Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, melyik a jobb...

Mit gondoltok, melyik a jobb lovaglási stílus, a Western, vagy az Angol (a Ti ízlésetek szerint)? És azt is megmondanátok, hogy miért az adott stílus tetszik nektek jobban? 13/L.

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 15:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Az angol nekem sokkal kifinomultabb, és lóbarátabb, mint a western, illetőleg én amúgy se vagyok oda a munkalovaglásért, ha azt akarnám űzni, azt akkor a Hortobágyon keresném, hogy legalább valami hazait csináljak, ne amerikai akármit, amit milliókért ránk sóztak... Biztosan nem fizetnék több százezreket spec lóért és felszerelését.
2013. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

kinek mi, én angolban tanultam meg, ezért ennél is maradok, de az biztos az angol mellett szól, hogy Magyarországon sokkal több helyen oktatnak normálisan angol stílusban, mint westernben és sokkal, de sokkal több ló van úgy belovagolva. sajnos sok helyen kimerül annyiban a western lovaglás, hogy western felszereléssel lovagolnak, de a segítségeket úgy adják, mint az angol stílusban, csak kb hosszabb a kengyel.

továbbá sokkal olcsóbb is mind a ló, mind a felszerelés szempontjából az angol lovaglás (pl. 50.000-ből már lehet kapni korrekt, minőségi használt angol nyerget, westernnél ez az ár inkább 100.000 körül van és minden drágább oda, kengyel, izzasztó, kantár, stb)

2013. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

én angol stìlusban lovagolok és nem is lovagolnék westernben.nekem durvának tűnik a nyeregbe terülve szárkapcsolat nélkül lovon menni annak ellenére hogy a párom western lovas.ő nem szereti a kifinomult mozgást,segìtségadást azt hogy a szárra figyeljen.

Mindkét stìlus mást kér a lovastól és ahogy előttem is ìrták nagyon kevés olyan ló van még hazánkban amit valóban western stìlusba lovagoltak be és nem csak rárakják a w.nyerget.

2013. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Angolban kezdtem, kicsit westerneztem, majd újra angoloztam. Angol szimpibb, westernből kevés a jó hely, a többsége tényleg olyan, hogy azért van western cucc a lovon, mert a nyeregből nehezebb kiesni, feszítővel meg könnyebb megfogni a lovat, így kezdők is mehetnek terepre. Mondjuk ültem olyan western lovon is, aki maga volt az álom, de az csak 1x adatott meg :)
2013. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Na, látom mennyi angolossal kerültem szembe :D Habár igazság szerint én is angolban kezdtem, csak egy idő után már az oktatómnak nem volt annyi ideje, és egyúttal stresszes is lettem a lovon, ráadásul az oktatómnak később el kellett mennie, ezért másik tanárt kellett keresnünk, aki ki tud járni a lóhoz. Nem volt ilyen oktató (angol stílusban) csak western stílusban. Bevallom, amikor először találkoztam a western stílussal, csak tátottam a szám, hogy hogy a francba lehet úgy lovagolni, hogy laza a szár, és még ráadásul ketté is van választva? Aztán, amikor elkezdtem kipróbálni, később már tanulni, rájöttem, hogy mégsem olyan nehéz. És akármilyen hihetetlen, de van kapcsolat a kezed, és a ló szája között. És megcáfolnám, hogy nincs olyan sok westernlovas Magyarországon , ugyanis egyre többen vagyunk, én is ismerek jópárat,valamint van egy nagyon híres ranch is Szentesen (IC Ranch). Valamint azt is, hogy drágábbak a lovascuccok (tapasztalat) :) És igen, az ülés is teljesen más, sokkal lazább mint angolban, de mégis stabil, és nekem pont ez tetszik benne. Az angol stílusban lovaglókat mégsem vetem meg, annak ellenére hogy eltérőek a nézőpontjaink. A lovaglási stílus mindenkinek ízlés kérdése, és nem lehet senkit hibásnak nevezni azért, mert angol/western stílusban lovagol.
2013. jún. 6. 20:30
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az angol.Én olyan stílusban lovagolok.Véleményem szerint ez a fajta lovaglás változatosabb,szebb.
2013. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
azta mekkora élet/lovas tapasztalatod van 13 éves létedre! :)
2013. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Remélem nem gúnyolódásból írtad. Akárhogy is, de köszönöm :)
2013. jún. 6. 21:26
 9/27 én06 válasza:
100%
a Western kényelmesebb. viszont az angolban mehetsz több versenyekre.. talán még több oktatót is találsz angolra. viszont ha neked ezek nem problémák, akkor szerintem western . az kényelmes, kevesebb a para, nem kell annyira kapaszkodnod sem:D
2013. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nem terveztem, hogy versenyre járjak, viszont egyszer kipróbálnám. Mindössze hobbilovas vagyok, de nem az a fajta, aki nem fektet nagy hangsúlyt az alapokra a lovaglás tanulásakor (mert hallottam már olyat is, hogy van olyan, aki azt hiszi, mert hobbilovas, nem kell olyan alapos szinten tanulnia a lovaglást). És valóban tény, hogy kevesebb oktató van, viszont nekem van egy nagyon jófej oktatóm, akit nem is cserélnék le, szóval ilyen téren nincs problémám :D
2013. jún. 8. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!