Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogy bírtok tanulás mellett...

Ti hogy bírtok tanulás mellett lovazni? (És még több. )

Figyelt kérdés

12 vagyok NAGYON IMÁDOM A LOVAKAT!*-*Mondhatni ló megszállott vagyok!Minden vágyam egy saját ló.Szüleimmel megegyezésre jutottunk hogy ha 8. év végére nem lesz 1db 3- asom se akkor ballagásra kaphatok lovat.Tudom nagy felelőséggel jár (meg stb.)egy ló(Oktatást nem kérek!!!).Az a gond velem hogy az állatokat is szeretem ezért "félévente" megteszik egy állat és mondom hogy olyat szeretnék.Most ott tartunk hogy én és 3 tesómnak van:4 kutyája,4 törpenyuszi,7 Hörcsög és egy brit cica."Szerencsére" a nyuszik és 2 kutya mamáméknál van mert hát az övéké csak mikor ott vagyunk mi ettetjük mi neveztük el őket, mi sétáltatjuk(nyuszikat is!) stb.Így is sok időmet fordítom állatokra és most merült fel előszőr bennem egy kis kétely hogy lehet a lóval már nem fogok bírni.Én vagyok a család "fő" állatgondozója,szval szinte mondhatni én látom el nap mint nap az állataimat.(A hörik száma pár héten belül lecsökken 2 re.)Tesómékkal sikerült megegyezni hogy az egyik tesóm a macsekot a másik kettő a kutyákat és én meg a höriket + a lovat intézzük/intézem,cserébe "bármikor"lovagolhatnak.Attól tartok hogy tesóim amit most ígértek nem fogják valósítani és nekem meg nem lesz időm egy pacira ezért le kell mondanom a lovakról.Sajnos bennem az a rossz hogy ha meglátok(nagyon ritka de megesik)egy olyan hirdetést ahol ingyen lovat hirdetnek és látom(vidi,képek)semmi baja max picit sovány akkor muszály elkapcsolnam mert külömben megőrülök...A kérdéseim:

Tesóimmal írassak olyat alá hogy kötelesek legyenek az állatokat gondozni...?

Ti hogy bírtok tanulás mellett lovazni?


2013. máj. 16. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mekkora a házatok? Mennyit keresnek szüleid? A kutyák rendesen vannak sétáltatva? Hol lenne a ló? Tudsz lovagolni? Én először kijárnék sokszor lovardába, megtanulnék rendesen lovagolni. Mert az nem annyi, hogy felülsz a lóra és arra megy amerre húzod. Plusz kellene edző is, hiszen 12 évesen nagyon könnyű elrontani egy drága lovat.
2013. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Maga a ház 200 nm.De a kert 1000 mn.Apukám havi:300-400 van hogy több is..Anyukám:180-200-at/hó.Igen!Mamáméknál lévők heti 2x séta 1 séta 1 óra hossza de + a kertben is nagy a hely és szinte egész nap kint vannak.Itthon hei 1x séta de éjjel nappal a kertben vannak és annyit futnak ammenyit bírnak.Egy kb 1000 nm kertben de napi szinten lovagolnám több órát..Igen tudok!7 éve húzóban nyomom!Tanyán jó volt iskolalovakon lovaglok oktatással+ néha lovardába megyek és persze most keresek edző!
2013. máj. 16. 21:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett minden nap kimegyek szinte, de az biztos, hogy nagyon nehéz mindent jól beilleszteni a napirendembe.


Ha oktatást nem kérsz, akkor ne vegyél lovat, egyébiránt, mert elrontani egy pacit könnyű, utólag kijavítani meg költséges és nehéz. Én vettem egy elrontott lovat, edzői segítséggel cirka egy évembe tellett, hogy felvállalható ló legyen.


