Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudnád magyarázni ez a...

Meg tudnád magyarázni ez a falkavezérséggel kapcsolatos ellentmondást?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy ha a kutya ideges, vagy stresszes, ugrál, mikor hazamész, tehát nem kiegyensúlyozott, az azért van, mert ő tekinti magát falkavezérnek. Másrészt viszont azt is mondják, hogy a falkavezérnek kiegyensúlyozott, higgadt személynek kell lennie, mert csak így fogadja el a falka őt. Ez így ellentmondásos, nem? Ha a kutya falkavezérnek tekinti magát, akkor miért nem nyugodt és higgadt, mint a falkavezérek általában?
2013. febr. 24. 16:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy kutya ugrál, mert örül, attól még nem gondolja magát falkavezérnek. A második sem teljesen igaz, mert én is vanamikor izgatott vagyok, stresszes és a kutyám mégsem könyveli azt el, hogy : jó, akkor már én vagyok a falkavezér. Ha majd odakap, ha nem minden az elképzelése szerint folyik, akkor falkavezérnek hiszi magát, de ez orvosolható egy orr-ra koppintással.
2013. febr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hazaérkezéskor azért ugrál a kutya, mert örül neked. Annak nincs köze ahhoz, hogy ki a vezér. :) Szerintem...


De amúgy ez az elvárás azért vicces (mármint h a gazdi mindig higgadt meg nyugodt legyen), mert ha 24 órában higgadt lennél, nem volnál ember. A lényeg, hogy ne fajuljon el a dolog (ne legyen agresszív és öntörvényű a kutya). Én is szoktam örülni a kutyámnak mondjuk ha reggel felkelek. Ettől még én irányítok. :)

2013. febr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, de a könyvek úgy magyarázzák, hogy ha túlságosan örül a kutya, akkor azért teszi ezt, mert ő tekinti magát a falkavezérnek, mivel a falkavezér a falkatagok távolléte alatt aggódik, mint anya a gyermekéért. Ezért is mondják, hogy addig nem szabad megsimogatni, amíg nem nyugszik le.
2013. febr. 24. 16:48
 4/17 anonim ***** válasza:
de éppenséggel azis lehet,hogy veszélyben érzi ideiglenes pozicioját.
2013. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
De ez két kutya kapcsolata, nem ember-kutyáé. A kutya is felfogja, hogy te más élőlény vagy, tudja nálad mit szabad és mit nem. (1. válaszoló)
2013. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem szabad megsimogatni, mert akkor megdicséred azért, mert "őrjöng".


Olyankor fond keresztbe a karod, fordíts neki hátat és ne nézz rá. Hamar leszokik majd az ugrálásról ha ez jelenleg gond.

2013. febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Valóban, az hogy ugrál a kutya semmi köze a vezérséghez, az csak arról szól hogy örül neked és mellesleg nincs róla leszoktatva.

Mikor hazamész akkor ültesd le és akkor simogasd meg a úgy marad, ha újrakezdi akkor addig ne nyúlj hozzá amíg újra nyugton nem ül.

Nem kell ebből a falkavezérségből csodát csinálni, egyszerűen csak legyen tekintélyed a kutya előtt, és tudd irányítani.

2013. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

Amit az utolsó válaszoló írt, eszembe jutott valami:

Na igen, mindenki azt hiszi, hogy olyan hatalmas dolog a falkavezérség. Nekem az a kedvencem, hogy valaki kérdez valamit mert szeretne jobb gazdi lenni és csak annyit kap, hogy: nem vagy eléggé falkavezér... -.- De azt már senki nem írja le, hogy mégis mit csináljon, hogy ez változzon.

A lényeg, hogy hallgasson rád a kutya és ne csak fizikailag nézzen fel rád. :D

2013. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen mindegy, milyen a kutya viselkedése, a lényegi pont itt a gazda magatartása. Ha megfigyeled a kutyákat, az alacsonyabb pozícióban lévő megy oda a magasabb pozícióban lévőhöz, ő az aktív, míg a másik többnyire csak méltóságteljesen hagyja, hogy üdvözöljék, vagy még azt sem.


Ami itt a kutya izgatottságára vonatkozik az az, hogy ha a gazdi ezt nem szeretné, akkor a fentiek szerint kell cselekednie. Akiknél minden rendben van és bármikor le tudja állítani a kutyát, ott tetszés szerint meg is lehet engedni a kutyának, hogy időnként a gazdi fejére ugráljon. Én mindig örülök az enyémnek ha hazajövök, mégis le lehet csitítani egy szóval is.

2013. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

falka : hazaér a falkavezér ,és egyenesen megy a párja mellé, lefekszik és figyelmen kívül hagyja a : és itt jön a többi kutya! a feléje induló ugráló, pofáját alulról megnyalni akaró,hasukat mutató követő kutyákra ügyet sem vet, de ha csak egy is ráugrana, hozzáérne, azt azonnal és keményen megbüntetné, hiszen ő a vezér,és a vezér engedélye nélkül a többi kutya semmit sem tehet!ha másként viselkedne, a 2 dik vagy a 3 dik a rangsorban szinte azonnal nekirontana és árvenné tőle a szerepét.

családban ez másként jelentkezik . pl: hazaérsz, a kutyád odarohan,rád ugrál,eléd áll,dörgölődzik,rálép a lábadra,sőt esetleg belekap a nadrágodba is . na ez egyértelmű jelzés = ő a főnök,nem te !

vagy : hazaérsz,nyugodt vagy !!!! a kutyád megy ,tenné az előbb leirtakat, de te rá sem nézel,hozzá sem érsz,kikerülöd,stb közömbösen viselkedsz ,és idővel a kutya megérti .

amit el kellene érni : hazaérsz , a kutyád örül de nem ér hozzád, ugrál,de nem rád csak úgy örömében , a levegőbe, esetleg ugat egyet-kettőt,de a legjobb ,ha egyszerűen megáll tőled pár méterre,örülve,és várva az engedélyt! amit te adsz ki !akár 10 perccel a hazaérkezés után!!

mivel te,a vezér nyugodt vagy és kiegyensúlyozott ! a kutyád is azzá válik! nincs itt ellentmondás, csak még nem érted.

2013. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!