Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyre milyen színű izzaszt...

Versenyre milyen színű izzasztó, ínvédő kell? Csak a fehér a jó?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 17:01
 1/8 anonim válasza:
Szerintem mindegy,hogy milyen színű.Rajtengedély vizsgán szoktam a lovakat fehér izzasztóval és ínvédővel látni.De ha csak ilyen házi kisversenyre mész akkor neked sem kötelező a fehér nadrág,ing meg a zakó :)
2013. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Két versenyre készülünk, egy kisebb háziversenyre (díjlovaglás, díjugratás, terep) és a REV-re. Nem tudom, melyikre mi kéne...
2013. jún. 11. 17:11
 3/8 Pivekla ***** válasza:

A háziversenyen teljesen mindegy hogy mi van a lovon, a lényeg hogy tiszta legyen és ápolt. (Bár ha engem kérdezel ez egy átlagos edzés követelményeire is igaz nem csak versenyre)

Itt sokszor még a lovas öltözékét sem szabják meg, láttam én már színes lovaglónadrágban is versenyezni lovasokat otthoni versenyen.


A REV egész más, ott követelmény a lovas részéről a versenyöltözet, fehér (világos színű) nadrág, ing és zakó. (nyáron ettől eltekinthetnek)

A ló felszerelésének színe itt sincs meghatározva.

2013. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a minimum, hogy fehér nadrágban megyek :) Csak azt nem tudom, mennyire szokták fehérbe öltöztetni a lovakat, nem akarok túlöltözni se:)
2013. jún. 11. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Díjlovaglásnál fehér a kötelező, díjugratásnál teljesen mindegy.
2013. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Díjlovaglásnál viszont úgyse kell ínvédő, úgyhogy akkor azt nem veszek, csak egy izzasztót meg fülvédőt, és az ínvédője az ugráshoz marad fekete. Ez jó így? (Pej herélt) :)
2013. jún. 11. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

REV-en nálam (kölcsön lovam volt) egy piros színű, sötétzöld szegélyű ugró/univerzális nyeregalátét volt a lovon, mert azt adta a tulaj, hogy ezt tegyem rá, nehogy eszembe jusson másikat, mert ez a ló sajátja, pont. Hiába mondtam, hogy nem a sajátom menne rá, vennék egy tök újat... Aztán majd kimosom, nekem későbbre még jó lesz, de nem és kész. Remekül mutatott a díjlovas nyereg alatt, szó se róla. Ínvédő, bokavédő nyilván nem volt a lovon, fülvédő se, felesleges dolgokat nem aggatok rá, akkor meg még nem volt ennyi rovar. :)

Nyilván rajtam fehér nadrág volt, ing, zakó, fehér kesztyű.

2013. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Díjlovaglásnál ínvédő tilos, ugrásnál azt raksz rá ami kell neki/ami tetszik. Füles a díjlovaglásnál általában a ló színével megegyező szokott lenni. Ugrásnál az alátéttel.
2013. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!