Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel győzzem meg?

Mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés

Már kicsi korom óta imádom a lovakat.

És szeretnék lovardába járni ha már saját lovam nem lehet.anyukám egyszer azt mondja hogy lehet lovam egy azt hogy nem.utána azt mondja hogy elmegyünk lovagolni és egyszer nem. ELEGEM VAN MÁR BELŐLE!!!!!! KICSI KOROM ÓTA IMÁDOM A LOVAKAT DE NEM ÉRTI MEG. MINDIG KITALÁL VALAMI

INKÁBB A LOVARDÁVAL VAN A GOND

12 ÉVES VAGYOK



2013. márc. 5. 20:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Saját lovad addig ne legyen, amíg nem tudsz már kellően biztosan lovagolni, vagy csak akkor, ha mellette van egy megbízható oktatód.

Mond meg neki, hogy ez a vágyad, és erre vágysz, nem másra, esetleg nézz utána, hol van a közelben lovarda, mennyire kerülne, hogy tudnátok kijárni, lássa, hogy tényleg ezt szeretnéd, és értesd meg vele, hogy nem két hét múlva esetleg szeretnéd, "vagy nem", hanem ténylegesen.

Nyilván ő a veszélyeit is nézi ennek, de van kobak és vannak gerincvédők is, ezek elég jó védelmet adnak. Simán eltörheted valamid akkor is, ha elesel az utcán...

2013. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
ne hisztizzél, nagyon sokan vannak, akik nem tehették meg, hogy gyerekként lovagoljanak, de felnőtt fejjel megtanultak
2013. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam... azért akarok előszőr lovardába járni aztán egy saját lovat.. már meg van a lovarda.. és más ismerősök is járnak..
2013. márc. 5. 20:07
 4/23 A kérdező kommentje:

Már bocs de nem említettem hogy hisztiznék oké?

Nem hisztizek... de ha nem tudsz normális választ

ott a vissza gomb mehetsz...

2013. márc. 5. 20:10
 5/23 Valletta ***** válasza:
100%
Ha esetleg anyagi oka van a döntésének, akkor ideje hogy tegyél is valamit az álmodért. Én hét éves korom óta lovagolok és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor fizettünk/fizettem lovaglásért, szóval meg lehet oldani, ha igazán akarja az ember. Nekem is mindig adódott lehetőség és hiába nem jártam lovasiskolába, több helyen is versenyzői múlttal rendelkező lovasoktól tudtam tanulni, milliószor többet, mintha osztályban sínylődtem volna kétezerért/óra. Nem vagy már kislány hogy itt hisztizz, tessék elrángatni az anyukádat a környék lótartóihoz, nem csak várni, hogy a sült galamb a szádba repüljön.
2013. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem várom... sokat teszek érte hogy lovakkal lehessek... Gyűjtöm a pénzem...ilyesmi, csak anyum lehetetlen
2013. márc. 5. 20:29
 7/23 anonim ***** válasza:

Van fogalmad róla, hogy loviba járni mennyi pénz? Ráadásul nem árt oda sem egy alapöltözet, pl veszel egy saját kobakot, használt gatyát, lábszárvédőt és máris 20 ezer, és ezek a nagyon alap dolgok + megfejelném egy gerincvédővel.

Maga a lovaglás, meg úgy lenne jó, ha heti 2x ki tudnál járni, általában egy óra/alkalom olyan 2000-4000 Ft közt van, ha heti 2x mész egy hónapban az kb 8 alkalom az 16-32 ezer Ft, ami valljuk be nem olcsó és nem biztos, hogy a családod ezt be tudja vállalni anyagilag.

Az se mindegy hol van a lovarda, kocsival kell-e kimenni vagy busszal is lehet, milyen sűrűn jár a busz, mert a kijutásnak is van költsége, illetve ha a szüleid visznek az idő is nekik.

Az is lehet, hogy anyud félt és azért nem enged, de ezért vannak a védőfelszerelések, a kobak, a gerincvédő, hogy nagyobb biztonságban legyél.

Esetleg még azt lehet bejátszani, főleg nyáron, hogy segítségért lovagolsz, de előre szólok, hogy ez keménymunka, mondjuk nem a szénahordást fogják rád bízni, de szerszámot pucolni, sepregetni, ganét kihúzni még ki tudod.

2013. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel. Ugyanilyen anyával rendelkezem én is, de minél nagyobb leszel , annál jobban megérted majd, hogy nagyon nem egyszerű kivinnie lovagolni heti 2x-3x, mert gondolom van munkája, mindent össze kell egyeztetnie emiatt. Én egy nyáron beszéltem meg vele, hogy lovagolhassak és belement. Szerintem azonban 20ezerbe nem fér bele a felszerelések ára, bár nekem mindenből új van. Törekedtünk a minőségre, de közép árú dolgokat vásároltunk, amik nagyon sokáig kihúzták. Ebbe beletartozik a lábszárvéfő, bokacsizma, gerincvédő, kobak, lovagló nadrág és egy dzsekit is vettünk. Kb. 70.000 Ft-ot hagytunk ott a boltban. Győzködd anyukádat,de sose veszekedj vele, akkor se, ha nemet mondd, mert azzal rontod az esélyeidet. Bizonyítsd be, hogy felelősségteljes vagy, nincs mitől féltenie.
2013. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

utolsó és utolsó előtti... van lovagoló cuccom...

és 2000ft 1 óra lovaglás és nem anyagi okok vannak és ha lenne is lovam otthon lenne... azt kérdeztem mivel győzzem meg nem azt hogy mi a véleményetek róla és azt sem hogy mit kell csinálni mert nem félek tőle... tudok mindent a lovakról de a kérdésre kéne válaszolni

2013. márc. 6. 17:45
 10/23 anonim ***** válasza:
még a világhírű lovasok se tudnak mindent a lovakról, ezt nem kell kijelenteni, hogy mindent tudsz róluk, jó magam lovak közt nőttem fel, de még én se merem kijelenteni, hogy tudok mindent róluk
2013. márc. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!