Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idős, vagy fiatal lovat vegyek?

Idős, vagy fiatal lovat vegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdenék versenyezni, ehhez kellene saját paci. Magamtól 5-7 éves lovakat nézek, mert azon, ha szerencésm van, még 20 év múlva is tudok lovagolni. Viszont csikók még, semmi tapasztalatuk a versenypályán, akadályt is alig láttak, ez érthető a koruk miatt. 10 év körüli lovat nem tudok venni aki épp versenyez, az drága. 18 év körüli pacik jöhetnek még szóba, mindent tudnak pöccre, de hamar tönkremennek, és akkor sok az állatorvosi költség, és megintcsak nem tudok lovagolni. Ti mit tennétek?
2013. jún. 14. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
10-12 éves lovat kellene nézni, lehet, hogy nincs akkora tapasztalata, mert nem aktívan versenyez, azonban ha szerencséd van, akkor megfelelően van lovagolva, dolgoztatva, és bár nem versenyzik, vagy tegyük fel, csak háziversenyen indult, de van fogalma róla, mit hogyan kell csinálni, és nem neked kell megtanítanod mindenre, másfelől már nyugodott is az agya, szépen kifejlődtek az izmai, a dimenziói is véglegesedtek. Én legalábbis mindenképp olyan lovat néznék, amelyik tisztában van a dolgokkal, de esetleg még nem versenyzett, mert akármi. Az én pacim sem jár pl. versenyekre soha, nincs is licenszelve, ellenben ettől még mindent tud, már amit ennyi idő alatt meg tudtam neki tanítani (bő 2 év), versenytapasztalata ezért nincs (díjlovas REV kivételével), de a tudása betonbiztos. Igaz, én őt nem is adnám el, de van, aki gyakorlatilag ebből él, nem is egy...
2013. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mennyi időt akarsz vele foglalkozni. Szeretnéd, hogy olyan legyen amilyet te szeretnél, úgy nőljön fel, és úgy tanuljon meg mindent, hogy ott vagy vele, de akkor még nem versenyezhetsz egyszerre? Vagy azt szeretnéd, hogy egyszerre, miután megkapod versenyezhess, de talán van a lóban egy-két olyan szokás ami nem tetszik, de már nem tudod kinevelni belőle? Szerintem a fiatal ló jobb, mivel egész életében a társa leszel. Én 3 hónapja kaptam meg az első pacimat. = éves lesz a nyáron. Én nem akarok nagyon versenyezni vele, csak talán majd rajengedélyvizsgára menni vele, de örülök hogy ilyen fiatal. :) Remélem, valamennyit tudtam segíteni. :)
2013. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevés olyan rossz szokás van, amelyiket nem lehet lóból kinevelni, amelyiknek ilyenje van, azt meg igazából megvenni nem kell (pl. nem vennék karórágó, levegőnyelő lovat, de ez lehet jellemző már 5 éves lóra is).
2013. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkabb fiatalt vegyel
2013. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!