Egyrészt könnyen a fejedre nő, másrészt nem annyi a lovaglás se, hogy felszállsz és majd lesz valami, mert azt hívják lovon retyózásnak, meg lófárasztásnak... A lovat át kell hajlítgatni, el kell lazítani, hogy feladja a hátát, mert így tudod kímélni a hátát és a lábait lovaglás során, hogy ne legyen később baja, ne kelljen idejekorán nyugdíjazni, ezen túl a terep és az ugrómunka alapja is az idomítólovaglás, amit magadtól nem fogsz tudni megtanulni, a ló pedig nagyon gyorsan leveszi, ha ő az úr, még gyorsabban, mint ahogy el lehet rontani, pedig az is kivitelezhető 1-4 hét alatt bőven, aztán jöhetnek a "megoldások"; "a lovamnak kemény a szája, vettem rá feszítőt, de eltört az állkapcsa tőle, most mi legyen?", vagy "a lovam folyton bakol és elrohan", "rám ágaskodik ha be akarom hozni legelőről", stb... Egy lónak minden nap mozognia kell, és több lóval (legalább eggyel) együtt tartandó, mert társas lény.

Ha otthon akarod tartani, szükséged lesz egy minimum 5×5-ös bokszra (kettőre), lehetőség szerint karámra és/vagy legelőre (legelő fél hektár/ló minimum), a legelőn/karámban legyen két oldalról és felülről fedett beállója, az uralkodó széliránynak megfelelően, illetve előre egyben érdemes megvenni a takarmányt és az almot számára, amit fedett, rágcsálóktól védett helyen kell tartani. A széna és a szalma minősége fontos továbbá... Az abrakot, vagy egyéb szemestakarmányt törni vagy roppantani kellene a könnyebb emészthetőség kedvéért, és napi 3-5 adagban etetni, különben gyomorfalrepedésben elpusztulnak. Abrakosztáshoz érdemes lekötni őket, különben a gyengébbnek kevesebb, vagy egyáltalán nem jut.

A bokszot ha csak estére tartod ott őket, két-három naponta almozni kéne, amikor egész nap bent vannak (pl. betegség miatt boksznyugalom, és csak egészségügyi sétára jön ki), akkor naponta, olyankor amúgy is nagyon fontos a tisztaság.

A lovat évente egyszer oltani kell, fél évente egyszer féreghajtani, 6-8 hetente körmölni, amennyiben ugratok vagy kemény a talaj, mellsőre patkolni, ha kocsizik, hátsóra is; a patkó általában 1-2× visszaüthető, utána új kell.

Mind a lovat, mind a felszerelést rendben kellene tartani ezen túl.


A másik, hogy írathatsz velük szerződést, de igazából kitörölheted vele, mert ha bemész a rendőrségre, hogy szeretnéd feljelenteni a fiatalkorú tesódat, mert a szerda az ő napja, és nem vakarta meg a ló hasát, csak az oldalát, ezért nem gondos gazdaként ápolta le, akkor lefordulnak a székükről a röhögéstől (ráadásul a perköltség sem lesz olcsó, ha feljelentenéd, amit végső soron a szüleid fognak megfizetni)...

Az ingyen lónál az a baj, hogy lehet, hogy TE egészségesnek nézed, de esetleg fertőző kevésvérűségben szenved, ínszalagszakadása van, eltört egy bordája, sánta, vagy olyan súlyos hátgondja van, hogy nem lehet ráülni, kehes, levegőnyelő, tegnap múlt 37, stb...


Egy jó ló ára lehet akár 200 ezer is, attól függ, milyen akarsz, az enyém konkrétan ennyi volt, de mint mondtam, rengeteg meló volt vele.

2013. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fel evente megtetszik egy allat????

Ez nem hangzik tul jol.a lo egy eletre szol..

Otthoni tartasra neked semmi kep nem ajanlanam.

Nem keves penzbe kerul a mostani idokben egy lovat tartani.

Mielott csak ugy belevagsz en azt javasolnam hogy probald ki a felestartast.ott tuti megtapasztalnad a dolgokat.

Mar valaki ugyan ezt kerdezte egyebkent ugyan igy kityaval meg macskaval.keresd vissza a kerdest...

Tesoiddal papirt iratsz ala hogy gondozzak az allatokat?te tenyleg gyerek vagy meg,ne haragudj.

Es ha nem etetik meg aznap a kutyat meglebegteted az orruk elott?ugyis lehet szeretni a lovakat hogy nincs sajatod...szerintem meg nagyon nagyonnfiatal vagy meg a gondolatahoz is.gondolom meg most tanulnad a lovaglast meg minden ehez kapcdolodot,de.bocsass meg ha nem igy van.

