Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, melyik a jobb...

Mit gondoltok, melyik a jobb lovaglási stílus, a Western, vagy az Angol (a Ti ízlésetek szerint)? És azt is megmondanátok, hogy miért az adott stílus tetszik nektek jobban? 13/L.

Figyelt kérdés

2013. jún. 6. 15:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
bocsi a helyesírási hibákért...
2013. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
vannak videók, az egyikben azt mondja Gyuri,hogy akár születésétől fogva is lehet tanítani, képezni..De örülök hogy segíthettem.:)
2013. júl. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

na,akkor itt van még egy westernes :D nem tudom,miért tartják a westernt durvának,én inkább úgy gondolom,az angol az,ami a lovat is jobban megköti,meg a lovast is :)

Ja,és az IC Ranch :D Országos hírű,hát még IC Coco Lena :D Oda ment át az egyik versenyző tőlünk....

2013. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Én abszolút westernpárti vagyok (bár én nem a hagyományos módon, hanem a Parelli- módszerell egybekötve tanultam ). nem tudom ki ismeri Csontó Zoltánt ,de én nála tanultam. elképesztő mit tud elérni a lovával. megnézném ki tudja ezt angolul belovagolt lóval megcsinálni. egyébként biztos az angol is jó, én is lovagoltam pár évig, de nagyon nem tetszik a szárhasználat, ahogy tépik a ló száját. egyébként a western nyereg sem olyan drága használtan, én pl 45 ezerért vettem egy jó állapotút
2014. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más tetszik és pl a legtöbb westernes is elítéli az angolt mert csak azt látják hogy feszes a szár meg egyenesen ülnek a nyeregben és az milyen rossz a lónak stb, de az angolnban is a legtöbben elítélik a westernt mert durva, nincs szársegítség stb

Igazából egyik ág se tudja a másikról a részleteket csak rámondja hogy rossz aztán kész

Én az angolt szeretem

2020. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Angol


Az angol lovaglásban nagyon figyelnek a lóra (pl anatómiai kialakítású lófelszerelések nemúgy mint a westernben a rohadt nehéz tök merev nyereg) jobban odafigyelnek a lóra szerintem és barátibb is nem vagyok jártas a westernben(lovagoltam már ugy is) de nem is érdekel mert durva, még sosem láttam olyan lovat akinek nem egy fél méteres feszítő van a szájában, meg minek feszítőzabla ha alig érnek a szárhoz, a westernesek csak lötyögnek a nyeregben, teli erőből oldalbarúgják azt hadmenjen, az angol kifinomultabb és elegánsabb, finom segítségadásokkal, pl egy nagy előny a szárraállítás mert ezáltal a hátsó lábaira rakja a súlyát nem csak nyújtott nyakkal rohan előre, sokkal sokszínűbb többféle ággal pl díjugratás, díjlovaglás, terepverseny, ügyességi,és még sorolhatnánk egy ideig, a westerből is vannak de szerintem értelmetlen hogy egy kis hordó körül keringjen galoppban a ló, galoppból álljon meg vagy pörögjön, csak szétcseszi a ló lábát, persze angolban is vannak olyan lovasok akik tépik a ló száját meg nem bánnak vele jól de kevesebb mint a westernesek

2020. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig angolban voltam elkezdtem a westernt és immmádom.

Szerintem a vesztern sokkal jobb az embernek, és a lónak.

(11 l)

2020. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!