Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, melyik a jobb...

Mit gondoltok, melyik a jobb lovaglási stílus, a Western, vagy az Angol (a Ti ízlésetek szerint)? És azt is megmondanátok, hogy miért az adott stílus tetszik nektek jobban? 13/L.

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 15:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Én cigánystílusban lovagolok ;)az a lényege hogy elengeded magad csak combolod de, keményen a könyöködet meg nem teszed az oldalad mellé hanem ahogy az oktatóm megjegyezte dinnyéket cipelsz!
2013. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 FannaL ***** válasza:
64%
Hát mind a 2 fajta lovaglásnak is vannak rossz oldalai, de mindenhol csak a nagyobb versenyek a gondok. Ott viszont már nem a ló érdekli őket, hanem a verseny teljesen. Mindenhol még westernben is szaggatják a szájukat, hiszen ott van a hordó kerülés, agyon tudják rugdossák sokszor az oldalukat. Mert angolból és westernből is az ilyen mezei lovaglás oké, de a versenyek van, mikor brutálisak. Persze, a western feszítő zabla simán vágja a lónyelvét így jó, hogy van kapcsolat, angol zabla meg a felső szájpadlását üti a lónak és állandóan feszes itt is van kapcsolat. Tehát én nem pártolom semelyik lovaglási stílust sem.
2013. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Valóban, igazad van, a versenyek olykor tényleg brutálisak tudnak lenni, ott sokszor előfordul, hogy a győzelmet helyezi előtérbe a lovas, és nem a saját, + a ló érdekeit (ha ez megvan, akkor már esélyes a győzelem szerintem :D ). Én westernben nem tudok arról, hogy a zabla szétvágná a ló nyelvét, hiszen akkor már tapasztaltam volna a saját lovamon (őt angolból kellett átidomítani westernbe, nem volt kis munka, de sikerült :) ) Angol stílust viszont nem tanulmányoztam ilyen szinten, hogy figyeljem , milyen a zabla, hol üt, hol nem, szóval, őszintén szólva ott nem annyira figyeltem az ilyen dolgokra. De azért utánanézek, nem lenne hátrányos nekem sem megtudni az ilyen dolgokat. Egyébként köszönöm az őszinte véleményed :D
2013. jún. 8. 21:25
 14/27 FannaL ***** válasza:
64%
Tuti, mivel általában egyszer tört zabla van angolban, így üti a szájpadlását ugye ahol kettényílik és húzva van. Westernben meg a komoly feszítők szétvagdossák a ló nyelvét.
2013. jún. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mondom: utánanézek :)
2013. jún. 9. 08:09
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk szőrin ülöm a lovam. De western.
2013. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Na, végre egy westernes :D
2013. jún. 16. 08:56
 18/27 anonim válasza:
100%
Én is a western stílust kedvelem jobban, bár az első a ló.. as annak érdekei. [link] nézd meg ezt a honlapot. Biztosan tetszeni fog. Ha lenne egy csikóm, biztosan így kezelném és tanítanám. Érdekeit az enyéim elé helyezném..:)
2013. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
82%
A természetes lókiképzés tényleg nagyon jó dolog,mivel semmi olyat nem csinálnak/használnak,amivel ártanának a lónak,ló és lovasa teljesen megbíznak egymásban,teljes a harmónia közöttük:)...sajnos mára már mindkét stílus (angol,western) nagyon elsodródott rossz irányba,angolban és westernben is használnak durva feszítőket ész nélkül,mindkettőnél vannak durva eszközök és rossz bánásmód a lovakkal a versenyeken,szóval egyik stílus sem kíméli igazán a lovakat...igaz,hogy M.o-n nem annyira elterjedt a western stílus,mint az angol,de én jobban szeretem,mert egy kicsit egyedibb,egy kicsit mindig jobban éreztem magam amikor western nyereggel és kantárral lovagoltam,de hát ízlések és pofonok,ki melyik stílusban érzi magát jobban otthon:)...de ha jól tudom természetes lókiképzés is a western lovaglásnál gyökeredzik;)
2013. júl. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
18-as amit linkeltél az nekem is bejön, tetszik:)! Lehet hogy majd a csikómon ki ki is próbálom ha majd eléri a kor mikor tanítható most még fiatal.
2013. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!