Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lemoshatom a lovam hideg vízzel?

Lemoshatom a lovam hideg vízzel?

Figyelt kérdés
Nem munka után, csak simán napközben ebben a nagy melegben. Baja lesz tőle ha átlocsolom a nyakát-fejét-hátát-hasát-fenekét hideg vízzel?
2013. jún. 18. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
hideggel semmiképp
2013. jún. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja én is szoktam. Főleg ha itatom őket direkt odaáll a karámban és akkor locsolom ahol érem, elmehetne ha nem tetszik neki, de nagyon élvezi mindig odatolja azt a részét amit locsoltatni akar :) Csak fokozatosan csináld, előbb a lába aztán felfele, ne rögtön a forró testére, ha slaggal csinálod és úgy szoktam, hogy amíg meleg a slagban a víz addig gyorsan a hátát, majd ha már hűl akkor vissza a lábára addig már nem olyan forró a teste és akkor telibe lemosom. Szerintem sokáig ne áztasd csak amíg egy kicsit lehűl, nem húzom le róla a vizet úgy tovább hűsíti :)
2013. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 x) ***** válasza:
Hirtelen semmiképp, mert leforrázod. Szépen a lábaitól kezdve fölfelé (persze csak ha a ló is akarja, mert ha nem akkor nincs is rá szüksége). De én inkább szivaccsal szoktam végigmosni, azt jobban tűri mint a slagot.
2013. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én slaggal mosom, de mindig a lábától kezdj, és úgy haladj fokozatosan felfelé, ha egyből képen nyomod, vagy a hátán kezded, attól megfázhat, stb.

Munka után is lemoshatod, ugyanígy, lábától felfelé, fokozatosan, vagy ha azt nem, akkor vizes szivaccsal áttörölheted nyereg-, és kantárhelyen, ahol leizzadt. Télen gyökérkefével nyereghelyen felborzolhatod a szőrt nyereghelyen, hogy jobban aláfújjon a szellő, gyorsabban szárad úgy, máshol meg jó esetben már megszáradt, mire leszállsz.

2013. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen jéghideg,hanem ha te is belenyúlsz akkor tűrhető és kellemes legyen.Nem tudom te hogy hiszed de én sem szeretem jéghideg vízben fürdeni :D

Szerintem előszőr "simogasd" meg a vizes szivaccsal és útána a slag:)

2013. jún. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én rakok ki reggel vizet és délután 3körül nagyooon jó langyos.. az enyém imádja.. a hideg víz elől elhúzódik.. kikötés nélkül állja ahogy mosom és én is élvezem ahogy szivaccsal az egész lovat lemosom..:)
2013. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mieinket más híján jéghideg kútvízzel fürdetjük, imádják, jönnek pancsolni. Nagyon fokozatosan kell, hátulról előre, lábaktól felfelé. Ha már a 4 lábát levizezted, akkor a hátát, fenekét, és csak ha már hűlt akkor óvatosan a nyakát, hasát, szügyét, inkább csak szivaccsal, nehogy tüdőgyulladást kapjon, vagy megálljon a szíve, vagy nem is tudom. De átlocsolni szabad. Munka utánra én fekete vödörben szoktam vizet melegíteni, pár óra alatt langyos-meleg lesz.
2013. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 19. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!