Kezdőoldal » Állatok » Lovak » ügető ló hobby szintű lovaglása?

ügető ló hobby szintű lovaglása?

Figyelt kérdés
Ha olyan lovat veszek ami ügető fajtájú és ügetőn versenyzett akkor azzal hobbi szinten hogy boldogulok? Pl a vágtánál lesz egy kis gondd? Hogy nem fog nekem beugrani mivel ügető volt?
2013. jún. 19. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ügetőket is át kell lovagolni, mint a galopplovakat. A vágtával lehetnek gondok, hiszen őt eddig büntették azért, ha vágtázott.
2013. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte nem lesz egyszerű, nincs hozzászokva, hogy a hátán vigye a súlyt, valószínűleg féloldalas az izomzata, és nem akar majd vágtázni, de lehet hobbilovat csinálni belőle.
2013. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
van olyan is, aki díjlovas versenyeken indul, és egész jó %alékokat ér el, bár ő nem tudom hogy versenyzett e valaha. Ismerősömnek pályáról lejött van, szeret vágtázni, hobbyra tökéletes :)
2013. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pivekla ***** válasza:
100%

Minden csak hozzáértés és idomítás meg idő kérdése :)

Egy pályáról lejött ügetőlóból is lehet még bármit csinálni. A lényeg, hogy rendben legyenek a lábai.

2013. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 1,5-2 év alatt tanult meg vágtázni (bár hallottam olyat, akié 1 év alatt, de nem tudom, övé milyen szinten állt előtte), de első körben ott kellett kezdeni, hogy rendbetettem a lépését (poroszkált helyette), az ügetését (ütemhibás volt), kiküszöböltem a féloldalasságát (futószáron egyáltalán nem volt hajlandó jobb kézre menni, nyeregben meg csak terepen mentek vele anno), eztán megtanulta merre van a jobbra-balra, átmeneteket, aztán újra rendezni kellett a jármódokat, ekkor már az ütemet tettem rendbe, egész lassan, összeszedetten is tudjon közlekedni, és ha engedem kicsit gyorsabban menni, akkor se menjen - csak akkor, ha kérem, nem akkor, amikor csak szárat adok neki... Ha magasabb sebességgel közlekedik, akkor is maradjon meg elől a rendezettség, támaszkodás. Mindezek után jött a vágta, először azt kellett megtanulnia, hogy van segítség, amire be kell ugrani, aztán kicsit a sebességből vettünk vissza vele (belehajszolta magát a vágtába addig, és csak rohanni tudott, mint az eszelős, kifelé lépnek, és így gurult az egész ló...). Ma ott tartunk, hogy egyenesen szépen vágtázik mindkét kézre, helyes lábra ugrik be, de főleg íven a hátulja üget bal kéznél, jobbra gond nélkül megy.

Ha nem akarsz vele komoly versenyekre menni, le tudod nyugtatni az agyát, és nem élsz vissza a menőkedvével, akkor hobbira remekül megfelelnek, de még így is évek munkája van benne, mire "lóvá" válik, és nem csak eszetlenül futkorászik. Nagyon jól tudsz vele fejlődni, tanulni, versenyszinten húzós a dolog, de ha jó edződ van, az sem lehetetlen igazából, ugróban több esélye van, idomításhoz nem dolgozik eléggé felfelé, bár én sosem ugrok az enyémmel, de szépen ugrik, jó stílusban (szabadon megnéztem anno).

2013. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Igen, lehet :) Minden, a pontosságon, figyelmezettségen és az idomításon függ. Az egyik paci akit lovagolok is Ügető, és ugyanúgy ment ügető versenyeken, de mára már mi ketten kisebb-nagyobb Díjugrató versenyeken is megyünk. Úgy hogy sok sikert, remélem sikerülni fog :)Ui: A vágtánál először ne lepődj meg, ha nem fog vágtázni az én "lovamnak" is fél évébe került.
2013. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyenlőre csak érdeklődtem, mert most keresgélek hobbi lovat.
2013. jún. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!