Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Teljesen kezdő lovas nagy...

Teljesen kezdő lovas nagy baj, ha pár alkalom után "mutatóban" vágtázik egy minimálist futószáron?

Figyelt kérdés
Csakhogy lássa, milyen az... futószáron van a ló, természetesen, kontollálható és jól idomított.

2013. jún. 6. 18:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy akár az első alkalommal? Ha annyira akarja...
2013. jún. 6. 18:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kezdő lovas vagy akkor ne akarj már első nap vágtázni.
2013. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kezdő lovas, ez csak egy elméleti kérdés, hogy "bele szabad-e menni" egy ilyenbe?
2013. jún. 6. 18:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy az illető elméletben azért tudja, hogy mit hogyan és szépen "berúgja" maga alatt a lovat? Akkor mi van?
2013. jún. 6. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Magától senki ne "rugdossa" sehova a lovat első edzésen, főleg ha kezdő, és futószáras. Én tuti szedném is le a lóról, tisztázni a szabályokat.

Egyébként pedig lehet. Ha szeretné, első alkalommal is.

Van olyan lovarda, ahol úgy oktatnak, hogy első a lépés, utána a vágta, és a végén az ügetés. Hallottam már erről a módszerről.

Szerintem kipróbálni akárhanyadik edzésen ki lehet, ha nem fél az illető, és ő szeretné. Ha nem mondja, akkor meg az edző eldönti mikor jut el oda, és akkor.

2013. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, de lovastól függ. Ha szép az ülése, nem akar leesni lépésben is a lóról és ügetésben nem kap szívbajt, akkor pár alkalom után óra végén lehet kicsit vágtázni, hogy mégis milyen az. Ez pár vágtaugrás. Nem kell agyonrugni a lovat, a futószáraztató oktató ostorral beugratja. Ha a ló így nem tud beugrani, nincs értelme fentről rugdosni, helyes jeleket próbálva adni.

Kérdezd meg az edződ. :)

2013. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltige hevederben bármikor, ha elég nagy körre ki mehet a ló és megfelelő a talaj.
2013. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 FannaL ***** válasza:
Én 3 nap után mentem 5 lépés vágtát. Az oktatóm szerint félelmetesen gyorsan ráéreztem a lovaglásra. Heti 2x 3x jártam és 4 hónap múlva már terepen mehettem vele, persze csak még úgy, hogy vezetőszár ott volt oktatóm kezébe. Mutatóba ha még teljesen alkalmatlan rá nem ajánlom, de ha ügyesen ráérez akkor mehet. Úgy vettem észre, hogy a vágtát voltizzsal volt könnyebb megtanítani ráéreztek jobban.
2013. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!