Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Hobbira és díjugratás...

Lovasok! Hobbira és díjugratásra milyen fajtájú, típusú lovakat ajánlotok? Én nagyon nagyon odavagyok a Kisbéri félvérért de nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy ez a fajta a legideálisabba számomra. Szerintetek

Figyelt kérdés
Én nagyon nagyon odavagyok a Kisbéri félvérért de nem vagyok benne 100%-ig biztos hogy ez a fajta a legideálisabba számomra.Szerintetek?

2013. jún. 17. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig egyedet kell választani, nem fajtát, de a kisbériről összességében elmondható, hogy ugrásra is, hobbira is megfelelő ló. Gyakorlatilag erre lett kitalálva. :-) Nekem is vannak, szeretem, jó eszű, általában készséges lovak, jó munkabírás jellemzi őket, ugrásban sem rosszak, hobbira ideálisak, jó idegrendszerűek. Mint minden fajtában, itt is akadnak kivételek, de többségében rendben lévő lovak.
2013. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kisbéri erősen telivérezett, kezdőnek általában nem ajánlott, de ha úgy érzed, megbirkózol a feladattal, akkor remek kis lovak. Ugrásban sem olyan rosszak, olimpiai bajnok nem lesz belőle, de nagy bajok sincsenek vele. Egyedet kell nézni, ki lehet fogni köztük nagyszerű példányt is, sőt.

Ha mégsem ez lenne a Te fajtád végül (előtte több egyedet nézz meg mindenképp), akkor esetleg furioso-north star fajtában is érdemes lehet nézelődni.

2013. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm sokat segítettetek
2013. jún. 18. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves második, a kisbéri bár telivérezett, egyáltalán nem lehet mondani, hogy sok lenne egy kezdőnek, sőt, a legtöbb kisbéri kifejezetten kezdőnek ajánlott, nyugodt vérmérséklete miatt. A furiosok sokkal inkább kérik a lovast, mint a kisbéri.

Kisbériekkel egészen kicsi gyerekek is jól boldogulnak, első lónak ideális választás. :-) Természetesen kisbériben is akadnak nehezebb lovaglású egyedek, de a többségre a megbízhatóság, nyugodt vérmérséklet, könnyű lovagolhatóság jellemző.

2013. jún. 19. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A Magyar Sportló is nagyon jó....nekem is olyanom van ( Míra.<3 ) imádom...gyönyörű pacik, a lovardában ahol bértartásban tartom szinte mindenkinek magyar sportlova van.:) És szoktunk velük versenyre, terepre menni...szval tökéletes.

***

2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!