Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Attól tartok, ogy leesem a...

Attól tartok, ogy leesem a lóról és súlyosabb sérülést szenvedek (pl. :lebénülok, mert ha eltörik a kezem akkor nem nyagy dolog) mit tehetnék?

Figyelt kérdés

mit tehetnék, hogy megelőzzem, vagy mit tudtok tanácsolni, hogy valahogy ne féljek ettől?

azt kérem, senki ne tanácsolja, hogy hagyam abba a lovaglást, mert lovagolni szeretek :)

csak ettől félek


2013. máj. 18. 09:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
Le kell győznöd a félelmedet! Bíznod kell magadban és nem fogsz leesni, vagy ha nem használ szedhetsz nyugtatókat vagy antidepresszánsokat de ezt nem ajánlom, nem jó a szervezetre.
2013. máj. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes agykontroll tanfolyamot végezned. A félelmeddel be fogod vonzani a bajt! Ne hagyd abba a lovaglást, mert szerintem is a legjobb sport! Én is féltem az eséstől. Válassz olyan lovardát, ahol hagyják, hogy a kedvenc pacidon lovagolj! És nézz utána kicsit az agyontrollnak, érdemes rajta elgondolkodnod!
2013. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen helyen lovagolsz de egy megfelelő edzővel a megfelelő lovakon egy idővel meg fogsz bátorodni. Sok türelem edzőtől is és lótól is. Ha azt látod hogy egyik másik ló megijed és esetleg a lovas valamiért leesik akaratlanul is megijedhetsz hogy most biztos a te lovad is ezt fogja csinálni. Egyébként még egy kéztörés is elég ritka nemhogy a lebénulás. Ha megnyugtat a kobak mellé vegyél még gerincvédőt ha eddig nem tetted.
2013. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én ugyanúgy voltam mint te, vettem magamnak egy csikót, napi szitnen törődtem vele, mire belovaglásra került a sor annyira bíztunk egymásban, hogy sose volt gond se a nyereggel, se semmivel
2013. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szerintem elösször olyan lovon lovagolj amelyikről tudod, hogy nem csinál semmi olyat ami miatt leesnél. Abba tanulj meg jól és biztosan lovagolni. Ha ez meg van ülj fel rosszabb lovakra amik nem rosszak csak mondjuk ijedősebbek vagy a vágtánál hirtelen indul be és így tovább. A lényeg, hogy bizzál magadban.
2013. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok és inkább gyógyszereket nem vennék, be

azért annyira nem nagy a gond

csak mielőtt felszálok a lóra, félek egy kicsit, de aztán kitapasztalom a mozgását és megbízom benne

eddig az a kanca volta legjobb amin ma lovagoltam (vemhes, de nem tudom hanyadik hétben vagy hónapban van) nagyon megbízom benne :)

gerincvédőre már én is gondoltam, majd meglátom.. :)

2013. máj. 18. 13:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy-két esés majd jó esetben megoldja a gondot. Nem szabad erre gondolni, mert egyrészt az aktuális feladatra nem tudsz akkor úgy koncentrálni, másrészt a negatív hozzáállás bevonzza a bajt is.

Az esések nagy része amúgy lovashiba, ha rágörcsölsz, akkor pedig könnyű hibázni - lazulj el, nem kell ehhez gyógyszer, csak bizalom: elsősorban magadban és a lóban, illetőleg az edzőben, aki nem fog olyat kérni tőletek, amire nem álltok készen, vagy ne tudnátok megcsinálni közös erővel.


Vegyél fel mindig kobakot, esetleg h megnyugtat, akkor gerincvédőt vagy lovaslégzsákot is.

2013. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, a másik - rengeteg esés van, de alig-alig van ezekben (arányaiban) olyan, ami úgy istenigazán súlyos, ezért főleg ne parázz, élvezd a közös munkát a lóval. Ha te nem élvezed, akkor neki is inkább teher lesz, mert elkezdesz kapaszkodni pl. a szájában, ami neki fáj, ezért egyből nem élvezi annyira a dolgot, elkezd rohanni, hogy elszaladjon a fájdalom elől, ez megijeszt, még inkább kapaszkodsz a szájába, mivel nem engedsz, ezért elkezd érzéketlenné válni egyáltalán a szársegítségekre, stb... Ördögi kör, generálja a bajt. Legyél magabiztos és határozott, tudd, mit szeretnél, legyen rajtad felszerelés, és akkor nagy baj nem érhet. Ha leesel, na és? Szállj vissza, és annyi (sokszor ha nem száll vissza egyből a lovas, később már nem lesz elég lelkiereje megtenni).
2013. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"csak mielőtt felszálok a lóra, félek egy kicsit, de aztán kitapasztalom a mozgását és megbízom benne

eddig az a kanca volta legjobb amin ma lovagoltam (vemhes, de nem tudom hanyadik hétben vagy hónapban van) nagyon megbízom benne :)"


Soha ne bízz meg egy állatban sem! Ló és ló között van különbség. De még a legtürelmesebb pacinak is lehet rosszabb napja. Hidd el Te akkor nem esel le egy lóról, ha a ló nem akarja. (ez egyébként igaz az összes lovasra)

Lovagolj keress olyan lovardát, ahol a mindig a kedvenceden mehetsz.

2013. máj. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló

ő a kedvencem és nem váltok lovardát, mert ez nagyon jó lovarda

ha lovagolsz akkor te hogy csinálod, hogy közben nem bízol meg senkiben?! igenis megbízom benne...



és akkor már nem görcsölök egyfolytában amikor már a lovon vagyok és még csak futószárazok (mivel még csak 2x voltam lovagolni)egyébként köszönöm a válaszokat :)

kobak mindig van rajtam :)

2013. máj. 20. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!