Ha nagyon elszant vagy probald ki a felestartast.arra nem gondoltal hogy a szuleid a jo bizonyitvany miatt mentek bele es amugy ok sem gondoltak komolyan?

2013. máj. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

het eve nyomod huzoban a lovaglast es 12 vagy szoval ot eves korod ota kemenyen lovagolsz... Hmm...

Ezer nm2-en akarod a lovat ,a takarmanyt,a ganejdombot es mindent tartani?

Ha 600 000 ezret keresnek a szuleid nem fer bele egy bertartas???

2013. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Tudom hogy a ló egy életre szól.Jó nem félévente de pl: utoljára kecsét szerettem volna(három hónapja),és tavaly januárban meg előtte süni....DE egy idő után rájövök mert annyira azért én se vagyok hülye...hogy szinte nincs rá szügségem!A kutyáinkat is anyukám kapta csak a sok munka miatt nekünk "adta" és apával mi gondozzuk őket.A macsekot mi kaptuk de azt anyukám is szokta intézni.A hörikkel meg nincs gond.Elvannak 3 naponta cserélem a kajájukat(pert kb akkora eszik meg),a vizüket akkor cserélem mikor már 10 ml-nél van(50 ml-es).(Azért akkor cserélem mert szürt vizet adok nekik ami két hét után kezd el poshadni tapasztalatunk szerint)."Tesoiddal papirt iratsz ala hogy gondozzak az allatokat?" hülyeségból írtam és kiakartam törölni de akkor már késő volt...Nem nem nézem ahogy lebetegedik mert ellenőrzöm őket!Víz frissesége,koszossága,mennyisége,Étel:mennyisége,mit kapnak...stb.De szüleim se minden nap dolgoznak és ők pl:ma reggel is úgy keltem fel hogy apukám elintézte a kutyák etetését, itatását.Nem most tanultam a lovaglást!8 éves koromban értem el azt a szintet hogy vágtatni tanuljak.Szval már nem most!Ja és nem úgy lovaglok hogy felszálok és "lötyögök" a lovon hanem helyesen tartom magam és járóiskolázok stb.De a bizi előtt megtudom hogy miből hanyasra állok és ha nem lesz benne egy 3-as se akkor megyünk és akár ballagás előtt veszünk.

4. válaszolónak:

Igen hét éve nyomom "húzóban"!Nem ,csak a ló lenne 1000 nm-en mert a szomszédunknál lenne a takarmány és a ganaj mert neki kell a földjéhez+ nál a a "házban" védett az egerektől...Mert egy olyan lovarda ami nem 60 ezer/hó hanem 40 körüli a közelben nincs!Sőt még 60-as is 50% hogy van !Meg külömben is nem tudnék heti 3x-4x kimenni csak hétvégén és akkor lovagolni is elvinném.Sz val bértartást nagyon nem szeretem!

2013. máj. 17. 16:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem fogják betartani a testvéreid, előre megmondom. Hiába íratsz szerződést, te sem vagy nagykorú, gondolom ők sem, bíróságra mennél, pereskednél súlyos pénzekért, mert nem eteti a macskát? Ennyi állat sok is, nem hogy elég, 8. osztályig sétagalopp az iskola, onnantól viszont nagyon kemény, nem fogsz tudni lovat tartani. Ha otthon tartod, ahhoz komoly tartási, takarmányozási ismeretek kellenek, hiszen különben nem veszed észre, ha valami miatt nem megfelelő a takarmány, a ló bekólikázik, vagy sovány lesz, esetleg az ízületeit is tönkreteheted, ha túl sok benne a fehérje, savós patairhagyulladást is előidézhetsz túl sok zöldtakarmánnyal szoktatás nélkül, gyomorfalrepedése lehet, ha túl sok abrakot kap, és hát a legdurvább mégiscsak a kólika, mint említettem, ha akár csak egy kicsit penészes a széna, vagy a zab túl hosszan ázik és picit penészedni kezd, vagy a kenyér nem teljesen száraz amit adsz neki... Mit csinálsz, ha mégis beüti a lábát, lehúzza a bőrét a kerítésen, bekólikázik, váladékozni kezd a szeme, köhög, sántít, ledörzsöli a sörényét, farkát. El tudod látni, tudod mi a teendő, ha reggel arra mész ki, hogy fetreng-vonyít a ló, rúgkapál, és hörög? És ez csak a takarányozás.


