Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsit soványka a lovam?...

Kicsit soványka a lovam? Mivel kéne abrakolni?

Figyelt kérdés
Ráférne a lovamra néhány plusz kiló, melyik az a takarmány, abrak, vagy abrak keverék, amit a legjobban tud hasznosítani, és hízni is tud tőle?
2013. márc. 24. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Először is sok fű kell neki, de ilyenkor ez néhol még lehetetlen. Adj neki sok zöldséget és gyümit, például répát, karfiolt, mangót, dinnyét
2013. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Karfiolt ne! adj neki. Mert felpuffadhat tőle. Mangót? Komolyan a Magyar ló életében nem látott még mangót, ráadásul drága..
2013. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Adhatnál a zabjához keverve egy kis kukoricát (mondjuk én sose adtam neki de azt hallottam h az hizlal) de óvatosan vele ne adj neki túl sokat. :) Szép fokozatosan növelheted a kaja adagjait :)
2013. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lovasboltban lehet venni maccsot,az nagyon jo, meg tavaly tavasszal nekem is ez volt a problemam, es egy specko, de nem draga tap nagyon bevalt: Ocsai tap. Ez egy direkt hizlalo tap, es tenyleg jo. Es sok szena:)
2013. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ó! tényleg, nem is azt akrtam írni! Tényleg ne adj neki karfiolt, felpuffad. Tényleg nem tudom miért írtam. :D Én is ajánlom a kukoricát.


2-es! mi szoktunk neki adni, és eléggé hízik tőle. Plussz az anyagcserével is "csodát tesz", de ha adsz neki, csak hetente egyszer

2013. márc. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Omolene 500-ból ( [link] ) napi kb. fél kg, nálam nagyon bevált. :) Az eső napokban kicsit sok lesz tőle az energiája, nem árt megfutózni felülés után, de utána nem esz vele gond. :) Illetve lehet kapni még valami erősebb cuccot, azt nem ajánlanám, de van olyan is, a neve hirtelen nem rémlik, de a boltban tudnak majd segíteni.
2013. márc. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pontosítás.

*nem árt megfutózni, felülés csak utána.

2013. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) A zabot elkerülném, mert attól nagyon zizi lesz, és az meg nem hiányzik. De valamelyik tippet mindenképpen kipróbálom! :)
2013. márc. 24. 21:57
 9/9 FannaL ***** válasza:
Korpa, (benne van a maccsba is, bár a maccsot versenylovaknak szokták ajánlani, attól is kicsit füst lehet a ló, legalább is az enyém átugrotta a karámot csak Happyből). Még nem hallottam a maccsról se rosszat. A korpa nagyon jót tesz neki. De mindenképp fel locsolva vízzel. Kukorica hizlalja, de melegíti is a lovat szóval izzadós lesz tőle, tapasztalat. :)
2013. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!