Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasas, de megállt a ménnek....

Hasas, de megállt a ménnek. Lesz baja a csikónak?

Figyelt kérdés

Hasas a kancam, a men valahogy atszokott hozza es raugrott. A kanca meg is alt neki. ( ilyenkor mar elegge lehetett latni a hasat) lehet vmi baja a csikonak?

Mert elvileg ugy kellet volna h marcius vegen szuljon, de nem volt semmi. Azota sincs semmi.. ( bar mar no a cicije)

Lehet h csak elneztuk amikor tavaly be lett fedeztetve es akkor nem vette fel.

Szerintetek ez. Itol lehet hogy megalt a mennek. Es lesz e valami baja a csionak?



#Ksnca
2013. máj. 13. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A mén csikókat pár héttel, akár egy hónappal is tovább hordhatja, bár ezutóbbi nagyon ritka, inkább egy-két héttel hordja tovább, lehet, hogy férges, vagy csak elhízott ha nem dolgozik, mert azt gondoltátok, hasas (bár léptetni akkor is kell, mert akkor könnyebben ellik).

Nekem gyanús, hogy nem hasas, bár ha az én lovam húzná az ellést már 1,5 hónapja, sikítozva rohannék állatorvosért...

2013. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos hogy hasas. Mert no a cicije is. Amugy szabadon van a karamban szoval maszkalhat ( shetland poni ) es lehet hogy akkor nem fogta. Meg. Csikot. Mert a mennel egy karamban voltak vegig.
2013. máj. 13. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy hasas, ha március végén kellett volan ellenie. Most van május 13, másfél hónap, nincs ló, ami ennyire túlhordja a csikót. Elve nem szokott vemhes ló mént felvenni. Egyébként meg meg kell ultrahangozni, arra találták ki.

Az vagy kövér, vagy más baja van, de nem vemhes. A növekvő emlő utalhat hormonális problémára is.

2013. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy csak elszámoltátok az időt. Szerintem sem hordhatja túl ennyire.
2013. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!