Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények erről a 3 zselés...

Vélemények erről a 3 zselés nyeregemelőről? Melyik jobb?

Figyelt kérdés

[link] Ez azért tetszik, mert lyukacsos, légáteresztő.

[link] Ez szerintem ugyanaz, de biztos van különbsége, csak én nem vettem észre

[link] Ez meg egy "sima", marnál kivágott zselé. Nem tudom, hogy ez csúszkál-e a nyereg alatt. Az előző kettőről úgy nézem, hogy ragadós. Ti melyiket választanátok? Idős a lovam, és szeretnék zselét, hogy kényelmesebb legyen neki pl a tanügetés, vagy az ugrás. Meg magas a marja, és bár nagyon jó a nyerge, mindig teszek alá vagy pokrócot, vagy szivacsot, biztos ami biztos, de zselém sose volt még.


2013. jún. 13. 21:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
[link] Ez is hasonlónak tűnik, ez jobb lehet? Középen emelt, nem tudom, szükség van-e erre, ha nem töri amúgy a nyereg, csak hogy kényelmesebb legyen neki..
2013. jún. 13. 22:04
 2/12 anonim ***** válasza:
Én totálsima zselét vennék, mint a 3., de nem kivágottat. A zselé jó, mert remekül eloszlatja a súlyt a ló hátán, nem csúszkál az sehova, illetve az enyém eddig még egyszer sem vonult át a nyereg alatt más területre. Én is sima izzasztó+zselé kombót használok csak a nyereg alatt, bőven elég. A nyereg amúgy jó a lovamra, tehát elviekben csak azzal is el lehetne boldogulni, de jobb a béke, vagy mi. :)
2013. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A középen emelő értelmetlen szerintem, mondjuk ha amúgy nem töri a nyereg, ez a "tüsis" változat szerintem élből felesleges.
2013. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz :) Jöhetnek további vélemények is, jól körbeérdeklődök mindenfele, hogy a legjobbat tudjam megszerezni a legjobb árban. Néztem, hogy még 60000 Ft-ért is vannak, ugye használhatóak a 10ezer körüliek is? Nincs 60ezrem zselére, annyiból pónit tudnék venni... :/
2013. jún. 13. 22:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a ragadós fajtát. A fekete ragadós egyébként annyiban jobb mint a másik, hogy nehezebben koszolódik. Nekem nem kivágott 3. típusúm van, szintén jó a nyereg a lóra, de kicsit érzékenyebb fajta.
2013. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért nem szereted a ragadósat? Lehet, hogy simát veszek akkor. Az egyik bértartónak ilyenje van, és teljesen elámultam ma rajta, hogy milyen király, hogy ragad meg lyukas, meg zselé, lovon nem láttam, csak nyergesben, de ott tetszett.
2013. jún. 13. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az ilyen ragacsos izéktől frászt kapok, egyszerűen nem szeretem az anyagukat. A sima feketét egyszerűbb kezelni sokkal.
2013. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az enyém sima fekete, mint a 3., csak nem kivágott (a kivágott nekem annyira nem is jön be, bár elviekben markímélő, vagy mi...), remekül megvagyok vele, kereken 10 ezer volt, többet nem is adtam volna érte. Bő 2 éve van meg, semmi baja, annyi a titka, hogy egyenesben kell tartani, mikor nem használod, tehát leteszed földre, asztalra, székre, bárhova, ne legyen megtörve. Felesleges érte 60-70 ezreket adni, annyival nem jobb egyik sem.

A tüsis nekem nem jön be, sok értelmét sem látom igazság szerint, mert - szerintem - annyival nem oszlatja el jobban a súlyt, a nyerget nagyon emelgetni nem kell, mert jól fekszik fel, egyéb funkciója meg nem nagyon van, talán jobban szellőzik, de azon a szinten meg már mindegy, nem véletlenül van ott az izzasztó.

2013. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Valletta ***** válasza:
Én nem vennék zselét, bár nincs velük tapasztalatom, de sokan azt mondják, hogy egy idő után megadják magukat, összepréselődik a zselé és nem lesz többé rugalmas. Én inkább valami ilyesmibe ruháznék be: [link]
2013. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valletta: Ezért kell egyenesben tartani, pl. földre tenni, vagy egy polcra, és nem a nyeregre, stb., mert ezzel elkerülhető, hogy az a zselé ideje előtt elhasználódjon. Anno oktatóm se értett ezzel egyet, csak az övé már most tropa, pedig nincs annyi idős, mint az enyém, ami meg teljesen hibátlan. :)
2013. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!