Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi alapján dol el, hogy ki...

Mi alapján dol el, hogy ki milyen szinten lovagol?

Figyelt kérdés

Ma kerdeztek tolem, hogy milyen szinten lovagolok es nem tudtam mit mondjak.

5 eve lovagolok, osszesen max 10 oktato oran voltam (osztalylovaglas), de akkor sem foglalkoztak velem, mert segitsegert cserebe lovagoltam.

Ennek 2 eve, azota egyedul jarok terepre 4 loval.

Lepes, ugetes vagta stabilan megy, de megse mondhatom, hogy tudok lovagolni, hiszen nem tanitottak meg.


2013. máj. 10. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elboldogulsz egy kevésbé kezelhetőbb loval,nem esel kétségbe ha megugrik és biztosan tudod uralni bárhol, bármikor,mind három jármodban, és nem csak egy adott, általad jól megszokott lovat hanem bármilyen, akár idegen lovat is, na akkor már biztos hogy nem vagy kezdő.
2013. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy dolog, hogy kezdő-e, egy másik, hogy jól lovagol-e, mert terepen amire a ló megtanít, az túlélő a jármódok és úgy összességében túlélőlovaglás általában...


El tudod lazítani a lovat? Feladja a hátát, lengeti, és a zablához nyúl? Stabilan ülsz, nincsenek üléshibáid? Alap díjlovas ismeretek (a terepnek is az az alapja, máskülönben nem lovagolsz, csak retyózol kint terepen, élvezve a ló jóindulatát)?


Amúgy ez olyan tipikus, rohangál az országban rengeteg magát edzőnek tartó vadbarom, aki aztán úgy megtanítja a diákjait, hogy másnak már a tanítványai is sírva fogják a fejüket, ha meglátják egy-egy óráját akár.

2013. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ajj mar. Mindenhol csak ezt latom: akkor tudsz normalisan lovagolni ha: a lo felengedi a hatat. Tudsz alap szonten dijlovagolni stb...


Anelkul miert ne elvezhetne a lovaglast??!! Szerintm ha biztonsaggal uli a lovat. Nem uti a hatat es tudja kezelni mind4 jarmodban akkor tud lovagolni.


Konyorgom... 1000 eve is voltqk lovak es akkor meg nem is ismertek ilyen fogalmakat. Megis eltudtak lovagolni egy lovat anelkul h bari is tortenne...


Manapsag nem is szamit lovasnak az aki nem megy lovardaba lovagolni..


En sem voltam lovardaban. Megis minharom jarmodban megvagyok tobb loval is.

2013. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elirtam mind3 jarmod
2013. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mert az ,hogy túlélővágtában elpattog a lovon és nem esik le, még nem jelenti azt, hogy a ló hátát nem kúrja szét pár éven belül. Igen, régen is ellvagoltak e nélkül, de a lovakat nem is évtizedekre tervezték. Ha a ló nem lazul el, és nem adja fel a hátát, akkor szétviszed a hátát pár éven belül, és ez egyszerű, anatómiai adottságokból adódó tény, amivel nem lehet vitázni, de valóban telibe lehet szarni, mert a lényeg, hogy a lovas jól érezze magát. Nem muszáj lovardában megtanulni az alapokat, csak sok olyat olvasni akár itt is, hogy van egy hülye lovam amit én magam törtem be apával, két éve vettük, addig nem volt lovunk, és megáll az akadály előtt, már többször megvertem és még mindig köcsög és szemét, most mi legyen?! Vagy nem tudom terepen megállítani, esetleg egy éve folyamatosan bakol, és furán néz ki a háta, szerintetek ha erélyesebb vagyok vele, jobban fog menni?
2013. máj. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!