Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a szabadidomitas...

Mit gondoltok a szabadidomitasrol? Nehez hasznalni a gyakorlatban, eleg elmeletben megtanulni vagy el kell menni foglalkozasra. Van olyan hogy nem reagal ra a lo es nem akar resztvenni benn?

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Annak ellenére is hogy most nagy divatja lett, a szabad idomítás egy nagyon hasznos kis dolog tud lenni, bizonyos határokon belül.

Amit elméletben elsajátítasz, azt gyakorlatban is muszáj "kipróbálnod". Ha a ló nem reagál rá, vagy nem úgy reagál rá ahogy vártad, akkor valószínűleg te rontottál el valamit. Vagy csak nem vontad magadra a figyelmét eléggé.

2013. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a kezdeteknél érdemes elmenni egy kurzusra vagy egy nálad nagyobb tapasztalatú idomító gyakorlati segítségét kérni. Mivel minden ló más és más kicsit másként is reagálnak. Pl egy makacsabb lónál sokkal erőteljesebb és határozottabb fellépés lehet szükséged.

Ami videókat mutatnak, azok már tapasztalt lóval készülnek általában.

[link] szerintemvelük érdemes felvenni a kapcsolatot, vagy ellátogatni egy MGY vagy Csontó kurzusra

2013. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem ajánlanám, hogy csak úgy nekiállj, mert ugyanúgy, mint egy ló belovaglását, ezt is el lehet nagyon rontani, és utána vért izzadsz, mire kijavítod, már, ha egyedül ki tudod... Mindenképp legyen melletted egy instruktor az első egy-két alkalommal.
2013. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 FannaL ***** válasza:

Attól függ, hogy nálad mit jelent a szabadidomítás. Vannak olyanok akinél ez csak annyit jelent, hogy a lovat megtanítom fektetni, térdelni és egyéb trükökre, és kajával érik el azt, hogy kövesse őket a ló. Vannak mások akik komoly háttérmunkákat végeznek. Pont ez az, hogy a ló ezt szeretné, hisz neki ez lenne a természetes. És ha valamire nem úgy reagál ahogy te szeretnéd, akkor ott csak te lehet a probléma forrása, mert a lónak ez beidegződés és gyakorlatilag ugyan azt csinálod vele mint a mménesben a vezér.

Ja igen és MGY-t azaz Mészáros Gyulát én is ajánlom. Voltam már egy párszor nála, na ott rosszat nem tanulhatsz, csak jót. Imádom. Most is tevezem, hoyg elmegyek.:) De ha a trüköket is akarod, akkor ne menj hozzá.

2013. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok trukkoket...

Egy baratnom volt leslie kurzusan ket hete es kapott anyagot,dvd,konyv es mondta hogy kolcson adja.de gondolom hogy ertsem mit hogy ahoz egy szakember utmutatasa kell mert ha magamtol kezdem rosszul csinalom.

Mennyibe kerul egy kurzus??

Szeretbek kozelebbi kapcsolatba kerulni a lovammal olyan dolgokat tanulni amit eroszak nelkul is elerhetek

2013. máj. 21. 10:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Erőszak nélkül semmit sem érhetsz el, a ménesben egymás közt is úgy odarúgnak egymásnak, ahogy a csövön kifér, nem finomkodnak, és abszolút nem arról van szó, hogy melyikük hogy babusgatja a másikat. Amelyik a ranglétra csúcsán áll, a többi azt tiszteli és követi.

A szabadidomításban is ki kell érdemelned, hogy te legyél a vezér, az alfa, és ne a lovad, ezt pedig nem úgy fogod elérni, hogy csúnyán nézel rá, esetleg bedurcázol és nem simogatod meg a nyakát, ha egy nap háromnál többször ágaskodik rád...


Jó kapcsolatot meg el lehet érni szabadidomítás nélkül is, ha nem akarsz cirkuszi lovat, közel felesleges...

2013. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Minden ember mas,mas szemlelettel.

Van aki szerint hasznos es van aki szerint nem.

A szabadidomitas celja nem a cirluszi lovak kepzese.

Es szerintem eroszak nelkul is el lehet erni dolgokat a lovaknal.

De elfogadom azt is amit te mondassz,biztos a te eszkozeiddel is elered amit akarsz a lonal.es ezt tiszteletben tartom

2013. máj. 21. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó pár sorra azért reagálnék külön.


"A szabadidomitas celja nem a cirluszi lovak kepzese.

Es szerintem eroszak nelkul is el lehet erni dolgokat a lovaknal.

De elfogadom azt is amit te mondassz,biztos a te eszkozeiddel is elered amit akarsz a lonal.es ezt tiszteletben tartom"


- De, elsődleges célja a cirkuszi lovak képzése, és onnan is ered az egész, Monty és Parelli is csak ezek egy ága.

- Egy lónál sem érsz el semmit, ha soha meg se legyinted. Megpróbálhatod, a fejedre fog nőni, azt veszed észre, hogy egy idő után páros lábbal küld ki a bokszából, ha nem voltál elég tisztelettudó, harap, ha nem adsz egyből kaját, ráágaskodik legelőn, ha rossz napja van, munka közben meg levág magáról, mert abrakosztás van. A szabadidomítók is lefektetik, ki az úr, a vezér, és ezt nem úgy csinálják, hogy meghunyászkodnak, és kivárják, amíg a ló lesz agresszív... Mint mondtam, a természetben a lovak is odarúgnak egymásnak, a természetes lókiképzés meg azt hirdeti, hogy lóként bán a lóval, úgy lép fel vele szemben, mintha ő lenne az alfa ló. Az meg nem simogatja és babusgatja a többit... Akkor se, ha nem karikás ostorral hajtja őket, és vasvillával csapkodja a seggüket ráérésében (...megjegyzem, a klasszikus lovazás hívei se véresre verik a lovukat annak szellemében, hogy ők lesznek a főnökök).


Az azért épp biztató, hogy elfogadod a másik álláspontot is, szerintem a cirkuszi tingli-tanglin kívül ennek sok értelme mondjuk nincs, azon túl, hogy hat ló árát kifizetheted érte.

2013. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Erdekel mert kivancsi vagyok hohyan hat ez az ujdonsag a lora es lovasra egyarant.

Elfogadom mindenki valaszat nem csak az egyik oldalt hallagatom meg.

egy baratnom rezst vett leslie desmond kurzusan es o akanlotta,a lovardaban ahol a lovam van a tulaj eszejarasa hogy jol el kell verni vagy habosra fittatni hogy megertse a lo hogy ki a fonok.

En nem vagyok az eroszak hive de nem is vagyok puding a lovammal.ez a kurzus amirol meseltek nekembsemmi cirkuszos dolgot nem tartalmazott,nem allaitjak ket labra a lovat,nem fektetik le.lehet hogy nem egyre gondoltunk.

2013. máj. 21. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy véresre kell verni a lovat, vagy addig hajszolni, amíg össze nem esik a lovas alatt, az se normális. Le kell fektetni, ki a főnök, de ennek vannak egészen finom módjai is. Más dolog, hogy senkinek nem adnék húszezreket, hogy elmesélje nekem, hogy a ló menekülő állat, ezt el kell fogadni és tudni kell, csordaállat, ezt is tudni kell...


A szabadidomítás lényege és végső célja a cirkusz, mint mondtam. Monty és Parelli módszerének kevésbé, tisztán a szabadidomításnak viszont a szó szerint vett cirkusz a mozgatója, valójában félig-meddig az említett kettő is kifuttatható épp oda.

2013. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!