Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én vagyok a falkavezér/gazd...

Ha én vagyok a falkavezér/gazda akkor a kutyának mindig mellettem kell maradnia, mindig jön utánam és ott van ahol én?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha te vagy a vezér akkor ak utya ott megy ahol te akarod, előreküldheted akár 10 métert is ha úgy tetszik.
2013. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés...nálunk tökéletes a falkasorrend, mondhatom, hogy semmi gond nincs a kutyámmal. De ő az első naptól kezdve iszonyatosan kötődött hozzám, már azelőtt is mindig mellettem volt, hogy a falkavezérségre rágyúrtunk volna.

Lehet, hogy a kötődés fontosabb, mint a falkavezérség? (csak hangosan gondolkozom) Szerintem egy kutya, aki ragaszkodik a gazdijához, az szót is fogad neki, és nincsenek vele komoly problémák.

Mert az enyém bár mindig mellettem van -holott elég nagy család vagyunk, szóval mehetne máshoz is- pl. sosem küzdött szeparációs szorongással.

Valószínűleg fajtája is válogatja, hogy mennyire ragaszkodik a gazdihoz. De vannak nagyon jó kötődési tréningek, amivel lehet erősíteni a kapcsolatot.

De szerintem ne bánd, ha a kutya nincs mindig szorosan melletted. Attól még simán lehetsz a falkavezér, ezt Neked kell érezned, hogy mennyire tekint Rád így a kutyád.

2013. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. Ha a kutya mindig a s.ggedben van, akkor ott problémák vannak, mert a legtöbb kutya ezt az ellenőrzés fenntartása érdekében teszi.

Ha a rangsorban megfelelő mértékben előrébb vagy, akkor a kutya akkor van melletted, amikor akarod és akkor nincs, amikor nem akarod.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az az előttem szóló, akinek a kutyája is így viselkedik, de nincsenek problémái (100% behívás stb), rosszul van a kutyájával, mert ha valóban nincsenek problémáik, akkor fel lehet oldani ezt a kiváltságot is.

2013. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nekem juhászkutyám van, már most látszik, hogy nagyon önálló. Ha kinn vagyunk, akkor a közelünkben helyezkedik el (én vagyok a gazdi, általában az én közelemben). De ha épp fáradt vagy rág egy csontot nem biztos, hogy feláll, hogy kövessen, hanem fekszik a helyén. Szerintem ez egy jó jel, hogy biztonságban érzi magát, nem kell végig a fenekemben lennie, mert tudja, hogy nem hagyom ott véglegesen. Nincs is gond a szeparációs szorongással, mondjuk nálunk még el van kerítve, ha nem vagyunk otthon, mert kiskutya.
2013. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!