Trágyaszedés, tárolás, elszállítás megoldott? Társa lenne? Két lovat tudnál mozgatni? Ha osztálykiránduláson, táborban vagy mi lesz vele? Ha más városba kerülsz egyetemre hova rakod a lovat? Meg tudsz küzdeni a téllel, mikor majd megázik, tönkremegy a szénád, megfázik a ló, venni már nem lehet szénát sehol, ha mégis veszel, le kell venni a bálákat a teherautóról, kibontani párat, rendben van, aztán kiderül, hogy a többinek rohadt a közepe, a tulaj többet kér értük, ki kell fizetned súlyos pénzeket, és megintcsak nincs szénád. Rászorulsz majd, hogy kukoricaszárral etesd? Honnan tudod, hogy a kovács, akit hívsz, jó-e, az állatorvos jó-e, hiszen neked sincs tapasztalatod... Ha saját lovat szeretnél, a feles tartást javaslom, esetleg érdeklődj a tanyán ahol lovagolsz, hogy nem lehetne-e havi 15-30 ezer Ft-ért, hogy felesben tartod a lovat, tehát heti 3-4 alkalommal lovagolhatod, foglalkozhatsz vele sajátként. Mégis szakértő kezekben van a ló. Én is ilyen voltam pár éve mint te, ne hagyd abba a lovazást, nehezen de meg lehet oldani, viszont saját lovat nem adnék a kezedbe. Nem csak miattad, a ló miatt se. Esetleg 10 év múlva, ha a gimi után elvégzel egy lótenyésztői, vagy ménesgazdai szakot valahol, és meglesznek az elméleti és gyakorlati ismereteid a lótartáshoz, akkor. (Melyik fű mérgező, melyik traktor hogyan működik, alapvető lovaglás, lovagoltatás, lótartási, gondozási ismeretek, építészeti dolgok, stb.)

2013. máj. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magyarország egyik legjobb iskolájába, a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumba járok ötödik osztály óta (kisgimi) és most vagyok tizedikes. Kitűnő tanuló vagyok, az orvosi egyetemre készülök. 8 éve zeneiskolába járok (csellózok, kamarázok), 7 évig szinkronúsztam (ősszel hagytam abba), heti 3 alkalommal. Az edzések két órásak voltak, de 5-öt vettek el a napomból (messze volt az uszoda). Versenyszerűen csináltam, országos bajnokok is lettünk csapatban. Saját lovam van, akihez heti négyszer járok ki edzeni(anyukám kétszer ül rajta egy héten) és versenyekre is járunk. Most egy második ló megvételén gondolkodunk.

Ne mondd, hogy pár állatot nem tudsz gondozni? Vagy akkor valamit valamiért. Amúgy meg feszegesd egy kicsit a határaidat, és szerintem a tesóiddal vigyázz.

2013. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De tudom őket gondozni!Épp ez az hogy túlságosan gondoskodok róluk csak annyira kajások hogy anyukám állandóan mikor a kutyák ugatnak akkor azt hiszi hogy éhesek és mindig azzal jön hogyha nem adok nekik enni akkor nem kaphatok lovat....Ezért napi 3x-4x kapnak az állatok.Osztálytársaim szerint hülye vagyok mert túlsúlyosak lesznek.Napjaim abból állnak hogy:Felkelek gyors ekkészülök kutyáknak adok inni/enni macseknak is és biciklivel megyek suliba után hazaérek eszek kutyák és a macska elintázáse utána tanulok és itthoni házimunka és utána gépezhetek.Szval tudom a hátáraimat feszegetni!

Köszi a tanácsot ulosó!Te nagyon feldobtad a napom!Mert már a "többiek" nagyon elszomorítottak hogy eggyetlen imádott állatomat nem kaphatok!Köszönöm!!!!

2013. máj. 17. 19:23
 10/12 anonim ***** válasza:

És ebbe hol férne bele a legalább két ló?

Illetőleg anyudék tudják, hogy kéne egy böszme nagy betontároló a trágyának?

2013. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!