Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak vele, ha minden...

Mit csináljak vele, ha minden lóra sunyít, és rúg?

Figyelt kérdés
A lovam mostanában a legtöbb lóra sunyít, és ha már kicsit közelebb mennek hozzá már rúg is. Régebben amikor a seggébe mentek akkor sunyított egyet, de nem csinált semmit, mostanában viszont amikor terepen is idegen ló jön mellettünk (nem közel) már akkor is sunyít és ha kicsit lemarad akkor már rá is rúgna...Amikor többen megyünk k terepre nekem mindig leghátul kell mennem, hogy ne csináljon kárt belőle :( Nem tudom mit tehetnék vele, sose volt ilyen panaszom rá. Mit csináljak vele? Vagy egyszerűen csak rúg és kész? Nem szeretném, hogy bárkinek baja legyen ebből..

#gyth #ddtf
2013. máj. 30. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég sokféle lehet a probléma, és mélyen gyökerezhet, ha a ménesben vannak gondok,nem tudsz mit tenni, azt a lovak intézik maguk közt. Idegen lóra is sokféleképp tudnak reagálni, érdemes lehet megkérdezni olyat, aki jobban ismeri a lovat, vagy szakembert, aki élőben is látja szerintem.
2013. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kaptam már olyan tanácsot is, hogy kössem ki, az első lábit kössem hozzá a hátsókhoz, és vigyek mögé idegen lovat. Amikor rúgni akar akkor pedig kirántja maga alól az első lábait is, és így tutira megjegyzi hogy ha rúgni fog akkor elesik. Viszont nem akarom szétveretni a lábát :( Egyébként 5 lóval van kiengedve legelőre és 3 lóval van az istállóban.
2013. máj. 30. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp se kösd össze a lábait, azt lókínzásnak hívják max... Én se vagyok szabadidomító, soha nem is parelliztem vagy monty-módszereztem, nem tud cirkuszi trükköket, stb, de ez mondjuk fel nem merülne bennem.

Az enyém is hajlamos rúgni, bár amelyik lóval kellően össze van szokva, azzal nincs gond. Jobb, ha minél több lóval van kint legelőn, a hierarchiai kérdéseket nekik kell lerendezni, felállítani a rangsort, nem neked. Terepen is fontos amúgy a követési távolság, mehetsz elől, a távolság minimum 3-5 méter (a kevesebb és a több is hátrányos lehet), ha a mögötted haladó a seggedbe megy, és felrúgja a lovad, az az ő hibája, neki kell megtanulni irányítani a lovát, amíg ez nem megy, életveszélyes egyáltalán terepre mennie. Egymás mellett lehet haladni, de ne átlósan lemaradozva mert az ideális neki, és pont rúgótávolság...

Ha érzed, hogy rúgna, hajts hozzá.

2013. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
A ménesben kemény rangsor uralkodik, és az alá- és fölérendeltséget állandóan kifejezésre juttatják a lovak egymással szemben, de főleg akkor, amikor valamelyik ló változtatni kíván a rangsorban elfoglalt helyén. Ezt nem lehet szabályozni. Ha a lovad nagyon durva, vagy ő fog külön karámot fog kapni, vagy az a ló, amelyik provokálja, hogy senkinek ne essen bántódása. A lovas alatti viselkedése viszont a lovason múlik. Több tiszteletet, nagyobb engedelmességet kell elvárnod a lovadtól. Több idomítómunkát végezz, gyakoroljatok pályán másik lóval, amivel különböző irányokból közelítik meg a lovadat és neked kontroll alatt kell tudnod tartani. Bármilyen domináns is egy ló természete, a lovas alatt nem tehet meg azt, ami neki jól esik.
2013. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!