Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy átlagos méretű lónak...

Egy átlagos méretű lónak minnyi takarmányt/szénát kell adni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy egy átlagos méretű lónak(150-160cm-es)miből mennyi a napi adagja?Osztálytársam 140cm-es lovának szokott adni minden reggel egy fángli zabot vagy kukoricát vagy abrakot... és egy egész kockabála szénát.Azt mondta hogy a széna elég neki 2 napig.Ritkán engedi ki a kb.100nm es hogy is írjam....vagy is legelni szokta kiengedi 100nm re,mert az apja nélül nem lovagolhatja és nem engedheti ki.De az apja kamionos éa csak vasárnaponként szokott reggel 8ra hazaérni de estére megy is vissza...és ez idő alatt van a ló csak lovagolva.

Másik osztálytársamnak 2 lova 1 pónija van és az mondja hogy 3-an szoktak kapni 2 kocka bálát és az is 2 napig elég nekik..és +takarmányt de azt nagyon ritkán...Szerintem nem helyesen táplálják a lovakat!Egyetértetek?Nem vagyok tudod a lovak napi kaja adagjában de szerintem nem helyes ahogy csinálják.

Sz val egy átlagos méretű pacinak mennyi "ételt" kell biztosítani?


2013. máj. 10. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyló átlagos napi munka mellett fogyaszt:

minimum 5 kg széna, 1 kg takarmányszalma, 0,5-1 kg abraktakarmány / 100 testtömegkilogramm, ezutóbbit 3-5 adagban kell etetni, különben gyomorfalrepedésben elpusztulhat.

E mellé napi 40-70 liter víz.


Ez változhat annak függvényében, mennyit van a ló legelőn (van-e egyáltalán), mennyit és mit dolgozik (nem mindegy, hogy nehéz igás, vagy terepló két naponta), hány éves, milyen kondiban van, milyen gyors az anyagcseréje, stb.

2013. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!