Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? (ló viselkedésével kapcsolatos)

Figyelt kérdés
Nyáron kint volt napközben karámban, most boxban van egész nap, reggel teszik csak ki jártatógépbe. Engem még nem nagyon ismer, de állítólag abszolút barátságos. Szóval hoztam ki vezetőszáron, eléggé rohant tehát próbáltam helyrerakni, aztán rám is ágaskodott. A karámban össze vissza bakolt, én kívül álltam, felém is kirúgott bakolás közben. Hajtásra is célzottan rúgott. Mikor vitte be a lovász neki is eléggé toporzékolt. Szerintetek ez lehet csak attól hogy nem tud magával mit kezdeni, vagy egyszerüen ilyen, tiszteletlen?
2012. nov. 10. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

"Engem még nem nagyon ismer, de állítólag abszolút barátságos"

Kincsem, téged átvágtak....

Sok türelem kell egy ilyen lóhoz, néha csak úgy menj ki hozzá, ne lovagolj, csak adj neki valami csemegét, simogasd. Próbálj a bizalmába férkőzni, és légy vele kedves.

Ez az egyetlen esélyed.....

2012. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor versenyló tréningtelepen dolgoztam, akkor találkoztam hasonlókkal. Voltak valóban barátságos lovak, akik teljesen megzakkantak egy idő után. Aztán, mikor egy "normális" lovardába kerültek, megint nem volt bajuk.
2012. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 x) ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális. Vagyis az a része hogy mikor kifelé megy a karámba akkor nem lehet bírni vele. Egész nap be van zárva, nagyon keveset tud mozogni, tele van energiával, szerintem normális hogy megbolondul picit. A legtöbb ló ilyen. Valahogy le kell vezetni azt a sok energiát. De azért az ha rúg az emberre mégsem a legjobb. Bár azt is csinálhatja játékból (de az sem túl jó). A lényeg itt is azon van hogy a nyári karámozás után nem szokta még meg hogy egész nap boxban álljon. Meg a jártatógép nem is a legjobb feszültséglevezetés, a legtöbb ló unja.
2012. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"most boxban van egész nap"


Jártatógép az semmi egy lónak, kicsit bemelegíti, de nem fárasztja le, legalább is agyilag tuti nem. Egy ló a szabadban érzi jól magát a társai közt, ahol szabadon mozoghat. Ha egy ilyen "szabad" állatot bezársz egy 3X3 méteres szobába és csak keveset mozoghat, akkor ne csodálkozz azon, hogy két lábon jön ki az istállóból.

2012. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk most nyáron lett legelő csinálva. A lovam ha észreveszi, hogy oda megyünk, az örömtől alig bír magával. Különösen most, hogy a karámba nyakig érő sár van és meleg sincs. Kifelé már csak kantárral tudom kivinni. Egyszerűen örül, hogy nem a sarat kell dagasztania, nincs kánikula és kedvére futkorászhat.
2012. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!