Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felszerelést vegyek?

Milyen felszerelést vegyek?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok, és eljött az idő, hogy beruházzak normális lovasfelszerelésre.

Gerincvédőt vagy mellényt vegyek?

Decathlonba milyen minőségű lovascuccok vannak?

1-2 hete estem egy hatalmasat lóról, agyrázkódásom lett, és az a kérdésem, hogy kell e vennem új kobakot? Nem látok rajta semmi repedést, a halántékom felett ütöttem be, a kobak pereme, simlédere nyomta meg a fejem.

Illetve még az a kérdésem, hogy csizmát vagy chaps+cipő kombót vegyek?Milyen fajtát? Mert sajna több tíz ezrem nincsen, szóval olcsóbb kategóriás, de jó minőségű cuccokat szeretnék.Hosszúszárú zokni kell? Mi a lényege neki? Szeretném lecserélni a gumi lovagló csizmám, mert szörnyű benne lovagolni, csak ganézni jó.


2013. jún. 24. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát ha úgy nézzük, a mellény a szempontból többet ér hogy nem csak a gerincedet védi, hanem egy nagyobb részt, míg a gerincvédő a gerinced védésére specializálódott.

Én a decathlonos lovas cuccokat nem szeretem, szerintem kényelmetlenek.:/ A Nagylovasban vannak cuccok amik hasonló árkategóriásak, azokat szeretem, nekem sokkal kényelmesebbek. Pl. A Decathlonban azt hiszem 4-5ezer volt a hopilett amit vettem és első alkalomnál kiszakadt egy részen...(ez volt az 5000forintos) míg amit a Nagylovasban vettem 3700Ft-ért meg sem látszik rajta hogy egy jó ideje használom. A nadrágok (2 van fouganzás, már egyiket sem használom) nekem 2-3alkalom után már elég keményen bolyhosodtak. Egyedüli amit szeretek onnan az a kobak, de nem az állíthatós, hanem a bársony (azt hiszem 12ezer forint volt.)

Ilyen esés után, mint amit leírtál illik új kobakot venni, mert elvileg ha ütés éri, nem véd már olyan jól, mert a belseje megsérülhet. Hamár úgyis új dolgokat veszel, aprádonként gyűjtögetsz, egy új kobakot nem árt beszerezni.:)

Nekem cipő+hopilett kombóm van, mert olcsóbban jöttem ki vele mint egy csizmával, én szeretem.:) Mind a kettő DominGo Hosszúszárú zokni nem kell, csak ha nincs rajtad hopilett csak cipő. A gumi lovagló csizma tényleg szörnyű, nagyon tud benne fájni az ember lába.

Azért nézz körül mert használtan vannak olcsó(bb) lovas cuccok, pl. a teli és térdbőrös gatyáimat is használtan vettem lényegesen olcsóbban, és semmi baja nem volt. A minőségi cuccoknak meg megvan az ára. Egy minőségi lovaglónadrágot vehetsz 20-40ezer forintért is, míg egy nem túl márkásat, de jót 8-9-10-11ezer forintért is. Ha bármi kérdésed van írj, remélem tudtam segíteni :)

2013. jún. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a sima gerincvédő kényelmesebb mint a mellény de a mellény az lehet hogy többet véd. Egy bőr lovaglócipő lábszárvédővel neked szerintem jobb lenne. Csizmát nehéz jót találni inkább varratni érdemes. Illetve ha kikopik a lábszárvédő vagy a cipő megy tönkre akkor azokból könnyebb újat venni és lényegesen olcsóbb is.
2013. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Úgy gondoltam, hogy veszek mellényt újonnan, gerincvédőt meg használtan, vagy fordítva, attól függ mit találok.

Akkor veszek lábszárvédőt+cipőt. Kobakra később lehet, hogy beruházok, de most nincs rá pénzem.

Győrben milyen lovasboltok vannak, amik nem olyan drágák?

2013. jún. 24. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Saját tapasztalatokat írok, nem általánosságokat:)

A mi lovardánkban kötelező a gerincvédő, vagy a mellény, én gerincvédőben lovagolok, egyszer volt rajtam mellény, de alig tudtam benne mozogni, akadályozott a mozgásban, ezért maradtam a gerincvédőnél. (Ezt se szeretem, de muszáj.)

A decathlonban vettem majdnem az összes lovaglófelszerelést, amit használok, a nadrágjaik eddig (5-6 év alatt) nem okoztak csalódást, a kobakom már jónéhány esést szerencsésen átvészelt (nem vettem újat egy esés után sem, elég szeszélyes volt a lovam, párnaponta levágott:D), a téli lovaglókesztyűt, amit szintén ott vettem, egyszerűen imádom!

Nekem használt lovaglócipőm van, egy kisebb lovasboltban vettem egész olcsón, és a mellé használok chapset, én így szoktam meg, de a lovaglócipő önmagában is elég jó, nem muszáj mellé a lábszárvédő is. A hosszúszárú zokni szerintem igazán felesleges, divat, hacsak nem a lovaglócipő mellé használod. Remélem, segítettem, jó lovaglást!:)

2013. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kobakodat szerintem cseréld le, főleg ha agyrázkódásod is lett.

Csizma helyett: bőr lovaglócpő + bőr lábszárvédő Ne vegyél amara "bőrt" mert az műbőr, én a hasított bőr lábszárvédőmet 8000ért vettem, viszont már 6 éve megvan és semmi baja. Kimosni viszont nem szabad, mert kemény lesz.

Hosszú zokni felesleges, de ha akarsz húzhatsz a nadrág és a chaps közé. Sokan a zokni chaps helyett hordják, viszont nem tartja semmi a bokád.

2013. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A cipő+lábszárvédő kombináció jó, ha jó minőségűt veszel, az nagyon sokáig jó lesz - az első lábszárvédőm 7 ezer volt, 6 évig bírta, a cipőm 10 évig volt velem, akkor volt 6 ezer, mindkettő rendes bőr.

Inkább mellényt vegyél, kicsit talán kényelmetlenebb, de meg lehet szokni, és szerintem ha már valamit felveszel, akkor onnantól a biztonság, és a védelem legyen az első. Én pl. nem hordok semmit, csak a kobakot, de ha valamit mindenképp felvennék, az akkor minél nagyobb biztonságot nyújtson, mert akármilyen régóta lovagol az ember, mindig kerülhet olyan helyzetbe, ahol ezen múlnak a dolgok...

Új kobakot érdemes lehet venni majd, mert ha belül megrepedt, amit kívülről nem látsz, a következő esésednél már nem lesz védelmedre. A hosszúszáró zokni felesleges, egyáltalán nem fogja a bokád, csak melegít nyáron, mint az istennyila. Télen ugyanemiatt mondjuk jó lehet.

2013. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!