Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel turbózhatnám fel a lovam?

Mivel turbózhatnám fel a lovam?

Figyelt kérdés

Elég lusta a pacim, most nyáron főleg. Én viszont nem csak lötyögni szeretnék, jó lenne ha lenne menőkedve...

Tudtok valami olyan takarmánykiegészítőt ami felpörgeti, menőkésebb kedvű lesz? (egészséges kereteken belül)


2013. jún. 19. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben mit vársz tőle? Ráadásul a böglyök is szanaszét zabálják. Este vagy kora reggel menjetek ki és inkább terepre, ott is lehet idomítani. Talán kicsit több zab dob a kedvén, de a meleg őt is megviseli.
2013. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem takarmánykiegészítőt adnék, hanem több zabot, az segít egy kicsit a menőkedven, de ahogy előttem is írták, ebben a hőségben nem feltétlenül van kedve szegénynek rohangálni.

Ha pedig mindig is lustácska volt, adhatsz te neki akármit, nem fog megváltozni.

A búzacsíra is dob a menőkedven, az én lovamnak csak versenyidőszakban adom, akkor is mértékkel és keveset, mert felrobban. De ő alapból is menős, csak a búzacsíra még dob rajta egy kicsit.

2013. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Búzacsíra, kukorica abrakkiegészítésként (mértékkel), vagy emelt abrak abból, amit amúgy is kap.

Lovaglás során fel kell picit húzni a ló agyát, de pont csak annyira, hogy ő maga is menni akarjon, ha belefásul a dolgokba, és kiölik belőle a menőkedvet, akkor azt már nehezebb visszahozni.

2013. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a válaszokat.
2013. jún. 19. 22:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát melegben jó hogy nem megy.

Próbálj meg neki valami újdonságot mutatni, tanítani neki, mondjuk vidd ki egy olyan terepre ahol még nem volt!

2013. jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Blinty666 válasza:
Hengerenkénti nitró befecskendezés ,magas oktánszámú verseny zab ,sportlégszűrő,yokohama patkók esetleg egy új injektor :D
2013. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagylovasban van nagyon jó lótáp én azt etetem vele 4-5 nappal verseny előtt nagyon sok energiája lesz.
2013. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2013. jún. 21. 12:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Omolene 500 is elég jó cucc esetleg, napi bő fél kg elég is valószínű.
2013. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2013. jún. 22. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!