Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudok fejlődni papír nélküli...

Tudok fejlődni papír nélküli "edzővel" is?

Figyelt kérdés

4 éve, szinte kivétel nélkül mindig lovardában, edzővel, iskola lovakon lovagolok.

Most egy olyan lehetőséget kaptam, hogy egy ismerősöm lovát(aki nem iskola ló) lovagolhatnám, háznál. Ebben az esetben a ló gazdája, aki 20-on valahány éves, Bábolnán a Pettkóban végzett lótenyésztőt, de hivatalosan nincs edzői végzettsége, lenne a segítségemre. Mondaná a feladatokat, ellenőrizne, úgymond ő lenne az "edzőm". Nem tudom mióta, vagy hogy milyen szinten lovagol. Azt tudom hogy ha igent mondok neki akkor azt már nem másíthatóm meg. Ami még fontos, hozzá heti 3x tudnák menni, míg lovardába heti 1x, jobb heteken 2x. Mind két helyre járás meg esélytelen.

Nekem nem az a célom a lovaglással hogy felülök retyózok 1 órát, utazok a lovon majd leszállok és kész. Én tényleg lovagolni akarok, idomítani és együtt dolgozni a loval. Későbbikben verseny terveim is vannak, addigra 100% hogy lesz rendes edzőm.

A jelenlegi tudásomat tekintve: kiképzési skála oké, alap díjlovas feladatok oké, kisebb akadályok oké, nagyobb akadályokon dolgozok, terep oké, problémásabb ló oké, szóval a lényeg hogy nem vagyok kezdő, de még rengeteget kell tanulnom.


Megérné így? Tudok fejlődni, így is? Tapasztalat szerzés céljából bevállaljam? Jó ötlet egy időre ott hagyni a jelenlegi lovardát, edzőmet?



2013. jún. 23. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerek nem egy olyan edzőt, akinek van papírja, csak nem fizeti be az éves licencét, de attól még oktat... Az edzők amúgy nem a papírjuktól lesznek jók vagy rosszak, nem egy olyan edzőnél jártam már, ahol iskolalovakon zötyögtem körbe-körbe, osztályban, 6-7 másik emberrel együtt, semmit se tanultam, a ló se igen figyelt rám, már betéve tudta, mikor mi van, szóval abszolút semmit se kellett csinálnom, csak utazni a ló hátán, meg felszedtem egy halom üléshibát, ami fel se tűnt senkinek... Az a lényeg, hogy akárki tartja is az edzéseidet, az értsen hozzá, tudja, mit csinál, ha pedig nem vagy már kezdő, akkor az ilyesmik egyből feltűnnek, hogy az illető képben van-e, vagy csak áll és felolvassa a patanyomfigurákat, aztán tökmindegy, hogy megy, majd lesz valami...
2013. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az illető jól tud lovagolni, és észreveszi a hibáidat, akkor nem lehet gond. Ismeri a lovait, így olyat sem fog kérni, amit nem tudnak.

Milyen szakágban szeretnél versenyezni? Ha a rajtengedély szint megvan, akkor el lehet kezdeni komolyabb feladatok felé irányulni, pontosítani az ugrásváltásokat, a segítségeket finomítani.

Azt mondom próbáld ki, meglátod meddig fog tok jutni. Most attól, hogy az ismerősödnek lótenyésztői papírja van az messze nem egyenlő az edzőséggel, ettől függetlenül tud tanítani ezt az. Viszont valószínű, hogy egy szinten meg fogtok rekedni, mert az ő tudása is véget ér valahol.


Ha már versenyzésre késznek érzed magad, akkor viszont szükséged lesz egy papíros edzőre, aki rendesen kihajt, hogy fejlődhess.

2013. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így van, nem a papírtól lesz valaki jó edző, ezzel tisztában vagyok, de azért valamit csak számít(legalábbis nekem) ha olyantól tanulhatok akinek többen is elismerték a tudását és nem a levegőbe beszél. Értem ezt úgy hogy ha az edzőmtől hallok valamit akkor abban nem kételkedek, ha egy egyszerű lovastól, lótartótól akkor azért utána nézek hogy biztosan így van ez?


Mivel most a magasabb ugrásoknál vérzek el ezért arra fogok rá koncentrálni, de egyébként a díjlovaglás az ami igazán érdekel most még, aztán később nem tudom mi lesz. Viszont nálam egy alap szabály, hogy ha versenyzés akkor azt csak és kizárólag saját loval. Arra meg még minimum 10 évet várnom kell, addig meg inkább fejleszteni szeretném magam, minél több lovardába eljutni, minél több lovat kipróbálni, minél több edzőt megismerni stb...

2013. jún. 23. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha I. osztályú versenybírói papírja lenne, az többet érne, mint a lótenyésztői papírka (nagyszerű, meg tudja mondani, csapott-e a lovad fara, és érdemes-e tenyészteni), tehát a papírja ilyen szempontból értelmetlen (szó se róla, a fél karom adnám, ha egyszer elvégezhetném azt a szakot), azonban ettől még birtokolhat olyan szaktudást, amit senki sem vitathat el tőle. Nem egy olyan edzőt ismerek, aki szerintem életében nem ült lovon kb., vagy max amíg a papírját kilobbizta, de lehet, lőtte gy búcsúban, az ilyenekről most mit mondjak? De azért van papírja, csak én többet tudok náluk, akár elméleti, akár gyakorlati szinten, ami elég kellemetlen rájuk nézve. Másik, ismerek olyan edzőt is, akire csillogó szemmel nézek fel, hogy óh, ha majd egyszer... De nem, ilyen szintre én soha, awwww... Olyat is ismerek, mint az első, aki csak szimplán lusta befizetni a licencét, meg továbbképzésekre járni, ettől függetlenül hihetetlen mennyiségű szaktudása van, hogy csak hatalmas szemekkel tudom csodálni... Ismerek olyat is, aki lótenyésztést oktat egyetemen, hihetetlen mértékű elméleti szaktudás van mögötte, hogy azt szinte felfogni sem lehet, élvezettel hallgatom, ha van rá módom, egyúttal azonban a gyakorlathoz semmi köze, soha nem is volt, szerintem már nem is lesz.

Ismerek olyat is, akinek nincs papírja, oktatói se, edzői se, ha lesz, megeszem a kalapomat, mert tesz az egész rendszerre, pénzkidobásnak tartja, nem többnek, de olyan szinte lovagolja a lovait, és olyan dolgokat észrevesz, ha megkéred, hogy figyeljen rád, hogy na az nem semmi, és csak fejlődni lehet nála...

Szóval ez nagyon visszás lehet, mert így, ennyiből, ismeretlenül nem tudunk rá mit mondani - de lehet nagyszerű tudás birtokosa, ha mellé vannak tanári ambíciói, és képes ezt a tudást átadni, akkor az év választása! Meg persze lehet szó arról is, hogy igazából látott már lovat képeslapon, ezért gondolja, mindent tud... Ha nem vagy már kezdő, ezt pár beszélgetés alatt is le tudod szűrni esetleg - pl. egy hozzáértő, lovas ember nem mondja azt, hogy "bemelegítéssel kezdünk, ami X kör lépés", meg hasonlók.

2013. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!