Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a linkelt...

Mit gondoltok a linkelt targyakrol? (nyereg+tartozekok)

Figyelt kérdés

Anyukamektol kaptam szulinapomra egy nyerget, kengyelt, kengyelszijat, egy kantart, izasztot es egy marvedot, mivel az elozoek tropara mentek. Mit gondoltok roluk?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2013. jún. 14. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek jó cuccok, a Kentaur jó név. Bár nem értem mi ezzel a kérdéssel a célod, kicsit úgy tűnik, mintha dicsekednél. Én pl soha nem vennék 7000-ért kengyelt.
2013. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom kentaurral sose volt dolgom es szeretnek biztosra menni, foleg avval az ismeretlen marvedovel. Anyamek is mostanaban annyi mindenre koltenek es foleg annyit. Valakinek volt avval a marvedovel tapasztalata?
2013. jún. 14. 22:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz szülinap, örülnék egy ilyennek én is :)

A nyereg szuper.

A kengyelszíj jó, bár abból szerintem mindenféle jó, használat közben derül ki úgy is, hogy neked mennyire tetszik, mennyire puha, könnyen állítható.

Kengyelből én a biztonságit preferálom, bármilyen mágneses, gumis, hajlított, elöl zárt, akármi, csak kijöjjön a lábam ha gáz van. De van aki ezt szereti csak, mert ebbe a legkönnyebb beletenni a lábat. Kinek mi.

Kantár csodaszép, nem tudom, zabla van-e hozzá, de én inkább olívzablát használnék, mint sima csikót, az nem csípi be a száját.

Az izzasztó fantasztikus, csak ámulok, ilyet nem láttam még, bár nem tudom, mennyire hasznos, de szerintem jó.

A nyeregszőrme, wáo! Ez az, amit a boltban mindig simizek, de sosincs annyi pénzem, hogy vegyek egyet. Meg félek tőle, hogy izzadt, mocskos, bogáncsos lesz hamar, nem tudom, mennyit bírnak, személyes tapasztalat nincs. De nagyon boldog szülinapot, én is örülnék egyszer egy ilyen ajándéközönnek :)))

2013. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyik nagyon jó, mondjuk egy ilyen szetthez vmi szép kengyel jobb lenne.
2013. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha jó a lóra a nyereg, akkor a marvédő felesleges, elég az izzasztó, esetleg egy zselé, ami jobban eloszlatja a hátán a súlyt, aztán jónapot. Nyeregemelőt én max hosszabb túrákra tennék rá, de nekem nincs is, szóval lényegtelen.

A Kentaur jó márka, ha jól ülöd ki a nyerget, akkor remek kis nyereg lesz az amíg a ló megvan (utána is ,csak a kövi lovadra nem biztos, hogy jó lesz). Persze minden nyerget ki lehet ülni rosszul is, de ez már nem a nyereg sara... :)

Kengyel, kengyelszíj... Szerintem indokolatlanul drága, legyen biztonsági kengyel, aztán onnantól édesmindegy, szerintem - bajod nem lesz ezektől se.

Az én nyeregalátétem amúgy hasonló, abban is van ilyen plusz betét, stb., az kereken ötezer volt anno két éve, és hála Istennek, ez a betét rész az egyik oldalon elszakadt, és azt csináltatni se nagyon tudom... Ha ez tartósabb, akkor megérte.

A kantár szár és zabla nélkül baromi drága, én szárral együtt vettem szerintem 7 ezerért, mai napig semmi baja, időnként bőrápolóval át kell kenni, aztán annyi, de az árán kívül ezzel se lesz semmi baj, nyilván ha megengedhetitek magatoknak, akkor megengedhetitek magatoknak - én biztos nem vennék ilyet, max külön a versenyekre, amúgy meg valami olyan darabot használnék mindennapokra, amit nem sajnálok, ha terepen beakad, vagy bármi történik vele. :)

2013. jún. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pivekla ***** válasza:

Én sem értem a kérdést, ha már megvannak a cuccok akkor mégis miben akarsz "biztosra menni"?

Egyébként szép, jó minőségű felszerelések, de inkább menj ki a lovadhoz és győződj meg magad hogy megfelelőek-e!:-)

2013. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Biztosra akartam menni, mert anyumék választották.

3éve (szülinapomon) az udvarban volt egy ló nyergestől együtt, azóta azok a cuccok elkoptak. Tegnapelőtt a lovasboltban kértem egy csizmát de a kentaur nyeregnél leakadtam. Úgy néz ki anyuék ezt észre vették és ezért vették meg.Szerintem jó a lovamra mert olyan paraméterei vannak a nyeregnek, mint az előzőnek.

Nem tudom, hogy anyumék jól választottak-e és az ára is megérte-e. De most megnyugtattatok anyuék nem hiába dobták ki a pénzt.

A kengyel meg nagyon tetszik, sose volt biztonságim és ez se az. Az előző kengyelem nem is fémből készült, szárat kaptam a kantárhoz, zablát nem tudom, mert a régi Pessoa zablám volt rajta. Zablagumit használok.

A nyerget délután megyek kipróbálni, mivel tegnap este adták oda anyuék. 8-kor majdnem szívrohamot kaptam, mikor megláttam, aztán gondolkodtam jót hoztak-e.

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

2013. jún. 15. 10:32
 8/12 A kérdező kommentje:
A másik hogy négy éve azt se gondoltam volna, hogy lovat kapok, nem hogy ilyen szülinapi ajándékot. Szóval nem tudom mennyire számít dicsekedésnek. Könnyen lehet tisztitani azt a marvédőt? Vagy hogy lehet? Valakinek van ilyen?
2013. jún. 15. 10:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet mosni kézzel, de van hozzá lovasboltban külön mosószer is, a Christ gyárt a bárányszőrös cuccokhoz. Azzal szoktam néhány havonta kiöblíteni.
2013. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. jún. 15. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!