Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kössem meg a szerződést,...

Hogy kössem meg a szerződést, más ülhessen a lovamra?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim nekem adták magyar félvér hobby lovukat! Én bértartásba szeretném vinni, de a lovardában (ahová vinni akarom) megkérdezték (akkor még csak a tulajdonossal beszéltem) hogy engedem-e hogy majd más is lovamra ülhessen! Naponta vagy 2 naponta mennék a lóhoz, egyébként egy fiatal 5 éves kanca! Szeretném megtanítani díjugratni is! A nagyszüleimnél is lovagolták mások (bár legtöbbször csak akkor ha én vagy nagyapám megengedte). Szóval gondolkozok mi legyen. A helyemben mit tennétek?

2013. jún. 15. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet megoldani hogy ott maradjon a nagyszüleidnél?És ott lovagolnál?Én nem szívesen engedném hogy mindenki felüljön a lovamra, ráadásul úgy hogy ott sem vagyok.Ha viszont te belemész akkor egyezzetek meg hogy cserébe kapsz egy edzőt aki tanítgatni fog.Vagy valami hasonló.
2013. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne tegyél minden mondatod végére felkiáltó jelet, mert eléggé irritáló.

2. Ne engedd, hogy mások lovagoljanak a lovadon. Mi van, ha lesántul a másik lovas alatt? Ki fogja neked kifizetni az orvost, a gyógyszereket?

Azt mondod naponta kétnaponta kimennél. Ez elég sűrű ahhoz, hogy csak te foglalkozz vele. Ráadásul más lovasok kénytelenek a te cuccaidat használni és ki tudja mennyire vigyáznának rá. Az sem megoldás, ha a saját nyergüket pakolják rá, mert ha nem illeszkednek jól, akkor meg feltörik a lovad.

Tapasztalatból mondom, a károkozásnak általában nincs gazdája, egy lovardában pedig sokan jönnek-mennek.

Szóval az a legtisztább, ha te foglalkozol vele. Ugratást, pedig edzővel csináld, ezért valószínű, hogy plusz költséget számolnak fel.


Cuccaidnak legyen külön zárt szekrény, ahol nyerget, kantárt, pucoló dolgaid, futószárat, kobakot...stb tarthatod, így nem piszkálja más a dolgaidat.

2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a másodikkal. Ha megoldható, szerintem is inkább csak te foglalkozz vele - pláne ha ilyen gyakran ráérsz. Vagy esetleg olyan szerződést köss, hogy kikötöd, hogy csak xy lovagolhat rajta (pl. egy ismerősöd, akiről tudod, hogy vigyázna rá). Illetve nem tudom, hogy ilyet lehet-e írni, hogy később veszitek bele az illetők nevét.
2013. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lovam is lovagolhatja más, de csak azzal az edzővel, akivel én mondom, és csak úgy, hogy ha alattuk bármi baja lesz, azt ők fizetik.

Ezen kívül nem adhatnak vele futószáras vagy ugróedzést, csak idomítót, esetleg terepre kimehetnek. Eddig ebből se nekem, sem a lovamnak soha semmi baja nem volt, de nagyon nem mindegy, hogy kit engedsz a lovad közelébe... Nekem is volt rengeteg oktatóm, edzőm, a mai tapasztalatommal tudom csak megítélni, hogy össz-vissz 2 volt/van köztük, akit a ló közelébe engedhetek, és azt mondhatom, hogy ráültethet mást is, az egyikük ezzel nem is akart élni soha.

A többiek mondjuk ezzel a lóval nem is találkoztak, de ma visszatekintve ennek csak örülni tudok...

2013. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenféle iskolalovast felpakolnak rá, akkor ne engedd meg, de ha tudod, hogy konkrétan ki ülhetne fel rá és az jól lovagol, nem tesz kárt a lóban, akkor szerintem miért ne. Mondjuk ha tényleg naponta, 2 naponta mennél ki hozzá, akkor szerintem annyi mozgás elég neki. De ha mégis úgy döntesz, hogy megengeded, hogy más is ráüljön akkor mindenképpen írjatok róla szerződést ill. ilyenkor nem árt megbeszélni a tulajjal, hogy esetleg kedvezményt ad a bértartás árából (ha bérlovas alá adná).
2013. jún. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd meg! Évek tanításait tenheti tönkre egy ügyetlen lovas percek alatt! Az én lovamra egyszer ültek rá a tiltásom ellenére, én mindig figyeltem, hogy érzékeny maradjan a szája, és az idióta, aki ráült jól megtépte, állandóan reszelt neki (legalábbis ezt mondták). Mikor ezután először ráültem, kb negyed óráig csak hátrafele volt hajlandó közlekedni, és nem adta le a fejét egyáltalán. Két hónap komoly munkája volt, mire újra normálisan támaszkodni kezdett. Mondanom sem kell, azonnal lovardát váltottunk.

Mi van, ha tönkreteszik a felszerelést? Nehogy azt hidd, hogy bárki is meg fogja neked téríteni a kárt.

Mi lesz, ha lesántul a lovas alatt? Szintén, az állatorvosért te fogsz fizetni. Tapasztalat, ha nem a lovarda a tulajdonos, akkor csak "pénzteremtő"ként funkcionál a ló, akivel bármit megtehetnek, ha a gazdája nem tud róla.

2013. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye ismered a mondást, hogy közös lónak milyen a háta? :)

Ezzel a más is felülhet a lovamra eddig 100 emberből 2 olyan, hogy nem szívja meg. Én nem engedném, nekem is volt felestartóm és az is egy hatalmas szívás volt. Soha többet...

2013. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!