Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki eltudná magyarázni...

Valaki eltudná magyarázni hogy kell nyergelni?

Figyelt kérdés

Sajnos a lovardában nekem ilyet nem tanítottak pedig ez a 3 lovarda ahova lovagolni járok. De sehol nem tanítottak meg. Sőt egyedül még lovat ápolni se tudok....


:S



2013. máj. 29. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, ezt úgy könnyebb ha látod. De nagyon szomorú hogy a lovardában nem mutatják meg.

youtube-on van fenn valami videó egyébkét.

Bal oldalra állsz, ráteszed az alátétet, majd kicsit hátrébb húzod hogy ne gyűrődjön meg alatta a szőre. Majd rá a szivacs (ha használsz) és a nyereg. Ellenőrizni kell hogy nincs a nyereg felgyűrődve. Bebújtatni a heverert az bújtatókba, becsatolni, fokozatosan meghúzni. és kész is.

2013. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Elözőhöz: ha meghúztad a hevedert nem árt ha mész vele pár lépést és újra meghúzod a hevedert, hogy biztosabb legyen. :)
2013. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 FannaL ***** válasza:
2013. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=tVdvV7qweqQ

http://www.youtube.com/watch?v=SMqRMpgMJT4

Bal oldalról fel fekteted a nyereg alátétet a ló marjára, majd ráteszed a nyerget(felhúzott kengyelekkel és felhajtott hevederrel) mind két oldalról ellenőrzöd a nyereg helyes felfekvését, majd szintén bal oldalról a ló marjáról hátra húzod a nyerget, annyira hogy a heveder és a ló könyöke közé beférjen a tenyered. A térdtámasznak pontosan a ló válla mögött kell kezdődnie, és ügyelni kell arra hogy a nyereg sehol ne lógjon le a nyereg alátétről.

De szólj a lovardába ahova jársz, hogy te ezt szeretnéd megtanulni, bár ha még futószáron vagy akkor ne agodj amint egyedül leszel meg fogják mutatni.

2013. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A video-hoz annyit, hogy az izzasztót külön tesszük rá.

És én ráteszem a nyerget is így, ahogy ő mutatja, egyik oldalon befűzöm a hevedert, átmegyek a másik oldalra, és még egyszer előrébb teszem a nyerget, és a helyére húzom, csak utána csatolom be a hevedert a másik oldlaon is.

2013. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az lenne a legokosabb ha megkérnél egy közeledben élő lovast hogy mutassa és gyakorolja veled a nyergelést!

Ìgy hogy lövésed sincs a dologról hiába a videó vagy kép könnyen feltörheted.

Először meg megtanulbod lovat pucolni.

Keress egy tapasztalt lovast biztos segìt.

Hol laksz?hol lovagolsz?

Amúgy sajnos sok lovardában csak felültetik a lóra a kezdőket.ápolást,nyergelést nem mutatnak.én bizony ezzel kezdeném...

2013. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 29. 19:44
 8/10 A kérdező kommentje:
Átmentem egy másik lovardába, legalábbis kipróbáltam és egyből azt mondták hogy elkezdhetnék ugratni! Bár ez hülyeség mert most tanulok vágtázni, karámban.
2013. máj. 29. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor még keresgélj egy sort, mert az se jó, ha túl sokat követelnek/engednek meg. Bár a nyergelés, ló ápolása is nagyon fontos.
2013. máj. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 FannaL ***** válasza:
Merre felé laksz? Lehet vki tudna neked segíteni. :)
2013. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!