Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek sok lónak van...

Szerintetek sok lónak van rossz sora?

Figyelt kérdés
Pl.: kevés takarmányt kap, minősíthetetlen helyen van tarva, nem gondozzák, 1 évesen szétviszik a hátát "belovaglással, bekocsizással", verik, stb. Milyen élet vár az ilyen sorsú lovakra? Ha valaki megszerez egy ilyen pacit, az még viheti valamire, megtanul bízni az emberben? Nagyon sokat gondolkoztam erről az utóbbi időben, nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek?

#ló #rossz sor
2013. máj. 28. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem sok. Ha eladásra kínálnák nem vennék meg, mert igazából már alig lenne valamire jó. Vagy megtartják még el nem pusztul vagy vágóhídra viszik.
2013. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb felvikágosítást a Bottyán Equus-tól kaphatod meg, fb-on fent vannak, ott láthatsz nagyon sok féle dologt, képet, infromációkat..nekem az a tapasztalatom hogy igen, elég sok pacinak rosszak a körülményei sajnos, de ez elmondható az összes többi állatnál is.
2013. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg lovat nem úgy tartanak, ahogyan illene, bár viszonylag ritka a kiemelten rossz tartás, körülmény.

Attól függ, hogy helyre lehet-e hozni, hogy miről van szó. Egy súlyosan megnyomott hátú ló hátát már nemigen lehet korrigálni, de legelőre remek társ lehet más lovaknak, pl. Egy bántalmazott lónál egy megfelelő tudású szakember kell, és maradéktalanul "javítható", a beidegződött félelmek, esetleges rosszindulat szinte maradéktalanul eltüntethetőek.

Alultápláltság max. egy éven belül minden gong nélkül helyrehozható, az én pacim csikókorában éheztetve volt, olyan helyen, ahol több másik szó szerint éhen halt, mára egy egészségesen fejlett, remek paciról van szó.

2013. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én a kancámat kupectől vettem, előtte másik kupecnél volt, aki hordta vásárba is, ahol a teherautó mellé kötve ostorral csapkodták, hogy "táncoljon". nagyon sovány volt és sunyi.


4 éve vettem, az első 2 év igen nehéz volt, ennyi idő kellett ahhoz, hogy megszokja, hogy mindig kap enni, hogy nem bántják. Rettegett a lapáttól, ostortól. A sunyítás megmaradt, de semmi rossz indulat nincs már benne.

2013. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az enyémet 8 évesen vettem olyan helyről ahol folyamatosan verték alig kapott kaját..folyamatosan dolgozott minden évben ellett.. kb 12-13éves volt mire tudott bízni..és nem félt mindentől.. eleinte a közelébe alig lehetett menni..szénáról vettem le a fóliát és ki akart rohanni a világból..végül rájött hogy senki nem bántja..mindenki szereti.. most 22éves életvidám nyugodt, bújós kanca.. ha látja a kezemben a felszereléseit a karám ajtóhoz vágtat.. várja hogy "dolgozhasson" (kemény munkája = heti 3-4× 1 óra sétakocsikázás abban a tempóban amit ő akar..)
2013. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég soknak :(

Van aki tudja hogy nem jó neki, de nem érdekli. Ha elhasználódik, majd vesz másikat. Vagy eladja még mielőtt nagyon gáz lesz (lovasiskolák)

van aki nem ért hozzá, jót akar, de ha egyszer nem ért hozzá?

Rengeteg példát láttam ezekre :(

Természetesen jó helyeket is, de ez sokkal ritkább :(

2013. máj. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem is kérdés!

Sajnos ma már mindenki tarthat lovat és semmilyen olyan szerv nincs aki ellenőrizné hogy milyen körülmények között élnek.nincs magyarorszàgon összefogás ennek terén,két napja egy borzalmas állapotú eladó ló linkjét tették fel erre az oldalra.nem csak testileg de lelkileg is egy nyomorék volt.én tuti nem hagynám hogy bárki lovat tartson mert ebben a világban csakis felelőtlen emberek vannak! Tisztelet a kivételnek!!

Ideje lenne tenni valamit ezügyben is és nem a századik adót kiróni a szegény emberekre!

2013. máj. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!