Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a Széplak...

Mit gondoltok a Széplak vérvonalról?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A tömegesítés (vastagabb csont, stb) miatt német vérvonalat vontak be a tenyésztésbe (addig főleg telivérezték a fajtát), illetve akadt pár másik is, de döntően ez maradt fenn, elvétve Formás... Az eredeti törzsekből Maximról tudom, hogy még megvan...


A német nemesítés igazából nem nemesít, tömegesít, azt elég jól, de az így létrehozott törzsek általában durvák, nem olyan szép kiállásúak, mint a telivérezett törzsek. Ettől még jó lovak, ugyanúgy hadászati célokra termett, állóképes pacikról van szó, tömegesebb voltuk miatt nehezebb lovassal is elmennek, remek military lovak, sok odafigyeléssel díjlovak.

2013. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szeretem a Széplak lovakat, nekünk is van pár, értelmesek, szépek, jól teljesítenek. Arra figyelj, hogy a Széplak Szenátor vonalban nagyon sok olyan egyed van, akik elég nehezen kezdenek előre menni. Belovagláskor már jól látszik, visszatart, csizmára nem reagál, nincs egy rossz mozdulata, nem akarja lepakolni a lovast, csak menni se akar. Viszont borzasztóan rosszul reagál, ha megütöd, láttam lovat, amelyiket már pálcával (nem verték agyon, csak a fenekére kapott, nyomatékosítandó, hogy el kéne indulni előre) megütöttek, na azt nem tűri.

Nekem is van ilyen lovam, gyakorlatilag terepen lovagoltuk be, ott volt benne előremenet.

Kicsit különleges kacstojások a Széplak Szenátorok, de nagyon lehet őket szeretni. Egygazdásak!!

2013. máj. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kimaradt: a többi Széplak elég jól kezelhető, könnyen és szívesen tanulnak, szelídek, nagyon jó természetűek. Ugróban, militaryban is jókat mennek.
2013. máj. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én láttam már, lovagoltam egykét Széplak lovat, de azok eszméletlen buták voltak,mint a raklap. Már látszott rajtuk, hogy nem valami kezes bárányok. Pont kifogom mindig a buta lovakat.:)
2013. máj. 25. 21:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a tulaj feladata lenne, hogy megfelelően kiképezze a lovat, nyilván nem mind juttatható el Nagydíj szintre, de bizonyos szintig bármelyik elmegy, nagyon ritka, hogy egy ló ténylegesen hülye. Hogy nehezebben, lassabban tanul, az lehet, de az meg nem annyira lényeges dolog, mert ettől még mindent elsajátít, lassabban...
2013. máj. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van két széplak is itthon. Az egyik a Szenátor után, mint mondtam, vele meg kellett kínlódni belovaglásügyben, de amúgy nagyon is jó fejű. A másik B2-B3-ban automata, egy fiatal lányka lovagolja, nagyon jó párost alkotnak.
2013. máj. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Széplak Szimbád apaságú kancám volt. Sajnos szeptemberben el kellett altatni bélelzáródás miatt. Épp előtt e kezdtem belovagolni.Amikor idekerült nem lehetett hozzá érni, annyira vad volt.Nem tűrte a simogatást, megpucolni nem lehetett.Amikor az abrakot ette sunyított, és a hátsó lábaival rugdosott.2 istállót szedett szét szegénykém. Aztán fél év alatt valamennyire enyhült, kezdtünk összeszokni, futószáraztam, de nagyon megszenvedtünk vele mert nem lehetett neki parancsolni.Aztán párszor ültem rajta, karámban, volt ugrabugra, de az irányokig eljutottunk.Aztán sajnos jött a baj, 8nap után el kellett altatni.Nem tudom hogy ez vérvonal függő,vagy csak rossz helyről származott.Annyit tudok hogy az előző helyén született, és nem mertek foglalkozni vele...mert annyira vad volt.Dehát egy kiscsikó nem vadul csak úgy el..
2013. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát kisbéri, temperamentumos. Egy Széplak lóval találkoztam csak, ő be volt lovagolva tűrhetően, nem kifejezetten jól idomított, de ez a tulaj hibája. A kanca küllemre csodaszép volt, nem túl barátságos, de nem is támadta az embert, korrekt lovacska, bár nem tett rám túl nagy benyomást a jelleme, viszont külsőre csodaszép.
2013. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!