Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a lóról? (elsősorban a lábáról)

Figyelt kérdés

angol telivér, pályáról jött le, gondolkodom a vételén. Főleg díjlovaglásra használnám. De a mellső patái mintha nem lennének szabályosak! ez miben befolyásolja a ló teljesítményét? amúgy alóról is ér véleményt mondani!


képek:

[link]


[link]


2013. máj. 31. 13:33
1 2
 1/15 anonim válasza:
Húú de szép ló!!Nem tudom...szerintem teljesen rendben van.
2013. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem túl meredeknek tűnik a patája, emiatt hajlottnak látom a lábát is (rokkant állás).

Nézd át ezt a képet:

A bal alsó kép az, ami most a te lovad állására hasonlít:

[link]

Kováccsal javítható.

2013. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen, én is erre gondoltam!csa nem tudom ezen kovács mennyire tud segíteni (pedig úgy beleszerettem a picikébe:S)
2013. máj. 31. 14:16
 4/15 anonim ***** válasza:

1-2 év alatt jó kováccsal lehet javítani, addig érdemes patkoltatni, mert az valamennyire szabályozza, hogyan kell terhelnie, hogyan kell ráállnia.

Díjlovaglásra a telivér nem a legalkalmasabb magasabb szinteken már, mivel a mozgása nem a legkívánatosabb oda (erről a véleményemet majd talán máskor), de alacsonyabb szinteken remekül tud teljesíteni. Mivel pályáról jött, ezért rengeteg meló lesz vele, mire egyáltalán REV szintre hozod, úgy, hogy stabilan urald akár terepen is, nagyobb tömegben is kiegyensúlyozott legyen, stb-stb., ezt kalkuláld bele, ellenben szívós lovak, ámbár hosszútávon nem mennek túl jó, rövidtávon mint a golyó - ezt is valamelyest át kell benne "kapcsolni", és akkor egy isteni hátast kaphatsz.

Állatorvossal nézesd meg viszont, mert pályán rengeteg a lábsérülés, lehet, hogy így nem látszik, de két hónap múlva viszont tönkremegy alattad,azért pedig már senki se vállalná a felelősséget... Ha semmi baja, és jó árban is van, akkor megfelelő edzővel simán lehet róla szó.

Ugróba nem lesz jó választás, azt mondjuk most mondom (tudom, nem is írtad, de azért erről előre tudj - ha nem pályáról jönne, akkor oda is lehetne benne gondolkodni, így én félteném).

2013. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja igen, ténylegesen jó kováccsal 100%-ban javíthatod (1-2 év, mert a pata se nő azért olyan villámgyorsan), ha nincs más baja. Nekem ügetőm van, az ő lába is össze-vissza állt, mikor elhoztam, nem hosszútávra gondolkodnak ott ezekben a lovakban, kifutják magukat aztán jónapot, kit izgat, addig meg csak legyen rajta valami vas, mindegy, hogy ütjük fel, csak ott legyen, kész... Lassan egy éve van patkolva a lovam mellsőre, hátulra nem kapott, csak gyakrabban körmöltetem, mint a mellsőt, és igazából rá se ismerek szinte, mert kiállása lett, pedig még mindig nem teljesen tökéletes a szentem, de szóval... :)
2013. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
megvallom őszintén először elsősorban az áruk miatt esett telivérre a választásom!univerzális kis lovacskák, és intelligensek is. vagyis ennyi pénzért, olyan lovat ami megfelelne az elképzelésemnek nem találnék. pl egy sportló kategória ennél több. De aztán volt szerencsém kicsit dolgozni telivérek közt, és szerelmes lettem a fajtába, másak valahogy, mint a többi ló, szinte már emberiek, annyira okosak! Én friss rejtengedélyes vagyok, szóval még azért kezdőnek mondanám magam(sport irányban) de az edzőm military edző ő segítene a ló kiképzésében is. Engem érdekel mind2 szakág, a díjugratás és díjlovaglás is. Egy minimális szinten mind2 kipróbálom. De eddig úgy néz ki a díjlovaglás talán közelebb áll hozzám. Köszönöm a válaszod!a patájával kapcsoaltban az jó hír hogy helyre állítható. és ez amúgy a munkában nem gátolja?
2013. máj. 31. 15:33
 7/15 A kérdező kommentje:

"Díjlovaglásra a telivér nem a legalkalmasabb magasabb szinteken már, mivel a mozgása nem a legkívánatosabb oda (erről a véleményemet majd talán máskor)"


nekem erről a véleményem, hogy nem is szeretnék magasabb szinten versenyezni, mert nem tetszik a mai bírálási mód. Én nem a ló veleszületett mozgását, hanem mindenképp a kiképzését díjáznám!!!Ezért hozzám közelebb is állnak a francia iskola tanai Philippe Karl pl!


