Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultatok meg németül...

Hogyan tanultatok meg németül munka mellett Magyarországon? Angolul jól beszélek, de most németül szeretnék rövid idő alatt megtanulni.

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 18:50
 1/3 anonim válasza:
100%
Először is vegyél egy könyvet, mondjuk az Önállóan németül címűt, vagy hasonlót, amiből egyedül is meg tudsz tanulni. Majd tanuld leckéről, leckére, és addig ne menj tovább, amíg azt a leckét nem tanultad meg jól a szavakkal együtt. A németben az a jó, hogy könnyű olvasni, teljesen alkalmas az önálló tanulásra, nem úgy mint az angol. Másik, hogy írj ki magadnak nap mint nap, kb. 10 szót egy kis papírra ami legyen nálad napközben is a zsebedben és tanulgasd, majd amikor már megy, jöhet az újabb 10 szó és így tovább. Tükörre, falra bárhová ami szem előtt van, kiragaszthatsz szavakat, mondatokat, hogy amikor hazaérsz legyen szem előtt, előbb utóbb megjegyzed. A szavakat névelővel együtt tanuld, később fontos lesz, hogy tudd, melyik szónak mi a névelője. Der, die, vagy das. Rövid mondatokat is tanulhatsz, már rögtön az elején, majd egyre hosszabbakat. Én egyedül tanultam németül, munka mellett, tanár nélkül jutottam el középfokig, igaz nagy nagy adag lelkesedés kell, és a nyelv iránti szeretet. Másik lehetőség, hogy iratkozz be egy nyelvtanfolyamra, olyanra, amelyikkel össze tudod egyeztetni az időbeosztásod a munka miatt. Ha nincs, akkor marad a magánóra. Az költségesebb, de vannak olyan német szakos egyetemisták, akik elérhető áron tanítanak.
2013. máj. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyelvtanfolyam, sok gyakorlás
2015. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyelvsuli
2017. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!