Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amelyik lónak két nagyobb...

Amelyik lónak két nagyobb csontkinövés van a mellső lábán belül ínvédő helyen arra lehet rakni ínvédőt?

Figyelt kérdés
Kedvenc lovam volt, de edzőm tönkretette a lábát és azóta nem merek rá rakni mert félek, hogy feltöri.

2013. máj. 10. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tanácsos, hiszen nyomja nekil, és ahogy írod, feltörheti. Legalább is az egyszerűbb ínvédők.

Olyat tudsz rá tenni, ami már 40-ezer fölött van.

Azok ilyen-olyan géles belső résszel rendelkeznek, esetleg szőrmével is, ami már felveszi a ló lábának a vonalát.

Ha mindenképpen szeretnél rá tenni valamit én a kombinált fáslit ajánlanám.

2013. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is kell, nem baj az, ha megerősödnek az inak, terhelést kapnak, ilyen lóval én amúgy sem ugranék, idomító lovagláshoz pedig nem muszáj tenni rá, hacsak nem rúgja rendszeresen a lábait, stb.
2013. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát az a baj. H az edzőm keményen edz vele mert rájött milyen jól ugrik. Ezért kell rávalami ami védi a lábait.
2013. máj. 11. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az edződ tette tönkre a lábát, akkor eleve ne engedd a továbbiakban a közelébe, és főleg ne ugrassa a lovat, mert az ugrás már önmagában keményen megterheli a mellső lábakat, ugyanis az fog talajt, arra terhelődik egy pillanatra a lovas és a ló teljes súlya, ráadásul keményen hozzá is csapódik a talajhoz, ami ugye visszalök valamennyit... Ugratni csak egészséges lóval lehet, pont.
2013. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De nem tehetek semmi mert nem az én lovam. Csak max mondom neki hogy finoman, de szerinte eddig is ilyen volt pedig 2 hónapja még nem. De eleve sérti az egóját, mert mi az, hogy én jobban tudom mint ő. Meddig fajulhat a dolog, ha ezután is ugrik vele?
2013. máj. 12. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Szét fogja vinni a ló lábát, nyilván a dolog vége a ló lesántulása, amelyik lónak meg úgymond nincs lába, az már csak kolbászba jó, vagy arra, hogy ráköltsenek pár százezret, és talán használható állapotba hozzák. A ló még remekül csikóztatható, és idomító lovaglásban vagy könnyebb tereplovaglásokon is kiválóan használható, nem szabad olyasmiben erőltetni, amire fizikailag alkalmatlan. Ez olyan, hogy a két éves csikó is megugorja nyereg alatt a 150-et, csak 5 éves korára a háta tropa a korai belovaglás miatt, és a lábai is a korai és megterhelő ugrómunka miatt.


Számomra az ilyen mondjuk nem edző, max kontár, megszerezte a papírját aztán nagylegény, gratulálok hozzá. Az ugrás eleve csak azért nagyon népszerű MO-n, mert látványos, díjlovagláshoz pl. nincs hozzáértő közönségünk, pedig az lenne minden további alapja, és pont abban nem képzett nagyon sok lovasunk (ami elég baj), ismerek olyan edzőt, aki gyorstalpalóban oktat arra a szintre, hogy tudj ugrani, és onnantól csak ugróedzés létezik, kész... Egy ilyen lóval én idomítanék bent heti 2-3×, amúgy meg nyomás terepre, mert még mindig remek terepélményeket tudna szerezni a lovasainak...


De nyilván ő a "szakember".

2013. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy előtte évekig nem volt használva, mert "nem jó semmire" . A saját gazdája nem ismerte meg ha ott állt előtte a ló. Így iskolaló lett, mert eléggé nehezen kezelhető, határozott ló. Aztán nyáron kezelésbe vettem és majdnem kezes bárány lett belőle. Persze egy ilyen lóból nem lehet birkát csinálni, de könnyen lehetett vele lovagolni és csutakolni. Aztán télen nem jártam. Nem tudtam mi van vele, nem tudtam szem előtt tartani. Edzőm pedig suttyomba rájött milyen jól ugrik. Mert kitalálta, hogy nézzük meg hogy ugrik. Hát a 100 cm-ert szépen vitte ami edzőmnek nagy szó volt, mert előtte egy centit nem ugratott vele. Még a cavalettiben is felbukott. Így hát kezdetét vette a heti 5x ugróedzés. Mellette minden nap munkába volt, hogy egy nap több lovasa is volt egymás után. Közben mentek az ugróedzések. hozzáteszem ínvédő nélkül. Tavasszal kimentem, megnézni, hogy akkor mi is van. És két függőlegesen mérve: 4 cm hosszú és 3-4 cm kitülemkedésű csontkinövés volt mellső lábának a mellső oldalán. Kérdeztem mi ez?! Erre a válasz: Ez mindig is ilyen volt neki! Persze!! Ez volt az egyetlen ló a lovardában aminek még nem tette tönkre a lábát. Van ló ami az összes lábára inas. Meg amelyiknek olyan bevizesedés van a lábán mint nagyanyámnak. Kilósra van dagadva. Hát most már ő is felsorakozott. Ezért nem tudom mivel védjem a lábát. Mert ma is csak 4 lovasa volt amelyek közül egy ugró edzésre jött.
2013. máj. 12. 17:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a kinövés, akkor nem csak lehet, hanem kell is, az én lovammal is ez történt (ő a fémkerítésnek csapta neki hempergéskor) és azóta karámba is csak ínvédőbe szabad engedni.
2013. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aki mondjuk első alkalommal 100 centire küld egy olyan lovat ami addig soha nem ugrott, eleve adja vissza a papírját, ha meg az összes ló amivel ő foglalkozik, tropára van vágva, és nincs egy épkézláb ló amit tud prezentálni, hogy na, ezt ő edzette ilyen szintre, szépen megy, egészséges, stb., akkor meg végképp nincs miről beszélni, nem edző, hanem kókler. Az a lovarda sem százas, aki alkalmazza, igazság szerint.


Megvédeni a lovakat leginkább úgy, hogy elkülditek az edzőt, hogy inkább oktasson autóvezetést, vagy bármit, ahol a harmadik, "eszköz" számba menő dolog nem él.

2013. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet, mert az oktatóé a lovarda.
2013. máj. 16. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!