Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hülyeség lenne versenypályáról...

Hülyeség lenne versenypályáról lekerült telivért venni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

attól függ mire kell és mennyire értesz hozzá. első lónak nem ajánlom, ha már volt lovad és tudod mit szeretnél, akkor jó lehet.

nekem is pályáról vásárolt telivérem van, ha konkrét kérdésed van szívesen válaszolok, de erre így magában nem lehet válaszolni.

2013. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első lónak semmiképpen, de ha nem is annak,akkor is csak nagy lovas tapasztalattal vágnék bele, mert teljesen át kell lovagolni. Ezek a lovak nincsenek igazán belovagolva, és csak egy a céljuk menni-menni-menni. Elölről kell kezdeni náluk a belovaglást, sok-sok türelemmel és meg kell találni rajtuk a féket.
2013. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem első ló lenne, volt már lovam, az is telivér volt, én meg már elég nagy tapasztalattal rendelkezem, régóta lovagolok
2013. máj. 26. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
aha, akkor csak azt nem értem, hogy ha nagy lovas tapasztalattal rendelkezel és volt már telivéred, minek teszel fel itt ilyen hülye kérdést? a kérdés alapján joggal feltételezhetjük rólad, hogy nem rég óta lovazol...
2013. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Át kell lovagolni, a menőkedvével nem szabad visszaélni, rengeteg idomítóedzés kell neki, mire használható, épkézláb lóvá válik, onnantól viszont van egy remek hátasod. Nyilván jobban jársz, ha már átlovagolt telivért veszel, mert az átlovaglást nem szokták ingyen vállalni, és idő is, ellenben egyedül ne vágj bele semmiképp, csak, ha van ilyen téren is tapasztalt belovagló és/vagy edzői segítséged.
2013. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
az edzőmnek telivér lova van, igaz ő nem pályáról jött le, de ő maga lovagolta be
2013. máj. 27. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy lovat belovagolni sokszor könnyebb, mint a pályáról jövő lóból "kiszerelni a sebességet", azonban mind a kettőt nagyon el lehet rontani. Ha nem vagy benne biztos, akkor olyat vegyél, amelyiknek már volt egy gazdája, vagy olyan helyről, ahol vállalják az átlovaglását.
2013. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az a nagyon nem mindegy! a telivér is csak egy ló, annyi, hogy képes nagyon magas sebességre. de ha nem küldöd, ez ki se derül, ez olyan, mintha lenne valami nagyon menő ugró lovad, amivel nem ugrasz.


a telivérrel pont azért nehéz, mert a pályán arra tanították, hogy csak menjen, menjen, semmi fék, csak ezerrel előre. ha ezt csinálja 1-2 évig, nehéz utána belenevelni minden egyebet, főleg a féket.

2013. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyi, ha te késznek érzed magad rá, akkor csináld, persze az edződ segítségével. Ha túl nagy falat lesz, valószínű előbb-utóbb továbbadod. Legalább megpróbálod. De arra készülj fel, hogy idő és türelemigényes lesz.


Igaz nem volt sok dolgom telivérekkel, de egy ilyen pályáról lejött lovat még átlovaglás után is fenntartásokkal kezelném, főleg, ha csoportos vágtáról van szó, mert kitudja mikor pattan el a fék.

2013. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem mindegyikben buzog túl a versenyszellem. miután én kiválasztottam egyet (vagyis ő választott ki) visszamentem kipróbálni (Alagon). Kijött velem ott egy fickó, olyan volt, mint egy mini terep és pont azt próbálgattam, hogy mit csinál elől, hátul, le lehet-e vele maradni, kértem, hogy előzzön meg, sima ügy volt, nálunk ez azóta se jelent szerencsére problémát (mármint lemaradni, vagy az se gáz, ha leelőznek).
2013. máj. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!