Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Várandósan miért nem szabad...

Várandósan miért nem szabad lóra ülni?

Figyelt kérdés

Több verziót is hallottam már. Egyik az volt, hogy olyan megterhelő mozgás, hogy könnyen el lehet tőle vetélni. A másik meg az volt, hogy a leesés veszélye miatt nem szabad, hogy ugye nehogy hogy ráessünk a hasunkra.

Ha az első felvetés nem igaz csak a második, és van egy megbízható lovam akkor addig ameddig jól esik kivihetem egy ois mozgatásra nem? Természetesen semmi komolyra nem gondolok, csak egy kis lépésre-ügetésre, kis kirándulásokra a természetben.


2013. jún. 3. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El lehet tőle vetélni, mint sok más sporttól. Ha nagyon pattogós a lovad, ne ügess vele, ha kényelmes, alig mozog a háta, akkor nyugodtan, amíg kényelmes. Ha megbízható, nem esel le, akkor az első pár hónapban (nem tudom pontosan mennyi, nézz utána) lovagolj nyugodtan, az utolsó hónapokban inkább már ne. Azzal is számolj, hogy ilyenkor jó pár kilóval nehezebb vagy, ha eleve is határeset a súlyod a lovadnak, akkor kevesebbet menjetek, mert neki is nehezebb. A2 díjugratásra semmiképp ne most készülj fel, de egy laza sétaterep bőven belefér, ha úgy érzed, akkor kis ügetéssel. Az első pár hónapban még a vágta is belefér, ismerősöm olyankor még aktívan versenyzett.
2013. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, azért ne hallgass rám teljes mértékben, mert én még nem voltam terhes, csak orvosira tanulok, meg lovasterápiával, lovasoktatással foglalkozok, és az ismerőseimet látom, hogy hogy oldják meg a dolgot, onnan vannak az infók amiket írtam:)
2013. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
100%
A nőgyógyászoddal beszéld meg, hogy meddig lovagolhatsz, sportolhatsz. A leesés veszélye mindig fenn áll, akármilyen nyugodt is a lovad, hiszen egy állatról van szó. Én nem kockáztatnám a születendő gyermekem egészségét a lovaglás miatt, bár biztos a szívem szakadna meg. Addig is foglalkozhatsz a lóval földről, kézen, taníthatsz neki új dolgokat, amiket később a nyereg alatti munkába is átültettek, így számára és számodra sem lesz unalmas ez az időszak.
2013. jún. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 7. hónapig simán lovagolt.
2013. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert elvileg a rázkódástól el lehet vetélni, de hogy erről milyen statisztika van, arról fogalmam sincs. Az előző válaszoló barátnője 7 hónapot lovagolt és semmi baj, más meg úgy is elvetél, hogy minden icipici dologra és szabályra figyel. Orvos függő is, hogy mit fog mondani... Ezért is hallottál több verziót. Ha szereted az orvosod és bízol benne, akkor kérd ki az ő véleményét és tartsd magad ahhoz.
2013. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, természetesen mindenki megkapta a pozitív értékelést. :-)
2013. jún. 3. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm a szülése előtti héten is felült kicsit, korrigálni a lovat, babának semmi baja nem lett. Barátnőm is sokáig lovagolt terhesen is.
2013. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy az első trimeszterben nem szabad lovagolni a rázkódás miatt, utána pedig a barátnőmnek azt mondta az orvos, hogy lovagolni szabad, leesni TILOS! márpedig az esés mindig benne van a pakliban... de te döntöd el, hogy kockáztatsz-e, vagy sem.


jött már velem szembe terepen akkora hasú nő, hogy szerintem épp szülni mehetett... :)

2013. jún. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!