érdekelne azért a te véleményed is!

2013. máj. 31. 15:35
 8/15 anonim ***** válasza:

A munkában nem gátolja komolyan, az elején úgyis az alapokra kell megtanítanod, ki kell alakítanod nála egy munkatempót, és az elején annál többet nem mehet, hanem egyre rövidebb, lassabb tempókra, ütemekre kell megtanítani, aztán arra, hogy van fokozás, a munkatempó felett is van élet - de csak akkor, amikor a lovas kéri. Pályáról jött telivéreknél ez sokszor nehéz mise, de nagyon fontos, mert terepen könnyen elragadják a lovasukat, a versenytempó pedig rájuk nézve is komoly veszélyeket tart, főleg ha csak megy, mint az őrült, lovaskontroll, minden nélkül. Egyidejűleg sok állítás, hajlítás, átmenet, kézváltás, mert sokszor féloldalasak vagy merevek, bár az enyém ugye ügető, ő rettenetesen féltette például a száját, belovagoltnak vettem, de közel az elejéről kellett kezdenem vele mindent... Tehát amíg nem ballotádot meg vágta piruettet tanítasz neki, szinte édesmindegy, bírni fogja a lába, főleg, ha megtanítod, hogy a súlypontját hozza hátrébb, ha jól rémlik, ők is szinte beleállnak a földbe, annyira az elejükön vonulnak, ha rájuk hagyod.

A lényeg, hogy jó kovács lássa, ez nem mindig függ össze az árral. A mellsőkre érdemes patkót tenni, úgy gyorsabban korrigálható valamivel, a hátulsók szerintem rendben lesznek, bár ezt csak kép alapján mondom...

Ugrani nem ugranék vele, amíg a patája nem szép, mivel az ugrás a mellső lábakat veszi igénybe, ott már csúnya baleset lehet egy ilyenből. Ha ezt sikerül korrigálni, akkor azért lehet vele majd kísérletezni, attól függően, mennyire ment szét esetleg az összes lábízülete a pályán, avagy mennyire nem.


Szerintem a díjlovaglás eredeti célja, mivelhogy a katonaságból ered, az, hogy a ló és a lovas összhangját értékelje, illetve mindkettejük képzettségi szintjét. A ló veleszületett mozgása pedig nem egy képzettség, hanem egy adottság, amit tenyészszemlén kell értékelni és minősíteni. Galoppon, ügetőn már kitalálták az esélykiegyenlítő mérkőzést, ezeken még nem jutottunk el erre a szintre... És szomorú, mert egy magasiskolában használatos lipicai sem a legideálisabb sokszor a mai díjlovas versenyekre, az csak a ráadás, hogy a melegítőpályán szügyéig betépik a fejét a lónak, mert nem volt idő megtanítani kellően ellazítani a lovat, hogy minél gyorsabban minél több pénzt kaszálhassanak vele... Nekem ez nem díjlovaglás, nem idomító verseny.

Én is díjlovagolgatok a lovammal, de mondjuk ő a vágtája miatt nincs még igazi verseny közelében, bár amúgy is teljes lelki nyugalommal zsebelnénk be szerintem a méltán kiérdemelt utolsó helyet. :)

2013. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a hosszú választ! a díjlovaglással kapcsolatban úgy vélem akkor egyet értünk!amúgy sem túl tiszták ezek a pontozásos versenyek. Na mind1 inkább a díjlovaglás szót is hanyagolom, jobban tetszik az hogy idomító lovaglás:)


a ló képzésével kapcsolatban, mint már írtam az edzőm segítségére hagyatkozom, ő pl jelenleg is pályáról lejött telivérrel versenyzik(talán pont ezért is merek belevágni a dologba:)) amúgy eddig jól képzett lovakon siekrült lovagolnom(ők egész jól mennek már, mind szépen támszkodik pl) de kíváncsi vagyok, hogy ebből mi sülne ki, na meg nagy telivér fan vagyok!!:))

2013. máj. 31. 16:35
 10/15 A kérdező kommentje:
ja amúgy, erre a pénzért elsiettetett verseny lovaglást én is nagyon elítélem!! ezért is lett szimpatikusabb a francia iskola. mennyivel másabb, mint s német. olvastad pl Philippe Karl Lókiképzés című könyvét? ha nem akkor nagyon ajánlom, minden lovasnak el kéne olvasni, aki idomítással szeretne foglalkozni szerintem!
2013. máj. 31. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!