és sietősnek látszani, de szeretném tudni: Szerintetek mit kéne NEKEM csinálnom? :O

Nem ciki ez egy kicsit?



2013. máj. 9. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Arról nem tehetsz, hogy ennyi idő alatt nem fejlődtél annyit, amennyit kellene, ez egyedül az oktatókat minősíti (én személy szerint a művészet tanárommal vagyok így, legfeljebb visszafelé fejlődünk tőle).


Szerintem jogosan fordulnál más lovagló iskola felé, és ez nem ciki. Ahogy az sem, hogy szeretnél gyorsabban fejlődni, és eljutni ahhoz a ponthoz, amit igazán szeretsz.


Tedd azt, amit a legjobban szeretnél, és ne érezd magad emiatt úgy, hogy kellemetlen helyzetbe kerülsz.

2013. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg tíz éve lovagolok, díjlovaglás szakágban, utoljára évekkel ez előtt ugrottam, és soha nem jutottam el oda, hogy komolyabb akadályokat vagy pályát ugorjak... Na, most akkor ez ciki lenne?


Amúgy nem ciki, nem téged, hanem az edzőt minősíti csak, és neki igen, rém gáz. Keress egy jó edzőt, akinek mond le, mit szeretnél majd (ha megmondod, merre laksz, talán tudunk ajánlani is ilyet), és akkor ő a kitűzött célnak megfelelően oktat és tanít egy erre alkalmas lovon.

2013. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már találtam egy megfelelő lovardát, ahol jó edző(im) is van(nak) ;) Most a vágtázással küzködünk
2013. máj. 9. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor semmit, le kell vetkőznöd a rögzült tartáshibákat, minél előbb fejlődni idomítólovaglásban, mert az az ugrás alapja (is), és ha ez megvan, rátérhettek az ugrásra. Előtte ismerned kell az ugrásváltást (legalábbis nem árt, mert erre akár ugrás felett is szükség lehet), oldaljárásokat, tolódásokat, a lovat el kell tudnod lazítani, hogy feladja a hátát, és pontosan meg kell tudnod szabni neki, mekkora legyen a vágtaugráshossza; tudnod kell nyújtani és rövidíteni, és azt is, mikor mennyivel nyújtasz vagy rövidítesz, mert ez kell ahhoz, hogy megfelelően kerüljetek majd az akadályok elé.

Tisztában kell lenned azzal is, adott ló hogy, mekkora ívben tud fordulni, és ezeket a fordulatokat meg kell tudnod oldani minél minimálisabb szársegítséggel, mert ha téped a száját, az egyikőtöknek sem lesz jó hosszútávon.

Amit tenni tudsz, hogy gyakrabban jársz ki lovagolni, pl.

Illetve a másik, ami esetleg jó, ha végzel némi munkát a kérdéses ló körül, megeteted, trágyázod, ápolod, bármi - ha van valami kapcsolatod a lóval a lovagláson kívül is, általában másfajta viszonyban is álltok egymással.

2013. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szami6 válasza:

Mindenki máshogy kezdi és máshogy taul meg lovagolni.

Van aki egyből tud vannak akik évekig gyakorolják és úgy se megy nekik.Szerintem csak gyakorold amit tudsz és bízz az oktatódban.

2013. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat! :)

Igyekszem

2013. máj. 11. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Am télleg sokat számit más iskol a én 1 év után kezdtem el vágtázni :) meg ugrani azt egy kicasit késöb .)
2013. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!