Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes szakértővel belovagolt...

Érdemes szakértővel belovagoltatni?

Figyelt kérdés
A kancám 3,5 éves, és eddig itthon dolgoztunk vele. Nem futószáron kezdtük "belovagolni", hanem fokozatosan elfogadtattuk vele a nyerget és a lovast, és most így a "segítségeinkkel" (pálcát nem használunk)ellovagolható mindhárom jármódban. Eddig minden ismerősöm ellenezte a szakember általi belovaglást, mondva én már elvégeztem mindent, amit kell, a ló ki van képezve. Viszont én máshogy gondolkodom, nem vagyok profi lovas, és tudom, rengeteg a hibám, nem akarok ártani a lónak, de félek, ezzel elkéstem. Ilyen idős korban is megtanítható a lónak minden újból a futószártó kezdve, vagy a ló már elrontott lóként van kezelve? Légyszi, segítsetek! Ősszel szeretném elkezdetni az oktatását, de érdemes egyáltalán, vagy csak legyen "nagyjából ellovagolható hobbiló"?

2013. jún. 24. 22:22
 1/5 anonim válasza:

Hívj szakembert és ő kijavítja a hibáit, de olyat hívj aki foglalkozik elrontott lovakkal is. Mert ha olyat hívsz aki csak a 2-3 éves lovak belovaglásához ért lehet hogy elkéstél. De véleményem szerint a szakember nem fog sok hibát találni ha már lovagolható minden jármodban.

Remélem tudtam segíteni :)

By: Szino

2013. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ló belovaglását nagyon könnyű elrontani, az pedig egy dolog, hogy ha alárúgsz, elindul, ha megrántod, megáll, de ez nem belovaglás, csak beülés - ha a kiképzési skála minden lépcsőjén végigvezetted a lovad, és azt betéve, stabilan tudja, és minden edzésen végigvezethető rajta, akkor be van lovagolva, nem kell hozzá belovagoló - hozzáteszem, a kiképzési skála a legalapabb rész, és a kiképzés itt nem áll meg, kb. M-es szintre minden lovat ki kéne képezni, dolgozzon akármit nyereg alatt, A szintre még a kocsilovakat is illik elvinni (díjhajtás esetén) - akár díjló, akár "csak hobbi", terep, military vagy ugróló lesz belőle, akármi.

Ilyen idős lóként amúgy még megtanítható bármire, én 8 évesen hoztam el egy teljesen elrontott lovat, kellett rá áldoznom bő egy évet, mire mindent rendbe tettem vele, de megtanulta, amit meg kellett. Az meg nem belovagló, aki nem tud rendesen be/átlovaoglni egy lovat, amelyik egyensúlyban megy lovas alatt három jármódban, legfeljebb annak hiszi magát...

2013. jún. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok, kihagytam, a hobbiló fogalma nagyon félre van magyarázva ma, MO-n. Annak kell a legképzettebbnek lennie egyes dolgokat tekintve, olyan nincs, hogy csak hobbiló, ezért elnézem neki, hogy azt se tudja, merre megy, mit csinál, végső soron úgyis mindegy... Azt életveszélyesnek hívják jobb helyen, ha az abszolút alulképzett lovon zötyög a lovas jobbra-balra, és majd lesz valami, na meg a lónak se jó, ha az alapvető dolgokat sem tudja (pl. minimum támaszkodnia kellene...)
2013. jún. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jót tesz a szakszerű belovaglás a lónak. Az én csikóm például elhagyja a hátulját ezért sok súlyt cipel az első lábain. Ha ezt így hagynánk hamar elhasználódnának a lábai. Helyes belovaglással javítható a ló teljesítménye. Egy szakértő megtanítja a lónak hogy egyáltalán hogyan is kell menni.
2013. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a ló megy az oktatóhoz :)
2013. jún. 26. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!