Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell a nyerget, kantára...

Hogyan kell a nyerget, kantárat ápolni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mi a menete? Először szét kell szedni, és aztán?

Másik kérdésem: nyeregalátétet, fáslit lehet mosógépben mosni?



2013. máj. 31. 17:03
 1/7 anonim válasza:

Én mindig mosom a fáslikat nyeregalátéteket, eddig nem lett bajuk tőle... Zablát kifőzni szoktam az a tuti.

Nyeregről kengyel le, szíjak stb és van kifejezetten nyeregápoló olaj azt kell a kantárra is használni.

A szíjakat is érdemes időnként átnézni, hogy nem -e szakadt illetve sérült, nehogy lovaglás közben elszakadjon, mert pl. ha a kantárszíjjak előfordulnak , hogy elpattannak, elszakadnak akármilyen drága is volt az a kantár. Én is jártam már így.

2013. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy szétszedem, nyereg/bőrszappannal és enyhén vizes szivaccsal letörlöm az összes részt, megtörlöm egy száraz ronggyal, aztán bőrolajjal ecsettel átkenem, hagyom egy órát, hogy had szívja magát, a felesleget egy másik ronggyal letörlöm, összerakom a cuccost, letakarom és elteszem. Ezt úgy havonta szoktam megcsinálni az egyik lovaglás után egyből, így amíg tart az ideje a bőrolajnak, addig teszek-veszek az istálló körül.


Nyeregalátétet is és fáslit is lehet mosni, én a köteleimet, kötőfékeimet is szoktam, amiről le tudom szedni a karabínert. Arra figyelj, hogy előtte jó alaposan keféld ki, hogy ne legyen szőrös, mert eldugíthatja a mosógépet. Általában 40°C-on mosom a textileket, kötelet, kötőféket 60°C-on.

2013. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor a kantárat szétszedem minden részét bekenem , megvárom míg megszárad és összerakom. Ennyi lenne?
2013. máj. 31. 17:22
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm. Bocsi, csak nem láttam, h te is írtál, így értelmét veszti az előző kérdés. Még1szer köszi.
2013. máj. 31. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Szétszeded a cuccokat, aztán nyeregszappannal átmosod (enyhén vizes szivaccsal vagy ronggyal), én utána bőrápolóval átkenem.

A fásli és alátét mosható.

2013. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam szétszedni. Úgy szabályos, de egy órát puzzlezek utána, mire mindent visszarakok a helyére, a jó lyukba és nem marad ki semmi...:) De azt tartom, hogy ha nem nagyon koszos, vagy nem kell extra tisztának lennie, pl versenyre, akkor nem kell szétszedni, elég egyben átmosni nyeregszappannal, olajjal, én évente egyszer szétszedem, az pont elég neki, nem megy tönkre, de ez attól is függ, milyen felszerelés, mennyit használod. Én hobbira használom heti 2-3 alkalommal, esőben nem, por után ronggyal áttörlöm, jó bőrből vannak.
2013. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb válaszokat.
2013. jún. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!