Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas egyetemek, főiskolák!...

Lovas egyetemek, főiskolák! Csak másod diplomás van?

Figyelt kérdés
A jövőben lovakkal szeretnék foglalkozni, sok ilyen képzést találtam , de mindegyikhez szükséges az első diploma megléte. Pl.: testnevelési főiskolán, szent istván egyetem....stb. nem tudtok esetleg olyan első diplomás helyeket ahol elég az érettségi?

2013. jún. 10. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ménesgazda szak, OKJ képzés. Más egyéb engem is érdekelne.
2013. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Más egyéb: pl. állattenyésztői szak agráron, van Debrecenben, Kaposváron, meg mit tudom én még, merre, ahol lehet szakosodni lótenyésztésre is az első év után (addig általános képzés).

Debrecenben és (elnézést nem jut eszembe, hogy hol...) biztosan van ménesgazda felsőfokú szakképesítés, ez 2 éves OKJ képzés. OKJ-ban létezik még 1 éves lovasedzői és lovasoktató, lótartó és lógondozó, belovagló, tereptúra vezető is... Van miből válogatni. Esetleg állatorvosi, lovakra szakosodva.

2013. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másoddiplomaként ajánlom a lovaskultúra oktatót, de ehhez kell magabiztos lovastudás, sőt versenyzői múlt határozottan előnyt jelent. Ezt megfejelni egy edzői papírral és esetleg egy lótartó-tenyésztői OKJval megfejelve, amire ráépül a belovagló képzés. Így ha baromi jó lovas vagy és jól oktatsz, akkor foglalkozhatsz csikóbelovaglással, edzéssel és oktatással is. Persze ezek megszerzése nem kevés pénzbe és munkába kerül.
2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
Diplomás képzés csak másoddiplomás van (kivéve a sportedzőit, de ahhoz versenyzői múlt kell), viszont ahhoz, hogy lovakkal foglalkozz, nem kell papír, nem ér semmit. Tanulj meg kifogástalanul lovagolni, lóval bánni és lesz esélyed lovakkal dolgozni. Hiába van papírod, ha nem értesz a gyakorlathoz - azt felejtsd el, hogy a ménesgazda, meg hasonló képzésekkel te ménesvezetői állást fogsz kapni. Arról nem is beszélve, hogy ismerek olyan ménesgazda képzést végzett lótulajdonost, aki egy kantárt nem tudott összerakni és akkor a lovaglásáról még nem is beszéltem. Trágyát hordani se engednék be egy normális istállóba.
2013. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!