Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy Walkaloosa hány kilóig...

Egy Walkaloosa hány kilóig bírja el az ember? Mondjuk nagyon jól tud lovagolni? : . Közepesen tud lovagolni? : .

Figyelt kérdés
Milyen ló a walkaloosa? Van valakinek ilyen lova? Lehet venni magyarországon?
2013. máj. 11. 10:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül egy walkaloosa?
2013. máj. 11. 10:50
 2/7 A kérdező kommentje:
Az ember tud jól és közepesen lovagolni!
2013. máj. 11. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha jól nézem ez valami gangló lehet. Őszintén szólva nekem nem tetszik. Kilóig szerintem annyit bír, mint bármely más normál méretű ló, max 120 kilóban állnék meg a lovas súlyában. Szerintem ilyet itthon nem fogsz találni, max ha importálsz az USA-ból.
2013. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
[link] - ez alapján annyira újkeletű dolog, hogy nem is fajta igazából, a mérete, magassága, egyáltalán a külleme sem stabil, nincsenek meghatározott értékmérő tulajdonságai, amiket stabilan örökíthetne; így meg elég nehéz megmondani, hány kg-ig lehet ráülni, mert nagyon nem mindegy, hogy 600 vagy 1300 fontos a kis drága, 120 felett nem nagyon ültetnék rá lovast semmiképp, akármilyen olimpikon lovas is, az meg nagyon relatív, hogy mit jelent, hogy valaki közepesen tud lovagolni, számomra aki közepesen tud, az már nem töri fel a ló hátát azzal, hogy össze-vissza pattog és csúszkál, leülésnél belevágódik a ló hátába, vagy félrenyergelt.
2013. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, kihagytam, de kizártnak tartom, hogy ezt a fajtát, ami még az őshazájában is a tenyésztés legelején jár, de annyira, hogy az elképesztő (itthon erre az állapotra még meg sem kapná a fajta jelzőt), kizártnak tartom, hogy haza tenyészetet találj, esetleg olyan magánszemélyt, akinek van egy lova, amit méregdrágán hozatott be, de ráunt, de szerintem ezt is csak nagyon nagy szerencsével.

Hozass be egy lovat Amerikából, esetleg egy tenessee-t, appaloosa mént már találsz itthon is; igaz, nem annyit, mint külföldön, így nehezebb lenne igazán jól megválasztani a tenyészpárt.


Én amúgy nem kísérleteznék ezzel a lóval, mert még annyira az elején járnak, hogy nem fizetnék egy kísérleti valamiért súlyos százezreket egyáltalán azért, hogy a fél világot átutaztassam, és ki tudja aztán, mire lesz jó a paci...

2013. máj. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk a lovasok.hun az a gringó a jobb oldali képen sem 60 kiló.

Nekem nem tetszik a járása :/

2013. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen! De nekem azért bejön! :) Gidrán, Nóniusz? tetszenek?
2013. máj. 12. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!