Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi legyen most, mennyit...

Mi legyen most, mennyit mozogjon? Futószárazzam? Edzésben kéne maradnia.

Figyelt kérdés
Leestem a lovamról tegnap, terepen vágtában nagyon megszaladt, és kiugrott oldalra, én meg lezúgtam. A doki azt mondta, hogy enyhe agyrázkódás, meg zúzódások, amin az se segít, hogy utána hazalovagoltam még. Nem vágtáztunk mert éreztem hogy fáj, de ügettünk. Viszont azt mondta, hogy kb 2 hétig eszembe se jusson lóra ülni. Mást nem ültetnék fel, mert tuti bejátssza ugyanezt a következő lovagláskor és ha olyan ül rajta, aki nem ismeri annyira, úgy jár mint én, ezt nekem kell lebeszélnem majd a fejével, meg nincs is olyan ismerősöm, aki elég tapasztalt, és hajlandó lenne lovagolni addig. Viszont mozognia kéne, hogy edzésben maradjon, mert június végén versenyünk lesz. Militaryzunk, két díjlovas, két ugró edzésünk van, és 1-3 terep az időjárástól függően, általában most 1 hosszú (3-4 óra) és egy-két rövid (1 óra) Most két hétig nem ülhetek fel, futószárazni, meg szabadonugratni tudom, mennyi kell ahhoz, hogy edzésben maradjon? Mondjuk heti 5 alkalommal napi fél óra futószár, és kétszer ugorjon szabadon? Vagy mi a teendő ilyenkor?
2013. jún. 8. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Edző?
2013. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Valletta ***** válasza:
Lemozgatni le tudod futószáron, de a nyereg alatti munkát semmi tudja helyettesíteni. Gondolom van regisztrált edződ, aki ért a lóhoz, majd ő megmondja, hogy milyen munkát javasol. Szerintem például mehetne napi egy órát is futószáron, mert a fél órából 15-20 perc csak a bemelegítés és levezetés, érdemi munkát nem végez a ló.
2013. jún. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Edzőm nincs, mert pár napja költöztünk külföldre, és itt még nem találtam olyan edzőt, akire rá merném bízni magunkat. (ugyanezért nincs jó lovas ismerősöm se) A régi edzőmmel meg nincs olyan kapcsolatom, hogy ezzel megkeressem. Gondoltam rá hogy többet futózzam fél óránál, de nem akarom azt se, hogy elunja a fejét, hogy csak körbe-körbe megy. Mióta kint vagyunk, teljesen edző nélkül dolgozunk mert még nem találtam jót.
2013. jún. 8. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Szokd csak a gondolatot, hogy azt a versenyt már elbuktad. Ugyanis nagyon jó a futószárazás, hasznos meg edzésben tartja a loavt, csak téged meg nem. Vagyis földről dolgozni a lóról teljesen más, mint nyeregből, (miltary-s szinten nem kéne ezt már tudni?) ennélfogva a kettő nem helyettesíti egymást.
2013. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Abban bízok, hogy én két hét alatt nem felejtek annyit, hogy ne tudjunk indulni, egy versenyen nekem 3x6 percet kell lovon ülnöm, tudom, hogy bemelegítéssel, meg előtte edzésekkel több, de akkor is főleg a lónak megerőltető. A verseny amúgy sem nagy, nemzetközi (hiszen az pár hete volt Alagon) hanem csak egy "háziverseny" 80 cm körüli akadályokkal.
2013. jún. 8. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Mehet egy órát futószáron, a te feladatod, hogy ne unja szét magát... Csináltathatsz vele sok átmenetet, szűkítse és nagyítsa a kört, legyen mindig valami feladat, az a lényeg. Ha tudod, akkor dolgozhatsz vele földről vezetőszáron is, egyenesen... Szabadonugró jó, szerintem egy is elég, mert azt nem felejti el, hogyan kell ugrani, a többi része pedig leginkább lovasfeladat, simán az izomzatát meg heti egy is kordában tartja.

Amire megkérhetsz valakit, hogy bent idomítómunkára üljön fel, akkor tudsz neki vezényelni, mit csináljon, stb. Ha pénzt se kérsz, biztos lesz jobb jelentkező is, az ingyen lovaglás mindig vonzó - terepre én se küldenék ki senkit, mert az azért felelősség... Mindenesetre ha jó lovas, akkor egy-két akadályt is megugorhat. Baromság, hogy ezen a két héten fog múlni minden, mert kiesel a gyakorlatból, utána még lesz időd, és azért ha évek óta lovagolsz, akkor nem elsősorban ez fog dönteni - nyilván akik pl. még nagyon az elején vannak, tanulnak, náluk egy hét is rengeteg idő lehet, hogy ne tudjanak olyan sebességgel fejlődni, de ez már más szituáció azért...

2013. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Emyke031 ***** válasza:
Agyrázkódással, zúzódással is lehet lovagolni -ha muszáj- csak nem a legkellemesebb...
2013. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, válaszokat, utolsónak pedig, biztos lehet így is lovagolni, de még a sétálás is eléggé fáj, autóba se nagyon tudok ülni. Gondolkoztam rajta, hogy egy sétaterepre felülök, de ha csak nem létráról mászok, fel se jutok a hátára, ilyen állapotban meg egy ugróedzést biztos nem tudnék végigcsinálni, de még egy tanügetést se:)
2013. jún. 9. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!