Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A hátsó lábakra is lehet...

A hátsó lábakra is lehet ínvédőt tenni?

Figyelt kérdés
Mindig úgy csinálják nálunk, hogy előre ínvédő, hátulra bokavédő, de az én lovam sokszor botlik a hátsó lábával, és legutóbb is úgy ütötte össze, hogy a bokavédő fölött. Pihent utána pár napot, szerencsére semmi komoly nem lett, de arra gondoltam, hátra is ínvédőt kéne neki tennem. Ezt szabad, vagy akadályozza valamiben?
2013. jún. 3. 08:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha sokszor botlik az általában lovashiba.

Elvileg lehet kapni ilyen hosszított bokavédőket is, direkt a hátsó lábra, de megpróbálhatod az ínvédőt is.

2013. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, a belovaglás elején van, új még neki a lovas súlya, és nem a hátsó lábaival dolgozik, hanem a mellsőkkel, a hátsókat meg csak viszi, és néha elfelejti... Meg terepen göröngyös a talaj, sokszor rosszul lép. Hosszított bokavédőt nem láttam még, tudsz küldeni linket, vagy képet?
2013. jún. 3. 09:14
 3/10 Pivekla ***** válasza:
100%

Lehet kapni kifejezetten hátsó lábakra specializált ínvédőket, igen.

Azonban a problémát az ínvédő nem fogja megoldani. Ha kezdő ló, akkor főképp segíteni kéne neki, egyensúlyba hozni a kettőtök mozgását és gondoskodni róla hogy ne tegyen kárt magában. Szerintem pedig ebben az esetben pont a lovasnak kell egy kicsit változtatni, hogy megfelelően tudja képezni a lovat.

Bár nem láttam élőben a munkátokat de a hátsó lábak botlása általában a lovas csizma-szár segítségeinek diszharmoniájából fakad, túl hirtelen tartod meg elöl és azt amennyit megtartottál, nem hajtod maga alá a csizmával. Ezzel még egy tapasztalt lovat is meg lehet zavarni és kihozni az egyensúlyából, hirtelen kimarad a hátulja, nem csoda hogy botlás lesz belőle. Úgyhogy szerintem elég ha erre figyelsz, amennyit megtartasz a száron annyit ezzel párhuzamban aláhajtasz csizmával. Így a ló maga alá lép, mivel maga alá lép így nő a hátsó tolóerő, aktivizálódnak a hátsó lábak, nem az elején fogja húzni magát, elengedetté tudnak válni a hátizmok is.

2013. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Valletta ***** válasza:

Hátra nem tehetsz ínvédőt, mert más a kialakítása, mint amire hátul szükség van. Hosszú bokavédőként keresd, ilyen: [link]


Én addig azért nem vinném ki (főleg nem nehéz) terepre, amíg a lábait sem tartja kontroll alatt.

2013. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A linket köszönöm, akkor utánanézek ezeknek a bokavédőknek. Tudom, hogy változni kell és nem jó így, de ez nem megy egyik napról a másikra, neki is meg kell találnia az egyensúlyát, meg nekem is rá kell jönnöm, hogy tudok neki többet segíteni. Amíg viszont nem maradt abba a botladozás, tennék rá ínvédőt, hogy ne csapja szét a lábát.
2013. jún. 3. 10:24
 6/10 Pivekla ***** válasza:

Ez érthető, abszolút pozitív hogy megpróbálsz minél inkább vigyázni a pacira, csak szerettem volna felhívni rá a figyelmedet hogy attól hogy lesz rajta egy ínvédő vagy egy hosszított bokavédő, a probléma még nem kerül orvoslásra, így nehogy abba a hibába ess, hogy ha már van rajta megfelelő lábvédő akkor nem árthat magának, had botladozzon meg verdesse magát, onnantól kezdve nincs vele gond... Amit természetesen nem is feltételezem rólad, csak mivel a kérdésből nem derül ki, így a lelkiismereten a paci érdekében nem engedte, hogy ne tegyek róla említést. :)


Valletta válaszához tenném hozzá (vagy szólnék ellen), hogy hátsó lábra is lehet ínvédőt tenni, csak természetesen nem olyat ami a mellső lábak védelmére hivatott. Ma már gyártanak kifejezetten hátsó lábra használatos ínvédőket is, amelyek úgy vannak kialakítva hogy a hátsó lábszárak és inak vonulatát kövessék. :)

2013. jún. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni kifejezetten hátsó ínvédőket is.
2013. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van nagyon sok:

[link]

2013. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. jún. 8. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!