Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugorhatnék nagyobbat?

Ugorhatnék nagyobbat?

Figyelt kérdés
Sosem ugrottam 40 centinél magasabbat. Nem járok edzőhöz, nem akarok versenyezni, elég ijedős, nehezen kezelhető a lovam, otthon tökéletesen szót fogad, de versenyre nem merném vinni, csak hosszú felkészítéssel, edzéssel, amit nem tudok fizetni. Nem akarok díjugratást tanulni, mert úgyse versenyeznék, csak magasabbra rakni a rudat, hogy megtanuljak kiülni egy magasabb ugrást is, úgy szerintem magabiztosabb lennék, ha terepen ugrok vele, vagy ha bakol, neadjisten ágaskodik. Szerintetek ha magasabb ugrásokat próbálok ki vele, azzal tényleg segíthetek a lovastudásomnak, vagy tönkreteszem? Imád ugrani, inkább rászalad az akadályra, mint hogy kikerülje, úgy kell előtte visszafogni, szóval kedve van, azzal nincs gond. Régi gazdájánál 1 méterig ugrott (zömök kisló, nem tud többet) úgyhogy tapasztalata is van, de nem szeretném tönkretenni, mindig mondják, hogy ugratni csak edzővel szabad tanulni. De ha nem a díjugratásra gondolok, csak simán arra, hogy képes vagyok-e átugratni magasabb akadályokat, ahhoz is kell az edző?
2013. máj. 22. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne akard kiülni az ugrásokat. Azt már egy évszázaddal túlhaladta a tudomány :)
2013. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor kiállni, nem tudom hogy helyes mondani, de szóval a kérdésre örülnék válasznak, nem belém kötni. Szépen ugrok, alapvető díjugró ismereteim vannak, pónis koromban még egy pici versenyen is indultam. Néha lemaradok a lótól kicsit, de sosem ülök bele az ugrásba, sose tépek a szájába, és ő is segít nekem tanulni. (Ha érzi, hogy uralom, akkor próbálkozik, meddig mehet el, de ha ugrunk, akkor soha, kiszámolja magának a távolságot, akárhogy is bénázok, nem veri le a rudat, nem tér ki, nem áll meg.
2013. máj. 22. 20:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Pedig fiatal, öt-hatévesen ugrottak vele méterig mielőtt megvettem, aztán másfél évet hagyott ki, mert fiatalnak gondoltam még ehhez, meg a lábával is voltak gondok, nemrég kezdtük el. (Most már egészséges, edzésben van megint, a doki szerint még 120-at is tudna ugrani, akár versenyen is, ha ésszerűen, óvatosan csinálom.)
2013. máj. 22. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4252643-mi-az-..


Edző nélkül különben nenagyon ugrálj, mert szétviheted a ló lábát és hátát is, minimum öt-hat ugróedzést vegyél, mielőtt belekezdesz komolyabb akadályok leküzdésébe, mert a tapasztalatlan ló + tapasztalatlan lovas kombináció életveszélyes lehet.

Nem kell Olimpikonnak lenni, de és versenyezni sem, de ha ugrani akarsz, ahhoz díjlovas és díjugró elméleti tudás, és irányítottan szerzett minimális tapasztalat mindenképpen kell, másképp mindkettőtök egészségét kockáztathatod.

2013. máj. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, de akkor lehet, hogy pár alkalomra szerzek egy edzőt, hátha csak én vagyok elfogult hogy mennyire szeret meg tud ugrani a kicsipaci, és aztán próbálkozok egyedül. Köszi a választ, de jöhetnek még vélemények:)
2013. máj. 22. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó ötlet 5-10 edzést venni (lehetőleg saját lóval!), mielőtt saját szakállra csinálnád tovább. :)

A dolgot előzd meg egy kis cavaletti munkával esetleg, tudj ugrásváltást, és nyújtani, vagy rövidíteni a vágtaugráshosszt, így ezekre már nem kell majd időt pazarolni. :)

2013. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!