Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen suliba mennyek ha...

Milyen suliba mennyek ha zsoké akarok lenni?

Figyelt kérdés
Hamarosan el kell kezdeni a középiskolát, és pályát választani. Nagyon-nagyon szeretnék zsoké lenni, de kérlek adjatok tanácsokat, hogy milyen iskolába kell így jelentkeznem? Sok barátomat kérdeztem már, de őket ez nem nagyon érdekli. Már több mint 3 éve lovagolok, a galopp is megy rendesen futószár nélkül. Az eddzőm is azt mondja, hogy van érzékem a lovakhoz. Egyébként 13 éves vagyok, 155 cm és 50 kg. Ez még most megfelel?

2013. máj. 15. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit magas vagy DE NEM BIZTOS!
2013. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem valami híres zsoké 170 cm körül van. Ez sem biztos. Nézz utána.

Azt hiszem Pesten vagy talán Alagon van zsokéképző iskola. De előtte azt hiszem kell csinálni lótartó, -tenyésztő szakot is.

2013. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell lótenyésztőnek lenni ahhoz, hogy valaki zsoké legyen, még lovagolni sem kell tudni igazság szerint, mert ami pályán fut, az a ló nem lovagolható... Fogalma nincs a segítségekről, nincs is belovagolva, csak beülve, és betanítva, hogy ha egyenest lát, menjen amíg lábát/fejé nem töri, ez minél később következik be, annál jobb (bár általában 3 éves korukra kifutják magukat, és csak kevés az, amelyik ilyen-olyan okból pályán marad).


Nyílt külön zsokéiskola amúgy, a 155 centi szerintem elmegy, elsődlegesen ami fontos, az a súly, bár az esélykiegyenlítés miatt a nyergeket is ólmozzák, tehát szerintem elmegy ez is. Korban is pont jó lennél.

[link]

2013. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"mert ami pályán fut, az a ló nem lovagolható" ez egy nagyon érdekes mondat kedves előttem szóló, kérdezem én akkor hogy készül versenyre?

A napi munka nem úgy zajlik hogy uccú neki ami a csövön kifér. Minden lónak más és más az edzésprogram. Sok lépéssel ügetéssel rövid vágtaszakszokkal. heti egyszer-kétszer gyorsabb tüdőmunkával.

Az lehet hogy nincsenek úgy belovagolva mint a lovasiskolában, de egy két kivétetlől eltekintve jól lovagolhatóak, és alagon mindíg szükség van munkalovasokra. Van ismerősöm aki 12-13 évesen alagon lovagol.

A magasság nem fontos csak a súly, ha később versenybe lovagolsz minél jobban tudod tartani a kis súlyt annál több lovat tudsz lovagolni. De ha magasabb a súllyod attól még munkalovas lehetsz. Egykori zsoké ismerősöm fiatalon annyira kis súlyú volt hogy a mázsaházban lévő mérleg nem mérte meg(talán 40-kg tól mért):-)

Ha megnézel egy programot láthatod hogy a lovaknak milyen terhet kell vinni: [link]

egy kis segítség:

[link]

2013. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!