Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hulyeseg lenne...

Szerintetek hulyeseg lenne sajat nyerget venni?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy sajat nyerget, valoszinuleg wintec lenne, aminek cserelheto a marvasa. Azert szeretnek, mert szerintem olyan nyeregben amibe pont "beleillek" sokkal gyorsabb tanulni. Viszont mas nyerget meg nem akarom kolcsonkeregetni. Sajat lovam nincsen meg.
2013. máj. 18. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan nyereg amibe pont beleillesz.

Nyergek vannak ami a lovaglas soran atveszi a lovas ulesformajat.a lovardakban kezdo lovasok altal hasznalt nyergek altalaban ki vannak mar ulve.nem mindenki ul vissza ugyan arra a pontra nem erzik meg a ritmust akaratlanul is ossze vissza ulnek a nyeregben.

Lattam mar lovardas nyergeket akit barki hasznalhatott.

Nem olcso mulatsag egy uj nyereg,ha meg hasznaltat veszel ugyan ott vagy mint most.

Ha sok penzed van vegyel.de egyebkent nem a lovasra veszunk nyerget hanem a lora.

Mert beleillhet a feneked pont a nyeregbe ha a lovat meg feltori mert kicsi a markamraja!!!

Nem futoszalagon jonnek a lovak,hogy ugyan olyanok legyenek.amig nincs lovad amire venned a nyerget addig tanuljbazon amit adnak.

Nem a nyereg miatt tanulsz gyorsabban lovagolni...

2013. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan nyereg amit rád és a lóra szabnak 160 ezertől kezdődik. És ha már lóra csinálták akkor másik lóra nem biztos hogy át tudod rakni. Egyszóval nem éri meg ilyen nyerget venni csak ha már saját lovad van. A másik meg az hogy mások is megtanultak lovagolni más nyergében. Edzőm még abban az időben tanult lovagolni amikor csoda volt hogy egyáltalán rakhatott nyerget a lóra nemhogy még válogasson is hogy milyet szeretne.
2013. máj. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyél, mert minden ló háta más és más. Ráadásul nem elég a marvasat cserélgetni, azt is kell nézni, hogy a nyeregpárnák közt mekkora a távolság, pl egy széles hátú lovon egy szűkebb nyereg már nem ott fekszik fel, ahol kéne. Gondolom ahova mész van elég nyereg, ha túl keménynek tartod vehetsz rá bariszőrt, de saját nyeregnek akkor van értelme, ha lovad is van hozzá.
2013. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Regen lovasiskolaban lovagoltam, ott volt kb 10 nyereg, ebbol volt olyan amiben konkretan azt ereztem, mintha meg eletemben nem lovagoltam volna, semmi sem ment. Utana kimaradt egy honap, es mokor megint mentem masik nyeregbe ultem, abban minden tokeletes volt, ennek fenyeben irtam amit irtam. Mostmar a baratomeknal szeretnek lovagolni, itt senkinek sincs sajat lova, csak ugy, hogy ki melyikkel foglalkozik, tehat egy ember a sajat nyergeben lovagol egy nap 3 kulonbozo lovat. Poni nyerget nyilvan nem tennek a 180centis murara. Ezert gondoltam sajatra, mert itt mindenkinek sajatja van, amit kolcson kell kernem..
2013. máj. 18. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha nem mindenki totál más, saját nyeregben lovazna, hanem lenne 3 nyereg, minden lóhoz egy, a lónak is jobb, ha hozzászokik egyhez, ami az övé, és nem mindig más van rajta, mert az aktuális lovasának az a jobb...


Nyilván ha ez a szokás, vehetsz sajátot, de mondjuk azt meg kell nézni, hogy jó legyen mindre, egyenként rájuk kéne tenni, minden más nélkül, át kell látnod alatta, és legalább 2-3 ujj férjen be a ló marja és a nyereg közé, az utolsó bordacsont előtt érjen véget a nyereg, és a párnái lehetőleg jó helyen feküdjenek fel a ló hátára.

2013. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyél nyugodtan. Kicsit magasabb markamájut veszel akkor az jól illik kb mindne lóra. Ha meg cserélhető marvasasban gondolkozol akkor meg pláne semmi gond.

Bár ha én vennék, akkor komolyabb darabot, mert az ilyan 50e Ft körüli boltan árusitott nyeregnek nevezett izében ülve én is ugy érzem h nem tudok lovagolni... Szét esik az ülésem, nem ülök annyira stabilan, nem vagyok olyan közel a lóhoz.

2013. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!